Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: "Hobbit" & "LOTR" - edycja fanowska (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pinki444
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 12-01-2015 23:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

sorry za spmowanie (zapomniałem dodać w poprzednim poście Skrzywienie
GROSZ-ek
Nie mam niestety pomysłu jak ze scen nakręconych przez Jacksona zmontować cokolwiek akceptowalnego dla mnie tj. mniej siłowego, bardziej subtelnie pokazującego to starcie i przenoszącego ciężar z Galadrieli na sterydach na całą Radę. Muszę przyznać, że mając w pamięci pojedynek Gandalfa z Sarumanem z FotR oraz widąc że wszelkie wojska wymaszerowały z Dol Guldur straciłem nadzieję na coś sensownego dla mnie tj. np starcie elfów z Lothlorien (mozliwośc dodania Celeborna) oraz Rivendell (tutaj dodałbym Glorfindela nawet na zasadzie bezimiennego herosa jak Gil-Gaad w FotR) z orkami, pająkami i nietoperzami wspieranymi przez Nazgule (trafia do mnie pomysł z ukryciem ich pod postaciami Kasztelanów jak w grze bitewnej) podczas gdy Rada zajęłaby sie przegnaniem Saurona co w ostateczności zapewniłoby tez zwycięstwo armii po utracie morale przez orków i inne plugastwa
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 21-01-2015 14:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na Elendilionie pojawił się ciekawy link zamieszczony przez fan edit hobbita.
Zob. https://tolkieneditor.wordpress.com/

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 24-01-2015 12:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawe znalezisko Jestem za Aczkolwiek obejrzałam początek i jak dla mnie zbyt pocięte. Jednak brakuje tego epickiego wstępu i klimatu z oryginału. Wersja pocięta jest sprawniejsza, ale nudniejsza. A może to wina faktu, że widziałam początek H1 kilka razy. Na plus brak bekania i rzucania jedzeniem, na minus strata klimatu, zwyczajnie za dużo mi brakuje. W mojej wersji wypadłyby momenty, gdzie humor sięga dna (aczkolwiek nie wszystkie wygłupy krasnoludów) i przydługie sceny walk/nieprawdopodobieństw, ale nie poprzycinałabym filmu tak, by odpowiadał bardziej książce, jak zrobił autor tej wersji. Bardziej, by filmowy Hobbit lepiej pasował do filmowego WP i był odrobinę poważniejszy, mniej komiksowy, niż jest.

Ale, autor wrzucił przemontowaną walkę finałową na Vimeo:
http://vimeo.com/117278897

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

GROSZ-ek
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 24-01-2015 20:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pobrałem i obejrzałem. Fajna robótka, kilka cięć mi się podobało, ale:
- film jest w beznadziejnej jakości - rozumiem, że taki wymóg stawia ostatnia część Hobbita i 2 pierwsze musiały się do niej dopasować;
- korzystanie tylko z wersji kinowych - niestety, przez to nie załapały się całkiem fajne sceny z wersji rozszerzonych;
- za mało "purystyczny" - w montażu wypadły sceny istotnie nawiązujące do książki, tj: wprowadzenie o domku hobbita, orły, krasnoludy na drzewach, itd.
Doceniam robotę autora, ale to jeszcze nie jest mój wymarzony Hobbit.
Powrót do góry

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 25-01-2015 11:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mówiąc szczerze nie rozumiem idei tworzenia czegokolwiek takiego przed pojawieniem się ER H3. A już zupełnie nie rozumiem używania wersji nagranej kamerką w kinie.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 25-01-2015 12:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Widać ktoś się niecierpliwił. A jeśli rzeczywiście używał wersje kinowe, to nic dziwnego, że nie czeka na EE. Szkoda.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 25-01-2015 13:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Ciekawe znalezisko Jestem za Aczkolwiek obejrzałam początek i jak dla mnie zbyt pocięte. Jednak brakuje tego epickiego wstępu i klimatu z oryginału. Wersja pocięta jest sprawniejsza, ale nudniejsza. A może to wina faktu, że widziałam początek H1 kilka razy. Na plus brak bekania i rzucania jedzeniem, na minus strata klimatu, zwyczajnie za dużo mi brakuje. W mojej wersji wypadłyby momenty, gdzie humor sięga dna (aczkolwiek nie wszystkie wygłupy krasnoludów) i przydługie sceny walk/nieprawdopodobieństw, ale nie poprzycinałabym filmu tak, by odpowiadał bardziej książce, jak zrobił autor tej wersji. Bardziej, by filmowy Hobbit lepiej pasował do filmowego WP i był odrobinę poważniejszy, mniej komiksowy, niż jest.

Ale, autor wrzucił przemontowaną walkę finałową na Vimeo:
http://vimeo.com/117278897

Zgadzam się, to jest zbyt pocięte. Wcale nie jestem przeciw uwzględnianiu wątków dodatkowych, tu raczej chodzi o zagęszczenie akcji i wycięcie najbardziej rażących sprzeczności z światem, przedstawionym a nie tylko Hobbitem.
Dla mnie ta wersja jest zresztą niekonsekwentna, bo zostawiono całe długie fragmenty gonitw po kopalni goblinów, które są nużące i bez sensu.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 25-01-2015 15:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeczytałam sobie to wszystko, co piszecie; ogólnie inicjatywę jak najbardziej popieram, bo i w WP, i w Hobbicie są sceny, które się niestety dłużą (ostatnio oglądając Dwie Wieże robiłam sobie przerwy i kilkakrotnie zastanawiałam się: kończyć dziś, czy zostawić na jutro? W końcu udało mi się za 1 posiedzeniem z przerwami), inna sprawa, że wszyscy mają inne wizje tego, co powinno zostać. Ja bym się skupiła na usunięciu rzeczy najbardziej niekanonicznych i idiotycznych (Jeż Sebastian) lub scen zwyczajnie przydługich, tj. te bym skróciła (Gobliny), ale zostawiłabym niektóre elementy humorystyczne i to, co oddaje dobrze klimat Śródziemia. Na pewno nie wywaliłabym nic z Bag End, bo przecież to Bag End. Ale są rzeczy, których można się pozbyć bez większego wahania, bo nic nie wnoszą; czasami natomiast przytrafia się coś nieksiążkowego, co jednak możnaby zostawić, bo może nawet coś w nosi do filmu. Na przykład nie wiem, czy usunęłabym Tauriel; myślę, że nie. Wątek miłosny tak, bo nic nie wnosi, ale jej istnienie, to, że gdzieś tam się pojawia, może bym nawet zostawiła, bo jakby nie patrzeć, jej obecność jakoś ten film urozmaica. Bardzo subiektywnie zostawiłabym też całego Thrandy'ego, bo kanoniczny czy nie, po prostu go uwielbiam <3, ale obiektywnie, też można by to skrócić. I tak dalej, można omawiać szczegóły, ale technicznie się kompletnie na tym nie znam, więc i tak sama nie zrobię nic podobnego Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: "Hobbit" & "LOTR" - edycja fanowska (Strona 2 z 4)

Skocz do: