Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Dlaczego nie piszecie na Forum? (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 01-04-2016 16:36    Temat wpisu: Dlaczego nie piszecie na Forum? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Takie moje pytanie z niezdrowej ciekawości. Nawet teraz kiedy zainteresowanie Tolkienem i jego twórczością bardzo spadło, to forum nawiedza regularnie kilkadziesiąt osób, ale pisze jakieś posty zaledwie kilka. Stąd moje pytanie do tych, którzy nie piszą. Dlaczego nie piszecie na Forum?wieeeeeeeeeelgachny uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Saundarya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 01-04-2016 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm...powiem Ci szczerze, że to tak jak z wyborami Jestem rozwalony . ,,Nie piszę, bo inni nie piszą". Napisałam parę postów, ale kiedy odpisało na nie tylko parę osób, trochę się zraziłam. Pserwa
Jeżeli parę osób więcej się zaangażuje, to na pewno coś jeszcze nabazgram :p.
Poza tym powiem Ci szczerze, że czasami mam ochotę napisać w starszych tematach, ale kiedy widzę ostatni wpis w 2013 roku, to trochę mi głupio Jestem rozwalony .

Everything a wish for the night"

Nightwish - Dead Boy's Poem
Powrót do góry

Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 490

Wysłany: 01-04-2016 19:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ech, przez jakiś czas po prostu nie było czasu i dostępu. Jak znalazł się czas, by zajrzeć, wątki się dla mnie pourywały, przynajmniej te w Kucyku. Stanęłam z boku i patrzę na zabawę.
A w merytorycznych się nie odzywam, bo pamiętam FAQ Język

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 01-04-2016 19:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie przyczyna jest prozaiczna - moja faza na Tolkienowską twórczość jest w głębokiej recesji, a w tematach, gdzie miałam cokolwiek do powiedzenia, już się wypowiedziałam. Zostaje jedynie GAF, Poradnik rysownika, tematy o GoT oraz ulubieni bohaterowie książkowi. Z przymrużeniem oka

Poza tym - obecnie "życie" forumowe toczy się głównie w Gospodzie. Język

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Asa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 01-04-2016 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z punktu widzenia użytkownika, że tak powiem "świeżego" wygląda to mniej więcej tak, że mimo iż z wielką chęcią porozpisywałabym się na każdy możliwy temat, wciąż nie mam liczby, nawet 20 postów.

No i czemu; głównie temu że co ciekawsze tematy przerwane zostały już ładny czas temu, a zazwyczaj na odkopujących dawne rozmowy, nie patrzy się nazbyt przychylnie, chyba że wkraczają z jakąś przełomową wiedzą (a szary użytkowniczek rzadko cieszy się posiadaniem takowej wiedzy).

Doświadczenie z innych forów z kolei wskazują, że gdy zbytnio "istniejemy" w luźniejszych tematach (ankiety itd), które to spokojnie można odkopywać, zdobywamy łatkę nabijacza postów, lub przynajmniej nasz nick, widniejący pod każdym z ostatnich tematów, obdarzony jest niemiłym spojrzeniem. Zresztą, zwyczajnie, głupio tak przypuszczać atak na każdy temat, w którym to by się popisało, gdy na całym forum życie ogranicza się do kilku użytkowników i kilku tematów. (trochę błędne koło z takim podejściem - wiem)

Nowe natomiast, też zawsze "strach" założyć, bo pomijając zwykłą ludzką nieśmiałość, jest jeszcze fakt że przy ponad 10000 wpisów, zdawać się może, że wszystko już zostało powiedziane, lub choćby wspomniane i nie ma potrzeby nowych tematów. Dużo starych z kolei śpi snem spokojnym i nie wiadomo czy 'można' je budzić.

Ale dobra, bo ja tu się rozpisuję, a do czego zmierzam - po pierwsze do kwestii - żeby pisać, trzeba się 'zaaklimatyzować' - nie wiem czy to dobre słowo - ale żeby się zaaklimatyzować, trzeba pisać; trzeba poznać lepiej osoby, trzeba poznać te 'niepisane zasady', czy choćby chodzi też o kwestię obawiania się banów - a, bo odświeżył temat niepotrzebnie; bo założył nowy bez przyczyny; bo nie wniósł nic nowego, itd ...
- Nie zrozumcie mnie źle - bynajmniej nie czuję się zastraszonym internautą, (bo chyba zaczynam tak brzmieć) żyjącym w lęku przed 'złymi' administratorami, którzy tylko czekają na potknięcie by wlepić bana Z przymrużeniem oka - oczywiście że nie, ale sami na pewno wiecie jak to jest, jak się nie zna zbytnio otoczenia i nie chce się podpaść.

Sądzę że sporo tych, którzy piszą mało - może to przez nieśmiałość, może małą wiedzę - właśnie z podobnych przyczyn, ogranicza się tylko do zerkania z ukrycia. Lub też wszystko, co mieli do powiedzenia już powiedzieli, a teraz czekają aż pojawi się coś nowego.

Inna sprawa jest też taka, że chyba każde forum posiada gromadkę użytkowników, którzy rejestrują się tylko po to, by widzieć to, co niedostrzegalne dla niezalogowanych, już z założenia bez chęci jakiegokolwiek angażowania się w życie forum.

(no i masz... i tym sposobem rozpisałam się znacznie bardziej niż chciałam... wszyscy tu ładnie po trzy linijki, a tu hop, na pół strony :"D)

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 01-04-2016 22:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Onieśmielenie u progu działalności forumowej jest naturalne, jednak nie bójcie się pisać. Trupki odgrzebywać jak najbardziej można. Uśmiech Nikt Was tu nie zje, jeśli wypowiecie się na jakiś temat od serca i bardziej obszernie niż kilka słów na odwal. Z przymrużeniem oka
Zaś jeśli chodzi o zakładanie nowych tematów, akurat jestem przeciwniczką mnożenia bytów, niezależnie czy ich twórcą jest nowy czy stary użytkownik. Z przymrużeniem oka
Na szczęście nie mam tu mocy decyzyjnych. Jestem rozwalony

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 02-04-2016 13:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka dobrze radzi Jestem za

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Poza tym - obecnie "życie" forumowe toczy się głównie w Gospodzie. Język

Coooo!? wściekły Zatem zamykamy Gospodę, koniec tego obijania się dobrego! Balrog

A na poważnie, to myślę, że nie tylko Gospoda, ale i Facebook, Tumblr i inne interaktywne strony sprawiły, że mniej osób odwiedza forum. Starzy bywalcy przedyskutowali to, co ich nurtowało i odpłynęli w inne miejsca sieci, a nowych pociągają bardziej interaktywne i luźne miejsca dyskusji.

Sama mało piszę, głównie z przyczyn pozaforumowych (czas, czas i nie tylko czas). Wypowiedziałam się też w większości tematów, które mnie interesowały, co nie znaczy, że przez lata nie zmieniłam zdania. Zabawnie się czyta niektóre swoje wpisy sprzed lat Chichotanie Nowe tematy dodaję do niekończącej się listy do przeczytania "na później", pewnie je odkopię za kilka lat.

Saundarya napisał(a) (zobacz wpis):
Poza tym powiem Ci szczerze, że czasami mam ochotę napisać w starszych tematach, ale kiedy widzę ostatni wpis w 2013 roku, to trochę mi głupio Jestem rozwalony .

&
Asa napisał(a) (zobacz wpis):
No i czemu; głównie temu że co ciekawsze tematy przerwane zostały już ładny czas temu, a zazwyczaj na odkopujących dawne rozmowy, nie patrzy się nazbyt przychylnie, chyba że wkraczają z jakąś przełomową wiedzą (a szary użytkowniczek rzadko cieszy się posiadaniem takowej wiedzy).
(...)
Nowe natomiast, też zawsze "strach" założyć, bo pomijając zwykłą ludzką nieśmiałość, jest jeszcze fakt że przy ponad 10000 wpisów, zdawać się może, że wszystko już zostało powiedziane, lub choćby wspomniane i nie ma potrzeby nowych tematów. Dużo starych z kolei śpi snem spokojnym i nie wiadomo czy 'można' je budzić.

Trzeba je obudzić Śmiech Nie wiem jak jest na innych forach, my ścigamy za dublowanie tematów, a nie kontynuowanie starych. Wyszukiwarka na stronie głównej, wyszukiwarki na poszczególnych częściach forum (subforach) i w każdym temacie z reguły pozwalają wyśledzić czy o czymś dyskutowano. Jeśli nawet coś się zdubluje nie wyrzucamy od razu za obręcz świata Z przymrużeniem oka tylko łączymy ze starym wątkiem. Jak da się go doszukać, bo przyznaję sama kilka razy wiedziałam, że temat już był, ale znaleźć go było ciężko. Stawiamy na jakość wypowiedzi, tematy się w zasadzie nie starzeją. Nawet na dawno "rozwiązany" problem można spojrzeć z innej strony, co nowi użytkownicy nie raz już udowodnili Jestem za Dlatego zachęcam do odkopywania starych tematów z otwartymi ramionami, i`m all your`s

Co do nabijania postów - wpisy w dziale Pod Rozbrykanym Kucykiem nie są zliczane, tam też szczególnie nie moderujemy (chociaż zdarza się zapędzić oops, zawstydzenie ).

Asa napisał(a) (zobacz wpis):
(no i masz... i tym sposobem rozpisałam się znacznie bardziej niż chciałam... wszyscy tu ładnie po trzy linijki, a tu hop, na pół strony :"D)

Śmiech Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Asa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 02-04-2016 21:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Co do nabijania postów - wpisy w dziale Pod Rozbrykanym Kucykiem nie są zliczane

A ja tu od wczoraj żyję z myślą że mi się coś na koncie popsuło Śmiech - przed napisaniem 15 postów (bo jeszcze do pierwszego zdania sprawdzałam), po napisaniu 15 postów. Ale wszystko nareszcie jasne.

Nie mniej jednak, osobiście czuję się zachęcona. Z przymrużeniem oka Sądzę że, może nie starzy milczący bywalcy, co nowe duszyczki mojego pokroju, widząc takie posty ze strony tych, którzy trochę już tu spędzili, też mogą się tak poczuć. Pozostaje jeszcze kwestia, którą niesłusznie pominęłam, a bynajmniej nie jest bez znaczenia -że tak sobie zacytuję- (czas, czas i nie tylko czas) -. Ale bądźmy pozytywnej myśli; zawsze się go trochę znajdzie.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Dlaczego nie piszecie na Forum? (Strona 1 z 3)

Skocz do: