Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: LotR : Los scen niewykorzystanych w rozszerzonych wersjach (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maryanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 03-03-2015 18:46    Temat wpisu: LotR : Los scen niewykorzystanych w rozszerzonych wersjach Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witajcie!

Możliwe, że ktoś już poruszał w którymś wcześniejszym temacie tą kwestię, jednakże nurtuje mnie ona już od dłuższego czasu i mam głęboką nadzieję, że będziecie mi w stanie pomóc Uśmiech

Przeglądając różne strony i panele dyskusyjne poświęcone filmowej adaptacji Petera Jacksona trylogii ,,Władcy Pierścieni" przeczytałam różne możliwe scenariusze, co mogło/może się stać z dodatkowymi, niewykorzystanymi scenami, które nie znalazły się nawet w wersji rozszerzonej.

Mam tu na myśli takie sceny jak np. :

- Eowina walcząca z Uruk-hai w Aglarond

- wizja Faramira o przemianie Froda w Frodo-Golluma

- pobyt Arweny w Lothlorien

- uzdrowienie Faramira przez Aragorna

- Faramir dający Eowinie płaszcz swojej matki

- Pippin trzymający rannego Merry nieopodal Czarnej Bramy

- ślub Faramira i Eowiny

Do wielu spośród tych scen można znaleźć zdjęcia (np. uzdrowienie Faramira przez Aragorna) lub krótkie filmiki (np. Eowina walcząca z Uruk-hai).

Jeśli chodzi o wizję Faramira dotyczącą Froda to na podstawie dostępnych zdjęć uważam za bezsensowny fakt, że nigdzie nie można było obejrzeć tej sceny. Tyle pracy nad charakteryzacją miało by pójść na marne?!

To samo dotyczy sceny ślubu Faramira i Eowiny. Nie dość, że :

+ cała scena została nakręcona (z tego co czytałam)

+ jest to jedna z najbardziej poszukiwanych przez fanów tej pary scen
(osobiście też jestem za Uśmiech )

+ to jeszcze podobno projektanci kostiumów, którzy za swoje niezwykłe dzieła
zostali nagrodzeni Oscarem, stwierdzili w jednym z wywiadów, że suknia ślubna Eowiny jest jednym z, jak nie najpiękniejszym strojem przez nich wymyślonym.

Teorii na temat tego, co mogło się stać z tymi scenami jest pewnie tyle ile osób, które się tym interesują Język Jednymi z wiodących pomysłów są te dwa scenariusze :

* niewykorzystane sceny pojawią siędodatkowo z rozszerzoną wersją trylogii ,,Władcy..." wraz z kompletnym opracowaniem trylogii filmów ,,Hobbit" => czyli MEGA BOX filmowy ,,Władca Pierścieni" i ,,Hobbit". To optymistyczny scenariusz, choć nasuwa się tu pytanie : kiedy coś takiego mogłoby się pojawić?

* ze względu na ogromną ilość materiału filmowego, którego New Line Cinema nie mogła dłużej przechowywać w całości, uległy one zniszczeniu Smutek To zdecydowanie najczarniejszy scenariusz spośród innych możliwych moim zdaniem Smutek

Myślę, że ewentualne napisanie petycji z podpisami od fanów, którym zależałoby na udostępnieniu tych materiałów, też byłoby jakąś opcją Z przymrużeniem oka

Chciałam więc prosić Was o podzielenie się swoimi pomysłami, wiadomościami, które poznaliście w tej materii Uśmiech
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 04-03-2015 00:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z tego co pisano tutaj [na forum] powstaje muzeum w Nowej Zelandii poświęcony obu trylogiom. Możliwe, że wszystko co pozostało po filmach, a więc rekwizytowy, zbroje oraz taśmy/dyski z wymienionymi przez Ciebie scenami będą znajdowało się właśnie tam. Jest jeszcze inna alternatywa, a mianowicie sprzedawania tychże przedmiotów na różnorakich aukcjach. Podobnie było zdaje się z Terminatorem, gdzie m. in. sprzedano oryginalny egzoszkielet.

Oprócz scen, które wymieniłaś istnieje jeszcze wiele innych, na przykład:
- walka Saurona z Aragornem pod Morannonem;
- walka Arweny w Helmowym Jarze (ostatecznie zastąpiono ją Haldirem);
- przemarsz wojsk Saurona widoczny tylko w zwiastunie;

Na zdjęciu widać pare z omówionych scen Uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

bonia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 286

Wysłany: 04-03-2015 04:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ślubna suknia Eowiny była pokazana w filmie - była w nią ubrana w czasie koronacji Aragorna. Była również prezentowana na wielkiej wystawie kostiumów, broni i innych ruchomych elementów, która odwiedziła kilka krajów (m.in. najbliżej nas była pokazywana w Poczdamie). Moim skromnym zdaniem suknia była dużo ładniejsza niż suknia Arweny. Niestety w kilkusekundowym ujęciu praktycznie była nie do zauważenia.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Frangern

Wpisy: 366

Wysłany: 04-03-2015 17:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skoro mowa tu o odrzuconych scenach, to pomyślałem sobie hmmmm... , że poniższe dwa filmiki warte są umieszczenia na forum. Poza wyżej wymienionymi zawierają jeszcze parę epizodów.

Link

Link

maryanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 04-03-2015 20:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki za Wasze odpowiedzi, nie spodziewałam się tak szybkiego odzewu Z przymrużeniem oka

Dzięki że mnie oświeciłaś, Boniu Uśmiech myślałam, że na ślubie Eowina mogła mieć na sobie jeszcze inną suknie, choć przyznaję, że ta jest wyjątkowo piękna, trudno by było ją "przebić" ^^

Chciałam dodać jeszcze do tego co udostępnili Frangern i Turambar II od siebie parę zdjęć Uśmiech

Sorki, jeśli ten ostatni jest trochę wielki, ale nie mogłam znaleźć mniejszego ;P

Apropo tego co napisał Turambar II, chyba obstawiłabym raczej pierwszy scenariusz, choć oba wydają się dość niesprawiedliwe wobec fanów. W sumie sporo czasu minęło już od produkcji tej trylogii, a jedyną opcją zobaczenia niewykorzystanych, a tak ciekawych scen, jest wydanie niemałych pieniędzy na wycieczkę do Nowej Zelandii albo na aukcjach :/

Myślicie, że w związku z tym nie miałoby sensu tworzenie żadnej petycji, czy coś? Że jedynym rozwiązaniem jest dalsze cierpliwe czekanie, aż może pojawi się to kiedyś np. w internecie?
Powrót do góry

Frangern

Wysłany: 05-03-2015 13:56    Temat wpisu: Re: LotR : Los scen niewykorzystanych w rozszerzonych wersja Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

maryanna napisał(a) (zobacz wpis):

Myślę, że ewentualne napisanie petycji z podpisami od fanów, którym zależałoby na udostępnieniu tych materiałów, też byłoby jakąś opcją Z przymrużeniem oka

Z kolei ja myślę dość pesymistycznie - żadna petycja zapewne nic nie zdziała, bo w sprawach udostępniania czegoś wchodzimy i tak na kwestie finansowe. Bo za wszystko trzeba płacić Nic nowego , a zapewne zainteresowanie tymi materiałami musiałoby być ogromne, aby twórcom opłacało się to udostępnić. Tu zaś mam wątpliwość, czy faktycznie "niewykorzystane" sceny do trylogii sprzed 13 lat wywołują u wielu osób dreszcze Z przymrużeniem oka .
Poza tym, tak się zastanawiam hmmmm... , czy część tych zdjęć tudzież fragmentów scen w filmikach, nie powstała tylko jako materiały promocyjne i tak naprawdę są to tylko takie urywki, bez niczego więcej.

vater
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 140

Wysłany: 05-03-2015 15:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Halo, przecież na ostatnim Comic Con była właśnie prezentacja scen niewykorzystanych w WP i to takich, które nigdzie wcześniej nie wyciekły jak np dzieciństwo Aragorna i Arweny.

PJ mówił, że myślał nawet aby coś z tego wykorzystać w Hobbicie (w jakimś epilogu) ale reszta nie będzie nigdy wpleciona w film. Nie będzie żadnej bardziej rozszerzonej wersji od tej aktualnej. mówił natomiast, że przy okazji jakieś nowej reedycji Blu Ray dołączą je na płytce.
Powrót do góry

Frangern

Wysłany: 05-03-2015 15:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdziwienie No, proszę, nic nie słyszałem o tych "rewelacjach" z Comic Conu i zapowiedziach Pidżeja, vater chwała wam, chylę czoła, dzięki . No i tym razem nie trafiłem z mym pesymizmem Nie Nie .
Trafiłem na jeszcze jeden filmik z wyciętymi scenami, powtarza to, co zostało już przytoczone, ale zawiera parę innych "zaginionych" ujęć plus nagrania z planu.

Link

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: LotR : Los scen niewykorzystanych w rozszerzonych wersjach (Strona 1 z 2)

Skocz do: