Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Hobbit: Kroniki tworzenia filmu (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anichka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 28-12-2014 18:44    Temat wpisu: Hobbit: Kroniki tworzenia filmu Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałabym spytać czy ktoś może wie coś na temat tych kronik. Strona Weta pokazuje, że zostały stworzone kroniki tworzenia wszystkich części filmu, natomiast na polskim rynku można znalezc tylko te dwie:
http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/jrr-tolkien/hobbit-niezwykla-p odroz-kronika-1-sztuka-tworzenia-filmu,p1394
http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/jrr-tolkien/hobbit-niezwykla-p odroz-kronika-2-sztuka-tworzenia-postaci,p1434

Czy wiecie może co się podziało z pozostałymi? Czy poniższe kroniki w ogole zostały lub będą wydane w PL czy trzeba sprowadzać sobie wersje anglojęzyczne?
http://www.ebay.pl/itm/The-Hobbit-The-Desolation-of-Smaug-Chronicles-Cl oaks-Daggers-9780062265708-/231386883777?pt=LH_DefaultDomain_3&hash =item35dfbba6c1
http://www.ebay.pl/itm/The-Hobbit-the-Desolation-of-Smaug-Chronicles-Ar t-Design-by-Weta-/311209408144?pt=Non_Fiction&hash=item487586b690
http://www.ebay.pl/itm/Hobbit-the-Battle-of-the-Five-Armies-Chronicles- Art-Design-9780007544097-/351256933032?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=i tem51c88b72a8

vater
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 140

Wysłany: 28-12-2014 19:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Są pozostałe, ale nie w j. polskim. Niestety wydawnictwo Amber przekalkulowało że sprzedaje się zbyt słabo i zrezygnowali z publikacji w naszym kraju. Szkoda , bo to jedyne wydawnictwa około filmowe, które naprawdę zawierają ciekawy materiał i grafiki od pomysłu po ostateczna wersje. Z nich można też zawsze wywnioskować co będzie w rozszerzonych edycjach, gdyż zazwyczaj omawiają film kompleksowo.
Powrót do góry

Anichka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 28-12-2014 22:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ech... tego się obawiałam. Chcialam kupic wersję angielską, ale na allegro chodzi dużo drozej niz polskie kroniki, mozna je tez sprowadzic, ale koszty wysyłki sa wysokie. Czy ktoś wie może czy mozna je dostać po jakiejś rozsądnej cenie?

vater
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 140

Wysłany: 29-12-2014 00:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Są drogie - ale sprowadza je min Świat Książki - niestety nie taniej jako że taka mają cenę w UK po przeliczeniu na tamtejszą walutę. W Anglii książki są droższe nawet o ok 50% niż w Polsce. U nas cena nowego była ok 90 zł. To i tak bardzo dużo jak na nas.

Niemniej swojej ceny jest wart - ze wszystkich wydawnictw z rożnych filmów jakie posiadam, to chyba jest najfajniejsze. Nie dość że pięknie wydane, to naprawdę bardzo bogate w materiał. Zamiast zdjęć promocyjnych są tam unikatowe szkice, grafiki, plany, modele 3D - tego nie da się znaleźć nigdzie indziej. Poza tym są tam pierwsze wizje graficzne miejsc i postaci - i o ile te końcowe ukazane w filmie nie zawsze opowiadają moim wyobrażeniem z lektury książki, to te wczesne prace są częstokroć tak trafne, że czuje jakby patrzył w swoje myśli. Fajne uczucie Z przymrużeniem oka Zwłaszcza Beorn...
Powrót do góry

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 130

Wysłany: 29-12-2014 13:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Anichka napisał(a) (zobacz wpis):
Ech... tego się obawiałam. Chcialam kupic wersję angielską, ale na allegro chodzi dużo drozej niz polskie kroniki, mozna je tez sprowadzic, ale koszty wysyłki sa wysokie. Czy ktoś wie może czy mozna je dostać po jakiejś rozsądnej cenie?

Ja kupuję Kroniki z UK, właśnie czekam na przesyłkę piątej części, 180 zł - drogo, ale warto.
Z UK zakupiłem też inne albumy z BPA, z których zrezygnował Amber.
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 29-12-2014 15:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

lis22 napisał(a) (zobacz wpis):

Anichka napisał(a) (zobacz wpis):

Ja kupuję Kroniki z UK, właśnie czekam na przesyłkę piątej części, 180 zł - drogo, ale warto.
Z UK zakupiłem też inne albumy z BPA, z których zrezygnował Amber.

Na ebayu można nabyć kronikę już za około 140 zł. razem z przesyłką do Polski. Poprzednie też tak kupowałem.
Jeśli chodzi o inne albumy to polecam stronę: http://krainaksiazek.pl/sklep.html?keyword=hobbit+battle&action=sea rch&md=products_searcher&x=24&y=6
Trochę drogo ale wysyłka gratis przy zakupie od 80 zł.

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 08-01-2015 16:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Można je też zamawiać na niemieckim Amazonie. Średnio ceny wahają się miedzy 24, a 30 euro. Używane są oczywiście taniej. Kiedyś widziałem za 19,99 plus przesyłka na terenie Niemiec 3 euro co daje około dziewięćdziesiąt parę złotych, a więc taniej niż z UK. Rozwiązanie dobre jeżeli ktoś ma bliskich, bądź rodzinę tam.

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 01-03-2015 13:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kupiłam ostatnio dwie kroniki na brytyjskim Amazonie i zapłaciłam o wiele mniej niż piszecie, około 70-80 zł. Żałuję tylko, że nie kupiłam ich wcześniej, kiedy kurs funta był korzystniejszy. Więc jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem niech kupuje jak najszybciej, bo ponoć funt ma cały czas drożeć. Skrzywienie Dochodzi do tego oczywiście koszt przesyłki, ok. 4 funty od książki, ale nawet przesyłka na terenie Polski takiej książki kosztowałaby kilkanaście złotych. Ale mój najlepszy zakup to druga część kronik, ta o tworzeniu postaci, którą kupiłam w księgarni z tanimi książkami, nowiuteńką, za 25 zł! Jestem rozwalony

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Hobbit: Kroniki tworzenia filmu (Strona 1 z 2)

Skocz do: