Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: Czy Czatownik był istotą zdolną do abstrakcyjnego myślenia? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beregond
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 29-04-2015 16:04    Temat wpisu: Czy Czatownik był istotą zdolną do abstrakcyjnego myślenia? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja myślę, że nie ale nie mam pewności. Jak uważacie?

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 29-04-2015 17:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Beregondzie, czy mógłbyś trochę doprecyzować pytanie? Co dokładnie masz na myśli?

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 30-04-2015 23:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zadziwia mnie fenomen zakładania tematów, które wnoszą niewiele albo nic do problematyki forum. Z przymrużeniem oka
Wątpliwe, żebyśmy się kiedykolwiek dowiedzieli, czy Czatownik posiadał zdolność myślenia abstrakcyjnego, a gdybanie w tym wypadku do niczego nie doprowadzi.
I kogo to obchodzi? Język

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Beregond
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 01-05-2015 15:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Zadziwia mnie fenomen zakładania tematów, które wnoszą niewiele albo nic do problematyki forum. Z przymrużeniem oka
Wątpliwe, żebyśmy się kiedykolwiek dowiedzieli, czy Czatownik posiadał zdolność myślenia abstrakcyjnego, a gdybanie w tym wypadku do niczego nie doprowadzi.
I kogo to obchodzi? Język

Dziękuję ci za tę uwagę dotyczącą "fenomenu". Nie posiadam wszystkich informacji jakie pozostawił po sobie Tolkien więc mam prawo przypuszczać, że może ktoś wie coś więcej o tej istocie; a co do twojego pytania np. mnie obchodzi Z przymrużeniem oka

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 01-05-2015 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli zakładasz nowy temat, to przydałoby się uargumentować, dlaczego sądzisz tak, a nie inaczej + napisać coś więcej niż jedną linijkę wprowadzenia.
Zresztą, o Czatowniku mamy już temat na forum, tam być może znajdziesz informacje odnośnie interesującego Ciebie zagadnienia - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=2002. Z przymrużeniem oka

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 02-05-2015 14:35    Temat wpisu: Re: Czy Czatownik był istotą zdolną do abstrakcyjnego myślen Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Beregond napisał(a) (zobacz wpis):
Ja myślę, że nie ale nie mam pewności. Jak uważacie?

http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=362 napisał(a):
1) FORUM TO NIE CHAT. Zamieszczając jakiś wpis zastanów się czy wnosi on coś do dyskusji i czy jest zgodny z tematem. Pamiętaj, że w odróżnieniu od czatu Twój wpis tu pozostanie. Na pewno nikt szukający ciekawych dyskusji nie będzie chciał czytać 3 stron Twoich jednolinijkowych wymian zdań zupełnie odbiegających od tematu. Prawdopodobnie zobaczywszy coś takiego zrezygnuje z czytania tego wątku (albo i całego forum).

Chcesz pogadać nie na temat Tolkiena, poplotkować, popisać na dowolne tematy jakie Ci przyjdą do głowy z sensem czy bezsensu, na temat Tolkiena czy też pogody itp. możesz to zrobić w dziale Pod Rozbrykanym Kucykiem.

Jeśli masz zamiar dodać jakiś temat to sprawdź czy nie był już poruszany na forum (użyj do tego funkcji: Szukaj ) oraz czy odpowiedzi na Twoje pytanie nie ma w nastepujących miejscach:

Tolkien FAQ" czyli "Często zadawane pytania" (z odpowiedziami) (przekład: Gwidon S. Naskrent)

"Tolkien Less-FAQ" czyli "Rzadziej zadawane pytania" (z odpowiedziami, a jakże ) (przekład: Gwidon S. Naskrent)

Tolkien Newsgroups FAQ

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Czy Czatownik był istotą zdolną do abstrakcyjnego myślenia? (Strona 1 z 1)

Skocz do: