Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Kto psuje jakąś rzecz, żeby lepiej poznać jej istotę, ten zbacza ze ścieżek mądrości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Wasze najbardziej ulubione dzieło Mistrza Tolkiena (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rhunadan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 26-03-2016 18:29    Temat wpisu: Wasze najbardziej ulubione dzieło Mistrza Tolkiena Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytam jak jest ulubiona książka Tolkiena. Moje to Silmarillion i Władca Pierścieni.

Asa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 26-03-2016 18:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam od dawna duży dylemat komu przyznać to jedno, pierwsze miejsce.
"Władca Pierścieni" lub "Silmarillion"

Chyba skłonię się ku Silowi, choć nie wykluczam że jest to kwestia jedynie tego, iż Władcę znam od przedszkola i treść jest mi znana na wylot.
Sila 'odkryłam' stosunkowo niedawno. Cała treść jest więc 'świeższa'.

Nie mniej jednak trudny wybór. Z jednej strony cała, choć ogólnikowo opowiedziana historia Śródziemia, z drugiej porządnie opisana historia zaledwie 'paru lat'.

noleme
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 28-03-2016 22:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lubię zarówno WP jak i Silmarillion. Jednak wolę Władca Pierścieni, bo jest mi bardziej bliski. Porównanie WP i Silmarillion to mi się kojarzy z porownaniem Faramira z Aragornem w RotK - "less high [in nobility] perhaps, yet also less incalculable and remote", to dla mnie prawda o postacich i również opowiadaniu. I oprócz tego jest WP bardziej optimistyczny i spójny, i lubię wszystkich tych szczegółowych opisów w WP.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Wasze najbardziej ulubione dzieło Mistrza Tolkiena (Strona 1 z 1)

Skocz do: