Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu.... Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." , 

Temat: Cytaty z Tolkiena... proszę o pomoc (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzia
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 28-03-2015 00:20    Temat wpisu: Cytaty z Tolkiena... proszę o pomoc Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam, ktoś kiedyś napisała mi taki cytat z Tolkiena w pamiętniku, trochę z niego pamiętam lecz nie wiem czy on jest kompletny i dokładny na dole pisze proszę o jakąś odpowiedz jeśli ktoś to już kiedyś słyszał bądź wie jak brzmi to poprawnie niech napisze...

Świat jest dziś pełen grozy i wiele miejsc tonie w ciemnościach, ciągle jednak istnieje piękno, a chociaż we wszystkich krajach miłość zmieszana jest z bólem, może tym bardziej potężnieje...
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 28-03-2015 01:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To mi się zdaje było w którymś rozdziale o Lorien - czy to nie wypowiedź Galadrieli do Drużyny? Chyba, że znów mi się z filmem pomerdało? Śmiech
poz Uśmiech
tal

Ellesare
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 28-03-2015 09:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

proszę, masz tu w oryginale:
Cytat:
The world is indeed full of peril, and in it there are many dark places; but still there is much that is fair, and though in all lands love is now mingled with grief, it grows perhaps the greater.”

ale nie pamiętam, jak leciało tłumaczenie...

maryanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 28-03-2015 16:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

,,Świat rzeczywiście pełen jest zasadzek i wiele na nim ciemnych plam;
ale nie brak też jasnych, a chociaż we wszystkich krajach miłość łączy się dzisiaj ze smutkiem, kto wie, czy się przez to nie pogłębia jeszcze."

Tak brzmi ten cytat w przełożeniu Marii Skibniewskiej Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Cytaty z Tolkiena... proszę o pomoc (Strona 1 z 1)

Skocz do: