Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Nowa strona Tolkien Estate (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beriolon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 45

Wysłany: 02-05-2015 15:15    Temat wpisu: Nowa strona Tolkien Estate Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niedawno Tolkien Estate uruchomiło swoją nową stronę poświęconą Tolkienowi. W porównaniu do poprzedniej, raczej ubogiej strony, prezentuje się bardzo ciekawie. Zawiera między innymi artykuły napisane przez badaczy tolkienowskich (np. Verlyn Flieger, Carl Hostetter, John D. Rateliff, Christina Scull & Wayne G. Hammond, Tom Shippey), a także członków rodziny: Priscillę Tolkien, Christophera Tolkiena i Baillie Tolkien. Opublikowano także kilka listów Tolkiena, nie mogę teraz sprawdzic, czy są one w Listach, ale pewnie tak.
Jedna cała sekcja jest poświęcona rysunkom Tolkiena. Przestawiono tam także niektóre wcześniej chyba nigdy niepublikowane. Co ciekawe, żadnego z nich nie można zapisać, pojawia się komunikat: This image is copyright-protected. Może to być jednak jakaś zmiana w postawie organizacji. W końcu pokazują coś nowego i nie chcą za to od razu kasy Z przymrużeniem oka.
I na koniec ciekawostka:
Cytat:
The original idea of the website, its structure, its organization, and its content was conceived by Adam Tolkien. He coordinated the project [...].

Czyżbyśmy mieli do czynienia z kolejną oznaką przekazywania władzy przez Christophera?
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5796

Wysłany: 02-05-2015 16:23    Temat wpisu: Re: Nowa strona Tolkien Estate Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

beriolon napisał(a) (zobacz wpis):
Niedawno Tolkien Estate uruchomiło swoją nową stronę poświęconą Tolkienowi.

To bardzo fajna wiadomość. I szczerze pisząc straciłem już nadzieję, bo nawet niedawno, dosłownie kilka tygodni temu, spojrzałem czy coś na stronie się zmieniło i niestety wówczas nadal było bez zmian. A tu taka niespodzianka. Stronę na razie tylko pobieżnie przejrzałem, ale bez dwóch zdań wygląda o wiele bardziej interesująco niż poprzednia.

Cytat:
Opublikowano także kilka listów Tolkiena, nie mogę teraz sprawdzic, czy są one w Listach, ale pewnie tak.

Jeżeli o tych samych myślimy, to tak.

Cytat:
Jedna cała sekcja jest poświęcona rysunkom Tolkiena. Przestawiono tam także niektóre wcześniej chyba nigdy niepublikowane. Co ciekawe, żadnego z nich nie można zapisać, pojawia się komunikat: This image is copyright-protected. Może to być jednak jakaś zmiana w postawie organizacji. W końcu pokazują coś nowego i nie chcą za to od razu kasy Z przymrużeniem oka.

Mimo to szczerze wątpię. Ale i tak fajnie pooglądać.

Cytat:
I na koniec ciekawostka:
Cytat:
The original idea of the website, its structure, its organization, and its content was conceived by Adam Tolkien. He coordinated the project [...].

Czyżbyśmy mieli do czynienia z kolejną oznaką przekazywania władzy przez Christophera?

Myślę, że tak. Już od pewnego czasu różne sygnały na to wskazywały. To Adam był współodpowiedzialny za wydanie Dzieci Hurina. Christopher Tolkien w listopadzie skończy 91 lat, wiec trudno spodziewać się niesamowitej aktywności.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 881

Wysłany: 02-05-2015 19:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Strona jest fascynująca! I dobra wiadomość: zdjęcia da się zapisać, jeżeli ustawisz widok na "Classic" (bo domyślnie jest "Effect").

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3836

Wysłany: 03-05-2015 00:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeszcze jakby tak, choćby tylko dla porządku podać link do tejże strony?
http://www.tolkienestate.com/en/home.html

Niby oczywisty, ale nie każdy to wie. Uśmiech Saurona ;D

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

beriolon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 45

Wysłany: 03-05-2015 01:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale ja już link podałem Uśmiech Saurona ;D. Słowo 'stronę' jest hiperłączem do tej strony Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3836

Wysłany: 03-05-2015 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hiperlinków nie widać w niektórych stylach forum, dlatego ważne linki podaję w całości jako osobny link, a hiperłącza pogrubiam. U mnie w stylu Eryn Lasgalen łącze w słowie "strona" jest prawie niewidoczne. Jak wiem, że mam go tam szukać, to widzę różnicę, ale bez takiej informacji - nic z tego.

Dlatego - uwaga do wszystkich - podając ważny adres zawsze dodawajcie go jako osobny link, a jeśli jako hiperłącze to z pogrubieniem.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5796

Wysłany: 04-05-2015 07:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzeczywiście, nie pomyślałem o tym. Sorry. Mamy już podany pełny adres http://www.tolkienestate.com/en/home.html. To co myślicie o nowej stronie, poza tym, że jest o niebo lepsza od poprzedniej, o co zresztą było niezbyt trudno. Co się wam podoba? A co nie?
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 04-05-2015 09:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jako osoba nie znająca tengwaru po otwarciu strony nie mam pojęcia gdzie jestem i o co chodzi. Nie wydaje mi się to najlepszym pomysłem.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Nowa strona Tolkien Estate (Strona 1 z 2)

Skocz do: