Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Kurs online o Tolkienie i fantastyce (po francusku) (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 118

Wysłany: 31-12-2015 14:22    Temat wpisu: Kurs online o Tolkienie i fantastyce (po francusku) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeglądając stronę poświęconą kursom internetowym typu MOOC, wpadłam na trop wykładów na temat Tolkiena i szeroko pojętej fantastyki: https://www.france-universite-numerique-mooc.fr/courses/univartois/3500 1S02/session02/about. Nie znam francuskiego, ale po przełożeniu spisu treści za pomocą Google Translate Z przymrużeniem oka okazało się, że zakres materiału jest dość intrygujący, więc pomyślałam, że wspomnę o tym na forum, bo może taki kurs zainteresuje kogoś z forumowiczów posługujących się językiem francuskim. W takich sytuacjach żałuję, że nie uczyłam się tego języka, zwłaszcza, że kursów MOOC o Tolkienie wcale nie ma tak wiele, w porównaniu chociażby do tych omawiających twórczość Szekspira Z przymrużeniem oka Jeśli chodzi o kursy, w których nawiązuje się do Tolkiena, jest chyba tylko "Online Games: Literature, New Media and Narrative", który pokazuje, jak dana opowieść zostaje przetworzona na użytek różnych mediów, począwszy od literatury, poprzez film, aż do gier komputerowych, właśnie na podstawie "Władcy Pierścieni" i interpretacji w filmowej adaptacji Jacksona i w grze LotRO. Brałam udział w tym kursie i w sumie mogę go polecić, zwłaszcza, że w kwestii kursów tolkienowskich nie ma większego wyboru Z przymrużeniem oka

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Kurs online o Tolkienie i fantastyce (po francusku) (Strona 1 z 1)

Skocz do: