Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Minecraft Middle-Earth (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 14-04-2016 21:40    Temat wpisu: Minecraft Middle-Earth Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szukając map trafiłam na piękną mapę Gondolinu i okazało się, że to mapa przygody do fanowskiego dodatku do Minecrafta stworzona przez Minecraft Middle-Earth Adventure Team (MCMEAT).
Nigdy nie grałam w oryginał, ani w dodatek, ale może ktoś z Was w to grał, albo zagrać zechce. Wygląda na to, że są dwie gry/przygody:

The Fall of Gondolin​

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Fable of the Five Wizards​

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Więcej informacji: http://www.mcmiddleearth.com/adventure/

Wspomniana mapa jest tutaj:

http://www.mcmiddleearth.com/wiki/the-fall-of-gondolin-adventure-map/

"The first structure in the city to be built was the Palace, which was constructed by Nightdusk who quickly left the Adventure map afterwards, this lead to the full scale construction of the city and the map.
The project took 3 months in total to complete and was finished on the 30th December 2011 by the two remaining leads, BevsforBros and Shmattins. The map has a linear story line set for the majority of the Adventure, but includes a free roam area once the player enters the city for the first time."

Sporo informacji jest dodanych od twórców (umiejscowienie większości Domów Gondolinu), ale podstawa oparta o mapę z atlasu. Dla detali polecam pobrać oryginalny rozmiar (4256x3470 pikseli, 4,21MB).

Wejście do Gondolinu i otrzymanie mapy - klip z gry:
https://youtu.be/Zz27a_jDV4E?t=12m19s

I Gondolin na screenach z gry:
http://minecraftbuildinginc.com/gondolin-castle/
http://www.planetminecraft.com/project/gondolin/

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5708

Wysłany: 15-04-2016 17:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sama stylistyka tej mapy bardzo mi się podoba, choć w Minecrafta nigdy nie grałem. Mapa samego miasta jest lepsza niż ta u Fonstad, szkoda, że miasto wypełnia całą dolinę, która w sumie musiała być całkiem niemała.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 15-04-2016 18:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To fascynujące, że Minecraft, który pod względem graficznym przypomina stare gry z l. 90 ubiegłego stulecia, zyskał tak ogromną popularność.
Nie grałam w tę grę, ale odrzuca mnie jej "pikseloza", wieeeelkie sześciany i okropna jakość (to stary dobry Król Lew z 1994 wyglądał lepiej wieeeeeeeeeelgachny uśmiech).
Natomiast bardzo podoba mi się nocny widok Gondolinu, a szczególnie most i piękne "bramy" z lampionami (widać inspirację Orientem) w zalinkowanym przez Sirielle filmiku z gry.
Pozostaje mi tylko żałować, że tenże Gondolin nie został przedstawiony tak, jak na to zasługuje, za pomocą nowoczesnej techniki graficznej, zbliżonej mocno do realizmu. To byłby imponujący widok!

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Minecraft Middle-Earth (Strona 1 z 1)

Skocz do: