Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Nowa strona Tolkien Estate (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Forneithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 223

Wysłany: 04-05-2015 13:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

JS napisał(a) (zobacz wpis):
Jako osoba nie znająca tengwaru po otwarciu strony nie mam pojęcia gdzie jestem i o co chodzi. Nie wydaje mi się to najlepszym pomysłem.

Jeśli najedziesz na dany tytuł w tengwarze, to w tle pojawiają się nazwy m.in. po angielsku. Tak samo jest na podstronach.

Strona rzeczywiście wiele zyskała, przede wszystkim ze względu na bogactwo treści. Przejrzałam ją na razie pobieżnie, ale wydaje mi się trochę chaotyczna, np. w jednym miejscu mamy galerię obrazków, a zupełnie gdzie indziej ich opisy. Ale mimo wszystko trzeba się cieszyć, że jednak Tolkien Estate nastawia się na udostępnianie jakichkolwiek materiałów i za to największy plus.

Galadhorn napisał(a) (zobacz wpis):

zdjęcia da się zapisać, jeżeli ustawisz widok na "Classic" (bo domyślnie jest "Effect").

Mnie w obu widokach wyświetla się ten sam komunikat o prawach autorskich. Może to sprawa przeglądarki? Ja używam Chrome'a.
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 661

Wysłany: 05-05-2015 18:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Forneithel napisał(a) (zobacz wpis):
JS napisał(a) (zobacz wpis):
Jako osoba nie znająca tengwaru po otwarciu strony nie mam pojęcia gdzie jestem i o co chodzi. Nie wydaje mi się to najlepszym pomysłem.

Jeśli najedziesz na dany tytuł w tengwarze, to w tle pojawiają się nazwy m.in. po angielsku. Tak samo jest na podstronach.

W tle jest, ale nie jest to zbyt czytelne, natomiast jest za to dziś ( chyba wcześniej nie było) na dole odnośnik do SitePlan i tam już jest "normalnie".

Ostatnio zmieniony przez Aragorn7 dnia 05-05-2015 18:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 09-05-2015 20:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ok, wycofuję zarzuty, faktycznie coś tam w tle jest. Jednak nadal uważam, że o wiele wygodniej byłoby zamiast tych 4 znaczków JRRT i dezorientujących wyjaśnień po najechaniu myszką dać zapisane ładną czcionką nazwy działów a po najechaniu myszką mógłby być ten tengwar jeśli naprawdę być musi. Nie rozumiem tez decyzji co do rozmiaru strony, o wiele lepiej imo byłoby dać coś co by się ładnie skalowało.

Ale merytorycznie jest już wiele lepiej.

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 526

Wysłany: 12-05-2015 00:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co prawda, tylko rzuciłem Okosaur na stronę ale mam mieszane uczucia.
Nie kwestionuję faktycznie bogactwa materiałów, ale kwestia wizualna nieco mnie dziwi. Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi na myśl, to strona Aiglosa, która jest dość archaiczna (nie mówię, że zła, nie wypada robić do własnego gniazda Język) ale jednak mamy rok 2015, a strona i jej układ, skalowanie przywodzące na myśl monitory z małą rozdzielczością nie jest najpraktyczniejsza.
Z drugiej strony, widać, ze starano się połączyć "nowe" i "stare" i dostajemy np. szalenie niewygodną, moim zdaniem, przeglądarkę obrazów. Nieźle się czasem trzeba nakopać, żeby zobaczyć coś z dna kupki. Na szczęście jest też widok classic.

I faktycznie jak pisze Aragorn7 po kliknięciu "Sitemap" mamy wszystko jak krowie na rowie, ale chyba niekoniecznie o to chodzi, przy robieniu tak ważnej strony, żeby można się było w niej pogubić.

Reasumując, dla mnie to wzbogacony i unowocześniony, ale archaizm Z przymrużeniem oka

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 257

Wysłany: 14-05-2015 08:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż, prawda, że graficznie i ogólnie (tzn. tak technicznie, bo mówi ciołek technologiczny) to nie jest jakaś nowoczesna i urywająca, tego, nos, strona, ale mimo wszystko jest ciekawsza niż dotychczas i jakaś taka bogatsza. Może zważywszy na tematykę, której się tyczy, nie bodzie mnie to tak bardzo, choć wiadomo, że to jak z oglądaniem prezentacji w PowerPoincie i Prezi - to drugie robi lepsze wrażenie, a ta strona została bez wątpienia na poziomie tego pierwszego. Chwilę mi zajęło, nim zaczaiłam, że muszę kliknąć w bramę do Morii, żeby zobaczyć obrazki Super śmiech Jestem rozwalony
Także, mówiąc ładnie, nowa strona budzi me zadowolenie, choć nie wprawia w zachwyt, a mówiąc współcześnie - na propsie Jestem za Dobrze, że coś poprawili, dodali, unowocześnili. Czas po temu. A że mogłoby być lepiej, to tak o wszystkim można powiedzieć, ale może będzie jeszcze ewoluować... stopniowo Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Nowa strona Tolkien Estate (Strona 2 z 2)

Skocz do: