Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Związki krasnoludów z elfkami (Strona 4 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 14-01-2015 16:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dygresja filmowa Z przymrużeniem oka .
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
a w filmowym Hobbicie kobiety z Ereboru są wyraźnie bez bród.

Chyba nie do końca hmmmm... , choć na filmie tak to wygląda. Jeśli dobrze pamiętam, to Sztuce tworzenia filmu H1 mowa o tym, że ekipa w ich przypadku mocno zredukowała zarost, ale nie "wyrzuciła" go zupełnie.
Poniżej umieściłem zdjęcia, które chyba pochodzą z tego albumu.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 14-01-2015 18:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Widać porządnie te brody zredukowali, bo na filmie nie sposób się ich dopatrzeć. I bardzo wdzięczne są panie krasnoludki* na projektach Jestem za

Galadhorn, dzięki, nie wiedziałam o tym zapisku, w takim razie zwracam honor frakcji brodatych krasnoludek Jestem za

* Jak to odmienić, by się z O krasnoludkach i sierotce Marysi nie myliło? Jestem rozwalony

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Eilíf

Wpisy: 257

Wysłany: 14-01-2015 19:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi się wydaje, że książkowe kobiety krasnoludów nie maja bród, więc nie powinno być problemu z odróżnieniem ich od mężczyzn. To nie Świat Dysku Z przymrużeniem oka

To już wyjaśnione, więc mogę jedynie rzec, że toteż miałam na myśli, że przecie mają brody u Tolkiena i podobne są mężczyznom, więc skąd taki Elf by wiedział? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
W filmowym WP z tego żartują, a w filmowym Hobbicie kobiety z Ereboru są wyraźnie bez bród.

Co jest o tyle głupie, że w Dwóch Wieżach, jak Gimli sobie jedzie konno, to sam mówi Eowinie, że ich kobiety mają brody, a więc Pidżej himself uwzględnił to w swojej wizji, i sam sobie przeczy. Ale w dodatkach z Hobbita też widać było, że "projektowali" to kobiety z brodami, i jak się przyjrzeć na filmie, to trochę widać, choć bez szału.

Edit:
Cytat:
* Jak to odmienić, by się z O krasnoludkach i sierotce Marysi nie myliło?

Chyba po prostu "krasnoludzkich kobiet" hmmmm...

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 14-01-2015 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

* Jak to odmienić, by się z O krasnoludkach i sierotce Marysi nie myliło? Jestem rozwalony
Krasnoludzice?

Brzmi okropnie. Język

leszli
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 142

Wysłany: 14-01-2015 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodatek "Ród Durina" mówi tak:
Cytat:
Ze słów Gimlego wynika, że jest ich niewiele, stanowią co najwyżej jedną trzecią plemienia; w podróż wyprawiają się tylko w ostateczności. Jeśli już do tego dojdzie, z wyglądu, głosu, a także ubioru tak są podobne do krasnoludowych mężów, iż inne istoty nie potrafią jednych odróżnić od drugich, co dało asumpt do niemądrych opinii, krążących pośród ludzi, iż w ogóle nie znają krasnoludowie niewiast, rodzą się zaś "z kamienia"

Jak dla mnie oczywistym wnioskiem z tego cytatu jest to, że krasnoludzkie niewiasty brody mają Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Eilíf

Wpisy: 257

Wysłany: 14-01-2015 21:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

leszli napisał(a) (zobacz wpis):
Cytat:
Ze słów Gimlego wynika, że jest ich niewiele, stanowią co najwyżej jedną trzecią plemienia; w podróż wyprawiają się tylko w ostateczności. Jeśli już do tego dojdzie, z wyglądu, głosu, a także ubioru tak są podobne do krasnoludowych mężów, iż inne istoty nie potrafią jednych odróżnić od drugich, co dało asumpt do niemądrych opinii, krążących pośród ludzi, iż w ogóle nie znają krasnoludowie niewiast, rodzą się zaś "z kamienia"

Jak dla mnie oczywistym wnioskiem z tego cytatu jest to, że krasnoludzkie niewiasty brody mają Z przymrużeniem oka

Tak właśnie, to, i to, co pisał Galadhorn, miałam uprzednio na myśli, no i to jest też to, co mówi Gimli w filmie (Jackson o dziwo tak wierny). Co z powrotem sprowadza nas do tego, że Elfowie - mężczyźni pewnie by takich pań nie zauważyli. Tematem jest "związki krasnoludów z ELFKAMI", a więc w drugą stronę, przy czym mnie ta teoria wciąż nie przekonuje. Mówiliśmy tu o przyjaźni, która mogła się nawiązywać (znane nam przypadki i tak są między mężczyznami, bo i też Elfki raczej nie miały wielu okazji do zawierania bliższych znajomości z krasnoludami, jak się zdaje, choć może były jakieś wyjątki), ale przyjaźń nie jest w żadnym razie synonimem związku, nad którego potencjalnym istnieniem tu debatujemy. W każdym razie ja głosuję na nie Ble Ble ;D Uważam, że podziw nie wystarcza, i że te dwie rasy zbytnio się różniły, nie tylko wizualnie, ale także mentalnością. A ponieważ Elfowie raczej się nie mieszali, poza tymi kilkoma szczególnym przypadkami, które znamy, i to z ludźmi, to zakładam bardzo nikłą szansę, że taki związek miał rację bytu, ale w stu procentach nie mogę zaprzeczyć czemuś, co nie zostało nigdzie opisane, bo to, że czegoś nie spisano, nie musi znaczyć, że tego na pewno nie ma wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 16-01-2015 20:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eilíf napisał(a) (zobacz wpis):
A nawiasem, sądziłam, że różnica byłaby ździebko większa? Tzn. tak 60 do 80 cm nawet? Bo w innym wypadku to sama mogę uchodzić za krasnoluda po wodzie entów Super śmiech Super śmiech Super śmiech

Krasnoludowie mają ok. 4.5 - 5 stóp czyli 1.35 - 1.52 m wzrostu. Oczywiscie są elfowie znacznie przekraczający 2 m (vide Maedhros, Turgon, czy Thingol), którzy byli o około metra wyżsi. Ale przeciętnie elfowie to jakieś 6,5 - 7 stóp, czyli 195-210 cm. Czyli przy maksymalnej różnicy 75 cm przy minimalnej 43 cm. Jeżeli przyjmiemy, że elfki były nieco niższe to różnica będzie mniejsza, ale te 40-60 cm to ciągle bardzo dużo.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Dziki człowiek z lasu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 81

Wysłany: 16-01-2015 22:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

leszli napisał(a):
Cytat:
Cytat:

Ewentualnie może to oznaczać, że część mężczyzn krasnoludzkiego plemienia bród nie nosiła.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Związki krasnoludów z elfkami (Strona 4 z 5)

Skocz do: