Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Szarganie swietosci?! (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ruffikuss
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 06-01-2002 18:15    Temat wpisu: Szarganie swietosci?! Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak sadzicie czy powinno sie wogole podejmowac proby ekranizacji Tolkiena przeciez chyba kazdy inaczej wchodzi w klimat ksiazek mistrza i na tym poega ich magia, kazdy ma swoje wyobrazenie bohaterow ich gestow zachowan itd, a tu jest odgornie cos narzucane naszej wyobrazni i magia znika jak Gandalf w Morii

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 06-01-2002 18:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam w tej kwestii sprzeczne poglady. Z jednej strony chciałbym UJRZEĆ Śródziemie, bohaterow itd. ale wiem ze nie nigdy nie powstanie taka wersja, ktora by mi odpowiadala. Zamiast tego dostane kupe komercyjnego gówna, z pozmieniana fabula i dennymi aktorami. Dlatego raczej wolałbym aby film nie powstał. I choć mimo wszystko go obejrze to wiem ze wyjde z kina zawiedzony:(

Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 06-01-2002 18:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

AAAAAAAAAA [tak to moje słynne AAAAAA Śmiech ]
Ludzie po co się tak nastawiacie do tego filmu, czy wy naprade chcecie wyjść z kina niezadowoleni Smutek. Żaden film nie dorówna książce na której podstawie jest nakręcony.
A jak macie JUŻ do KINA wchodzić z kwaśną miną, to lepiej nie wchodźcie bo film i tak się wam nie spodoba...

Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

popieram dropsa
nie mozna isc na film z nastawieniem ze mi sie napewno nie spodoba, bo tak sie rzeczywiscie stanie. poslusze sie anegdota o czlowieku ktory tak wmawial sobie ze jest chory az w koncu sie rozchorowal. moral jest chyba oczywisty...
Powrót do góry

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Nie o to mi chodziło. Gdyby książka nigdy nie powstała to pewnie stwierdziłbym że ten film to największe arcydzieło wszechczasów itd. Ale cały czas mam przecież w świadomości fakt, że to jest tylko marne odbicie tego co już wcześniej powstało. Pół biedy gdyby nie było zmian w fabule- wtedy nie byłoby tak źle. Ale nie moge wybaczyc tego reżyserowi (szczególnie jeśli jest fanem Tolkiena!) że dopuścił się tych zbrodni:( Precz ze zmienianiem i wycinaniem scen:mad:!!!!!!

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 06-01-2002 18:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pojawiły się już pierwsze recenzje z przedpremierowych pokazów w U.S.A. Głosy różnych krytyków uznają film za arcydzieło......
Z przymrużeniem oka

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Ruffikuss
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 06-01-2002 18:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

NIe nastawiam sie negatywnie do filmu, bo to jak by nie patrzec w pewnym sensie Tolkien i zapewniam ze film obejrze nie raz i pewnie nie dwa Śmiech, i na pewno bede mial go w domu. Generalnie chodzi mi o to czy wogole powino sie podejmowac takie ruchy przy tak kultowych dzielach. Jak pokazaly wczesniejsze proby przenoszenia na ekran ksiazek, ktore mialy swoich wielbicieli zawsze konczyly sie fiaskiem. Patrzac na obrazki z filmy widac ze jest duza dbalosc o ogolny obraz...ale No wlasnie chyba zaden film nigdy nie bedzie tak magiczny jak ksiazka. I na tym polega caly problem Smutek

Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 06-01-2002 18:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

filmowanie tak kultowych dziel jak WP jest zawsze bardzo ryzykowne. z kilku powodow. po pierwsze, film to film a ksiazka to ksiazka i zmian (zarowno wyciec jak i dodatkow) sie nie uniknie, chocby nie wiem jak sie chcialo. po drugie, WP ma rzesze zagorzalych fanow na calym swiecie, a kazdy z nich ma swoje wlasne wyobrazenie o swiecie przedstawionym (w tym o bohaterach). po trzecie, swiat przedstawiony w wiekich dzielach jest zawsze bardzo zlozony (inaczej nie bylyby to wielkie dziela) i juz przez ten sam fakt nakrecenie adaptacji tudziez ekranizacji zawsze bedzie bardzo trudne. po czwarte wreszcie, zaden film, chocby byl nie wiem jak wspanialy i cudowny, nie odda wszystkiego, co oddac moze ksiazka.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Szarganie swietosci?! (Strona 1 z 3)

Skocz do: