Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Trochę o Nienor (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 30-10-2015 20:18    Temat wpisu: Trochę o Nienor Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W Silmarillionie, cała historia Nienor/Niniel jest tak poprowadzona, że rzeczone biedne dziewczę wygląda na niezłą niemotę i popychadło i to jeszcze przed tym kiedy straci pamięć. Co nawet jest psychologicznie zrozumiałe przy apodyktycznej matce. Potem jest tylko gorzej.
Tymczasem w DH, choć ciągle poświecono jej nie tak wiele miejsca, to postać ta nabiera barw. Okazuje się nie być ani tak mdła, ani nijaka, ani nie jest popychadłem. A może jednak przesadzam? Jak odbieracie Nienor z DH?

Tak na marginesie te wątki z Nienor przed jej przybyciem do Brethilu, są akurat tymi, których wcześniej nie znaliśmy, bo w NO tez ich nie było.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Telwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 29-11-2015 23:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niezbyt dobrze pamiętam, co było w DH, S, czy NO odnośnie Nienor, ale wydaje mi się, że w jednej książce była taka bezbarwna bo poznawaliśmy ją dopiero po utracie pamięci, a w innej była dziewczynką z charakterkiem bo mimo zakazu ruszyła za matką. W każdej z wymienionych wcześniej książek, każda rozwijała nie wątki, więc ta jej ,, bezbarwność" czy Twoje odczucie że była popychadłem mogą być spowodowane brakiem opisu na jej temat w którejś książce. Tak myślę Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Trochę o Nienor (Strona 1 z 1)

Skocz do: