Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Twórczość pozaforumowa: prace Phobs. (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Saundarya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 62

Wysłany: 23-12-2015 01:31    Temat wpisu: Twórczość pozaforumowa: prace Phobs. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dobra. Wypada się wytłumaczyć, dlaczego jeden temat poświęcony jednemu autorowi i to spoza forum. Już wyjaśniam:

chodzi mi o specyficzny, raczej jedyny w swoim rodzaju (w tym fandomie) sposób przedstawiania postaci. Jest on dość, jakby to określić, ,,disneyowski".
Co za tym idzie: postacie są bardzo uproszczone, ale również bardzo wyraziste pod względem wyrażanych emocji. (To ostatnie akurat bardzo mnie osobiście urzeka.) Nie oznacza to wszakże, że są pozbawione artystycznego kunsztu.
Uważam, że jest to kawał dobrej roboty.
A Wy?

Wypada mi dać jakąś próbkę:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

A po więcej, coby nie zaśmiecać obrazkami, podaję linka:
http://melkorwashere.tumblr.com/tagged/my+art

Więc? Co sądzicie?

Everything a wish for the night"

Nightwish - Dead Boy's Poem
Powrót do góry

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 23-12-2015 01:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ani specyficzny, ani jedyny w swoim rodzaju, ani ładny ten styl nie jest.

Saundarya
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 23-12-2015 01:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeżeli jesteś w stanie, to prosiłabym o argumenty Uśmiech. Spróbuj powiedzieć, dlaczego ten styl Ci się nie podoba, żeby mogła z tego wyniknąć jakaś dyskusja.

Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 03-01-2016 15:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie będę odpowiadała za JS, bo nie wiem co konkretnie mu się nie podoba.
Co do mnie same w sobie te ilustracje są OK. Dość typowe dla współczesnej stylistyki kreskówek, która szczerze pisząc niezbyt mi odpowiada. Tym bardziej mi nie pasują do Tolkiena. Dlaczego, bo jak dla mnie są infantylne w wymowie. Być może właśnie przez skojarzenia z kreskówkami typu Ben 10. Kiedyś zastanawiałem się czy manga mi odpowiada jak ilustracja Tolkiena, i uważałem, że niezbyt, ale mając wybór między tymi dwoma stylistykami, wolałbym jednak mangę.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Asa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 02-04-2016 21:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To ja się z kolei nie zgodzę z powyższymi opiniami, bo mi rysunki Phobs bardzo przypadły do gustu.
(może nie jest to moja wymarzona kreska w wizji animowanego Śórdziemia, ale mając porównanie przykładowo do mangi, wybrałabym Phobs'owe dzieła).

Jeden mam tylko, dość spory, zarzut do tych rysunków; mianowicie autor (autor? autorka? -nadal nie wiem) świetnie tworzy postacie, jednak w małej ich liczbie. Gdy pojawia się ich więcej, są do siebie nazbyt, wręcz rażąco podobne, a jednak wolę gdy oprócz stroju czy miny, osoby różnią się czymś więcej od siebie.

Nie mniej jednak, nie zmienia to faktu, że wszelkie Phobs'owe komiksy zawsze chętnie oglądam.
(Swoją drogą, poważnie mi to zaburzyło moje wyobrażenia Morgotha i Saurona i musiałam się sporo z wyobraźnią natrudzić, by po takich wypadach na deviantarty i inne, odzyskali swoją grozę i majestat :") )

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 04-04-2016 21:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stylistyka Phobs mi nie odpowiada. Sprawdza się dobrze jako humorystyczny przerywnik od poważnej tematyki tolkienowskiego legendarium, ale nie chciałabym takich ilustracji w "Silmarillionie" czy w okolosilmarilionowej animacji (z wyjątkiem sytuacji, gdyby byłaby ona stworzona w celach satyrycznych).

Zresztą mam swoją jedynie słuszną wizję wyglądu Saurona, stąd trudno, żeby Annatar Phobs mi przypadł do gustu. Z przymrużeniem oka

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Saundarya
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 04-04-2016 22:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W jednym się zgodzę - nie widzę prac Phobs jako ilustracji do książki. Chyba, że jakaś limitowana edycja kolekcjonerska? Jestem rozwalony

Faktem jest również, że prezentuje głównie tematykę humorystyczną, który to typ humoru zresztą bardzo mi odpowiada.

Ale mimo wszystko tworzy też przecież arty o nieco ,,poważniejszej" tematyce. I mimo, że styl niektórym wadzi, to osobiście muszę przyznać, że są dobrze zrobione. Poza tym Phobs - tak się złożyło - często tworzy prace do scen, których inni nie obrazują. Albo obrazują w dość pokraczny sposób :p. Jednym z moich ukochanych Phobsowych artów jest scena ,,końcówki" walki Saurona z Huanem, chociaż muszę przyznać bez bicia do roboty , że Luthien wyszła absolutnie okropnie. Strasznie podoba mi się za to Huan Śmiech :

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

https://pl.pinterest.com/pin/12525705191636852/

Tak a propo, Sędziwojka, jaka jest Twoja ,,jedyna słuszna" wizja Saurona? xD Ciekawam :p

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 05-04-2016 01:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lepiej linkować z oryginalnej galerii, nie z pinesek - powyższe z Tumblr:
http://melkorwashere.tumblr.com/image/80373998896

Mi dla odmiany prace Phobs się podobają, choć niekoniecznie cieszy fala naśladowców, którą wzbudziła - fala shipowania Melkora/Saurona. Pomijając to ma i zabawne, i poważne prace, nie tylko tolkienowskie.

Z poważnych, dotąd mi nieznanych - ciekawe przedstawienie Saurona oddającego moc Jedynemu Pierścieniowi:

http://melkorwashere.tumblr.com/post/139679087649/just-some-thoughts-an d-sketches-sauron-gives-his

Akallabêth

http://melkorwashere.tumblr.com/post/114169998659/just-idea-for-akallab eth-cover-if-it-had-a-cover
Gdyby nie twarz byłoby genialne, trzeba na nią przymknąć Oko

Najciekawsi są jej Valarowie, których już ktoś dawał na forum (może nawet ja):

http://melkorwashere.tumblr.com/post/79411185027/sketch-of-valar-during -valian-years-before-the

Tego za to nie widziałam - świetny triumf Saurona nad Finrodem:

http://melkorwashere.tumblr.com/post/51293857478/sauron-finrod

Na koniec słodziak - mała Galadriela uczy Melkora quenyi:
"Accidental meetings in Valinor
Little Galadriel helps ex-prisoner Melkor with Quenya (she feels pity for some weird guy who can’t talk elvish)"

http://melkorwashere.tumblr.com/post/90397837334/accidental-meetings-in -valinor-little-galadriel

Saundarya napisał(a) (zobacz wpis):

W jednym się zgodzę - nie widzę prac Phobs jako ilustracji do książki. Chyba, że jakaś limitowana edycja kolekcjonerska? Jestem rozwalony

Mówisz - masz Z przymrużeniem oka

http://melkorwashere.tumblr.com/post/79715775048/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1% 81%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%B0%D1%82%D1%8C-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%BA% D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%8C-william-tell-overture
Aczkolwiek pewnie jest Ci to znane, skoro opublikowane 3 lata temu Spox

Ja dopiero dziś szerzej przejrzałam tumblr. Znałam tylko część z tego co opublikowała na dA, a że tam z reguły publikuje całe strony z masą mniej lub bardziej powiązanych rysunków, to rzadko je przeglądam. Dla zainteresowanych - "sketchdump" na dA:
http://phobs.deviantart.com/gallery/

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Twórczość pozaforumowa: prace Phobs. (Strona 1 z 2)

Skocz do: