Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: Hobbit na scenie w Białymstoku !!! (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 94

Wysłany: 20-03-2019 23:55    Temat wpisu: Hobbit na scenie w Białymstoku !!! Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat z Gońca Rohańskiego :
" 24 marca o godzinie 10:30, z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena, Teatr Dramatyczny i Pijalnia Czekolady E. Wedel zapraszają na czytanie „Hobbita”. Będzie można przekonać się jak w tym dziele znajdują się aktorzy: Jolanta Borowska, Arleta Godziszewska i Marek Cichucki.

Z kolei 31 marca, o godzinie 12:00, z okazji dnia otwartego teatru, odbędzie się spotkanie z aktorami przygotowującymi spektakl. W planie są również pewne niespodzianki."

"Prapremiera zaplanowana jest na 11 maja 2019"

Jedyne takie przedstawienie w Polsce!
Bilety można już zamawiać. Zapraszam do Mojego miasta na Hobbita.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ostatnio zmieniony przez erui dnia 21-03-2019 14:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 21-03-2019 10:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Garść dodatkowych informacji: Teatr ma trzyletnią licencję na wystawianie 'Hobbita" ( jako jedyny w Polsce). Starania o nią trwały blisko rok. Na scenie wystąpią aż 33 osoby.
"To będzie bardzo widowiskowy spektakl - zapowiada Grzegorz Suski, rezyser białostockiej prapremiery.- Pojawi się smok Smaug, będą gobliny, pająki, wargowie, nie rezygnujemy ze stworów, które pojawiają się na kartach powieści." -źródło Kurier Poranny.

Tu link do artykułu na stronie Teatru:

https://dramatyczny.pl/aktualnosci/polska-prapremiera-hobbita-w-bialyms toku/

Ostatnio zmieniony przez erui dnia 21-03-2019 14:50, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 720

Wysłany: 21-03-2019 12:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po pierwsze termin czytania to 24 marca a więc z przyszłości Elfik a nie "odbyty" 4 marca, a po drugie podany link też prowadzi na manowce, poprawny to : https://dramatyczny.pl/aktualnosci/polska-prapremiera-hobbita-w-bialyms toku/
A sama premiera spektaklu to 11 maja.
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 299

Wysłany: 21-03-2019 13:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak poza tematem to ciekawe czy Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu miał pozwolenie na wystawianie Hobbita.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 21-03-2019 14:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki za uwagi Aragornie, posty poprawione. Jestem rozwalony
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wysłany: 10-05-2019 06:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Premiera spektaklu już jutro - 11.05.2019 i gdybym miał blisko do Białegostoku to bym pojechał, zwłaszcza po obejrzeniu zajawki na youtube:

Link

A dla tych co chcą i mogą jechać do Białegostoku to przypominam, że 18 maja jest :
Cytat:
18 maja w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji blisko 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast weźmie udział w akcji „Bilet do teatru za grosze”. Tego dnia zapraszamy widzów do obejrzenia naszego najnowszego spektaklu – „Hobbit”.

Cytat:
W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie w Polsce po raz piąty. Na widzów czekać będzie kilkadziesiąt tysięcy biletów w symbolicznej cenie 350 groszy (3,5 zł), którą organizator akcji – Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – chce przypominać, że w teatrze „grosze grają rolę”. Z badań prowadzonych przez ekonomistów Szkoły Głównej Handlowej wynika, że każde 100 groszy przeznaczone na działalność teatru, przynosi nieco ponad 350 groszy zysku dla regionu, w którym teatr ten pracuje. Organizatorzy chcą pokazać, że teatr nie jest obciążeniem, że teatr może się opłacać – podkreślają organizatorzy.

Cena biletu jedyne 350 groszy Rządzę Jestem za Jestem za

Cytat:
Z okazji tegorocznego Dnia Teatru Publicznego zapraszamy widzów na nasze najnowsze przedstawienie. Spektakl „Hobbit” w reżyserii Grzegorza Suskiego będzie można obejrzeć w sobotę, 18 maja o godz. 16.00. Sprzedaż „biletów za 350 groszy” rozpocznie się tego samego dnia o godz. 10.00, wyłącznie w kasie teatru. Jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie dwa bilety.

@erui już Ci zazdroszczę Uśmiech
Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 13-06-2019 22:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W ostatnią sobotę, czyli ósmego czerwca, byłem w reszcie w teatrze przedstawieniu Hobbit. Podobało mi się i to bardzo. Aktorzy nie cytują co prawda książki "na żywca", ale duch książki jest oddany. Także najważniejsze wydarzenia. Są trolle, są zagadki Golluma, jest Beorn, wędrówka przez mroczną puszczę, pająki itp. Zabrakło właściwie tylko dwóch scen: podwieczorku u Bilba i rozmowy z Elrondem. Całe przedstawienie zaczyna się od wymiany opinii o Bilbie między Thorinem a Gandalfem. Kostiumy i charakteryzacja świetna.

Tu macie mieszkańców Esgaroth, ten z łukiem to Bard a władca miasta to ten w różowym berecie.

Tu macie Bilba i Trolla. Kiedy aktorzy krający trolle odwracają się tyłem do widowni i zamierają na kilka minut w zupełnym bezruchu wyglądają zupełnie jak kamienie.

Thorin i elf

Lot na orłach

Gollum

Przed bitwą o Samotną Górę (tamten krasnolud to Dain)

Smaug

Zdjęcia nie oddają całego efektu. Dodatkowo widownia bierze udział w spektaklu. Na początku Thorin śpiewa pięśń Krasnoludów i wzywa krasnoludy spośród widzów wręczając im czarne bandany z nadrukowanym tytułem przedstawienia. Z pomocą żony załapałem się na Bofura i mam bandanę! Aktorzy często biegają między widzami. Orkowie zaczepiają widownię a elf szuka wśród widzów Thorina. Celuje przy tym do niuch z łuku. Krasnoludy z widowni pomagają przy wyzwoleniu Thorina i otwieraniu przejścia w Samotnej Górze. Słowem to trzeba zobaczyć.

Poprawiłam kod drugiego zdjęcia z trollami, teraz się wyświetla.
Sirielle
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wysłany: 14-06-2019 08:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świetne foty Jestem za dzięki @erui!

Mogę sobie tylko wyobrazić jakie to było "klimatyczne" przedstawienie, jeśli jak sam piszesz foty nie oddają całego efektu. Patrząc na kostiumy, charakteryzację, rekwizyty i sceny wypada to znakomicie! Love
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Hobbit na scenie w Białymstoku !!! (Strona 1 z 2)

Skocz do: