Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Tolkienowskie Wydarzenie Roku 2015 (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dwimmerlaik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 12-12-2015 22:11    Temat wpisu: Tolkienowskie Wydarzenie Roku 2015 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak być może wiecie, na forum Elendili co roku organizujemy plebiscyt na Tolkienowskie Wydarzenie Roku (a w 2010 była to nawet wspólna zabawa obu forów). Nie inaczej jest tym razem. Właściwie, jest nieco inaczej, bo tym razem organizatorem jest bardziej serwis Elendilion niż forum Elendili - chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby tolkienistów i dlatego samo głosowanie będzie przebiegać za pomocą zewnętrznej ankiety, dostępnej bez konieczności rejestracji gdziekolwiek. I dlatego też zapraszam Was do zabawy w tym roku.
Zanim jednak przejdziemy do samego głosowania, chciałbym poprosić Was o pomoc w zbieraniu nominacji. Napiszcie w tym temacie co Waszym zdaniem jest dobrym kandydatem do miana Tolkienowskiego Wydarzenia Roku 2015. Na propozycje czekam do 26 grudnia, a potem złożymy z tego ankietę i zaczniemy zabawę.
Przypominam: to jeszcze nie jest głosowanie.

http://www.elendilion.pl/2015/12/12/tolkienowskie-wydarzenie-roku-2015- zbieramy-nominacje/

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 13-12-2015 22:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hie hie, tolkienowskie wydarzenie roku, to będę miał w przyszłym roku. W tym nic mi nie przychodzi do głowy, tym bardziej, że film poda 10.000 osób. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Choć dali Bóg nie zasługuje na to. Język Jak coś mi przyjdzie do głowy to zapodam.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 585

Wysłany: 14-12-2015 07:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jedną z nominacji mogłoby być odnalezienie oryginalnych map Tolkiena Śródziemia w kopii Władcy Pierścienia ilustratorki Pauline Baynes.

Cytat:
The map, which measures 16.5 inches by 18 inches, features copious annotation by Tolkien in green ink or pencil, with additional annotation by Baynes in blue ink or pencil.

“The majority of the annotation on the map is in Tolkien’s hand and demonstrates the exacting nature of his creative vision: whilst he continues to be attentive to the placenames (ensuring the correct representation of existing ones and providing additional ones), he makes numerous suggestions regarding pictorial aspects - both in the form of positioning, but also the various flora and fauna or vessels through which the various locations are represented,” explains Blackwell’s, in its brochure.

In a fascinating comment at the foot of the map Tolkien states that “Hobbiton is assumed to be approx. at latitude of Oxford.” The author also uses the Italian city of Ravenna, Belgrade, Cyprus, and Jerusalem as other reference points.

Mapa wystawiona na sprzedaż w U.K. za $92,138

Wygląd mapy wstawiłem już w tym temacie - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=138007#138007

Źródła:
http://www.foxnews.com/science/2015/10/26/rare-lord-rings-map-annotated -by-jrr-tolkien-on-sale-for-92000.html
http://www.cnet.com/news/tolkien-notated-middle-earth-map-found-in-copy -of-lord-of-the-rings/
Powrót do góry

Dwimmerlaik
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 26-12-2015 22:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aragornie7, Twoja propozycja została uwzględniona na ostatecznej liście. Dziękuję.

Ostatecznie udało się zebrać 23 wydarzenia. Teraz będzie trochę pracy nad techniczną stroną przedsięwzięcia, ale w planach jest wystartowanie z ankietą 3 stycznia, w rocznicę urodzin Tolkiena. W stosownym czasie pojawi się news na Elendilionie.

Dwimmerlaik
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 04-01-2016 18:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj, zgodnie z obietnicą, wystartowało głosowanie. Pełen opis uwzględnionych wydarzeń znajdziecie na Elendilionie (http://www.elendilion.pl/2016/01/03/tolkienowskie-wydarzenie-roku-2015 /), a sam formularz do głosowania jest tu: http://goo.gl/forms/RTBnAq11Go - skorzystaliśmy z zewnętrznego formularza, by ułatwić głosowanie osobom spoza forum Elendili.

Serdecznie zachęcam do głosowania - ankieta jest otwarta do 17 stycznia włącznie.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 04-01-2016 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powiem szczerze dobór wydarzeń jak za każdym razem jest dla mnie dziwny. Nie wiem czy wydanie Aiglos nr 20 czy Tolkien Studies nr 12, to coś co powinno być ujmowane w takich kategoriach, gdyż jest to periodyk, który w miarę regularnie się ukazuje. Pierwsze wydanie jakiegoś periodyku, tak, jakieś specjalne wydanie, też, ale czy kolejne z rzędu powinno się brać pod uwagę. Nie wiem. Ale to tylko tak, by sobie poględzić i zwiększyć ruch na Forum. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Język

P.S. Oczywiście zagłosowałem. Język

P.P.S. Tylko nie piszcie na co głosowaliście. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Dwimmerlaik
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 04-01-2016 19:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właściwie trochę nad tym myślałem czy to powinno być umieszczone, podobnie jak inne regularne imprezy. Z jednej strony, dla wielu tolkienistów są czymś ważnym. Z drugiej, właściwie powinny być na liście co roku - zwykle nie były, ale z racji pewnych zmian w formule plebiscytu postanowiłem od początku przemyśleć wszystkie elementy i założenia głosowania. Doszedłem do wniosku, że nie zaszkodzi, jeżeli takie wydarzenia będą na liście - choć jak najbardziej jestem skłonny przyjąć argumenty, że to wcale nie był dobry pomysł. Ale już nie będę ich usuwać z listy, uwzględnię wszelkie uwagi w przyszłym roku (i zachęcam do dzielenia się podobnymi uwagami, jak nie tu to z polu Uwagi podczas głosowania - pomoże to iść z plebiscytem w dobrą stronę).

Dwimmerlaik
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 13-01-2016 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zostało już tylko kilka dni na głosowanie. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił, zapraszam.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Tolkienowskie Wydarzenie Roku 2015 (Strona 1 z 2)

Skocz do: