Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Tengwar a polski fandom (pytanie o popularność) (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mcleo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 10-06-2015 22:10    Temat wpisu: Tengwar a polski fandom (pytanie o popularność) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na początku chciałem zrobić ankietę w ankietach ewentualnie w lingwistyce, ale ostatecznie stwierdziłem, że może "bezpieczniej" (z większą szansą na odpowiedź) będzie tutaj. W razie czego proszę moderatora o przesunięcie.
Zapoznałem się z wynikami ankiety na temat znajomości tengwaru, z której wynika dosyć jasno, że "tengwar każdy lubi" ale niekoniecznie zna, natomiast ankietka już chwilę wisi na forum. W międzyczasie pojawiło się kursy kaligrafii gdzie ludzie uczą się tengwaru, więc może popularność też wzrosła.
I tu mam pytanie, na które, jeśli łaska, ktoś zechce się wypowiedzieć.
Który z systemów języka polskiego przedstawionych w witrynie http://tengwar.art.pl/tengwar/jezyk-polski.php jest w Polsce Waszym zdaniem najpopularniejszy? Wydaje mi się, że niejako kanoniczną stała się wersja Ryśka, z racji umieszczenia w polskich edycjach Władcy, ale może jest inaczej?
Tolkiena czytam, lubię i szanuję, ale nie jestem jakimś mega fanem i nie znam dobrze polskiego fandomu.
Czy ktoś rzeknie słówko? Czemu lubi akurat ten a nie inny system, albo że najcześciej spotkał taki a taki.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Tengwar a polski fandom (pytanie o popularność) (Strona 1 z 1)

Skocz do: