Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: "Hobbit" & "LOTR" - edycja fanowska (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 25-01-2015 16:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, u mnie na pewno zostałby i Thrandy, i Tauriel Jestem za A romans albo wyleciał całkowiecie, albo został w wersji bardziej prawdopodobnej - Kilemu zaimponowała elficka wojowniczka, ale z jej strony jest tylko sympatia, bardziej wejście w rolę starszej siostry podziwiającej niesfornego braciszka, którego Tauriel nie ma. W końcu dla niej Kili to dzieciak, sama ma ile, setki lat? Ciekawe czy dałoby się to tak zmontować hmmmm... To by też tłumaczyło, dlaczego Tauriel Kilemu pomaga. Wątek strzały "Morgulu" można wywalić, zostawić tylko leczenie paskudnej rany athelasem (pewnie dałoby się wyciąć z leczenia i czary, ale ten element mnie nie razi).

Trafiłam na bazę fanowskich edycji filmów i pociętych wersji Hobbita jest więcej:
http://www.fanedit.org/ifdb/2012-08-20-02-19-12/fanedit-database/fanedi t-listings/search-results?dir=8&keywords=hobbit

Myślę, ze w tym temacie warto się skupić na Hobbicie właśnie, a w bliźniaczym na LotR mam pomysł!!!

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 25-01-2015 17:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Trafiłam na bazę fanowskich edycji filmów i pociętych wersji Hobbita jest więcej:
http://www.fanedit.org/ifdb/2012-08-20-02-19-12/fanedit-database/fanedi t-listings/search-results?dir=8&keywords=hobbit

Patrzaj, Ludu Dulock, jak wielu fanów podejmuje się wyzwania odpidżejowania! Niektóre tytuły powalają Śmiech Ale niestety, nie łudźmy się nadzieją, nie jesteśmy pierwszymi, którzy o tym pomyśleli Uśmiech

Kto się założy, że z trójki zawsze będzue wylatywał Alfrid? Język

Cytat:
A romans albo wyleciał całkowiecie, albo został w wersji bardziej prawdopodobnej - Kilemu zaimponowała elficka wojowniczka, ale z jej strony jest tylko sympatia, bardziej wejście w rolę starszej siostry podziwiającej niesfornego braciszka, którego Tauriel nie ma. W końcu dla niej Kili to dzieciak, sama ma ile, setki lat?

No, ta scena w lochach, jak T. mówi o Feast of Starlight, jest dosyć ładna, zwłaszcza ze względu na muzykę i scenografię, i z tego właśnie tytułu bym ją zostawiła, jeśliby utrzymać to w konwencji, o której mówisz. A Tauriel ma bodajże koło 600 lat, to chyba padało w filmie, że od tego czasu strzeże granic czy cośtam. Mam scenariusz DOS, mogę sprawdzić, jeśli chcesz.

Cytat:
Myślę, ze w tym temacie warto się skupić na Hobbicie właśnie, a w bliźniaczym na LotR

Można Śmiech Ale nie grzeszymy, wspominając o Pidżeja początkach, bo to jest w temacie wątku wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

GROSZ-ek
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 25-01-2015 22:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powolutku bawię się w "montażystę-lepszego-od-PJ", co by stworzyć Hobbita swoich marzeń. Na razie wprowadzone zmiany:
- wyleciał cały prolog o Ereborze a film zaczyna się od najazdu na Big End, a następnie krótkiego początku z FotR, w którym Bilblo mówi sam do siebie "Shire, itd." by płynnie przejść do opisywania domku Hobbita;
- po krótki cameo Frodo, akcja przenosi się przed domek Big End 60 lat wcześniej - wyleciał cały dialog pomiedzy Frodo i Bilbo, bo to świetnie pasuje do super-rozszerzonej FotR, a nie za bardzo pasuje do Hobbita;
- dalej akcja idzie zgodnie z wersją rozszerzoną, aż do momentu, w którym Gandalf prosi Bilba o światło i wyciąga mapę. W tym momencie wpadają wycięte wcześniej sceny z Ereborem z prologu;
- później akcje idzie dalej, aż do momentu ogniska, odgłosów nocy i pytania Bilba o nie. Wycinam całą laurkę Balina o Thorinie i jego zmaganiach z Azogiem. Jej sztuczność powoduje u mnie ból zębów. Zostawiam jednakże jeżdżców wargów.
- zostawiam scenę podróży w deszczu, wycinam natomiast całą sekwencję z Radagastem;

Tutaj na razie skończyłem.
Powrót do góry

bonia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 286

Wysłany: 25-01-2015 22:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na YouTube jest zajawka 3godzinnej poprawionej wersji "Hobita". Na zachętę autor pokazuje dwie sceny tylko, resztę trzeba sobie ściągnąć Uśmiech

Link

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 25-01-2015 23:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Scena z wargami i Drzewami świetnie przycięta i pokazuje, jak wiele można wyciąć, że Azog do niczego nie jest potrzebny,. Przejście do Beorna jest gorsze, ale potencjał jest fajny.
Osobiście nie wiem, czy bym skracał do 3 godzin. Jak dla mnie, wiele pobocznych wątków bym zostawił, ale film nie powinien mieć więcej niż 6 godzin. Czyli to co dobre dla mnie mieści się między 3 a 6 godzinami.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 26-01-2015 10:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale czy na pewno materiał źródłowy pozwoli zrobić coś porządnego? Np dobra, można Azoga z H1 wyciąć, bez żadnych strat, pewnie też z H2, ale jak wtedy wytłumaczyć jego pojawienie się w H3? I co z Dol Guldur, który to wątek uważam za godny zostawienia, ale nigdzie nie ma scen pozwalających na jego eleganckie rozwiązanie.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 26-01-2015 12:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wcale nie uważam, że Azoga czy Dol Guldur trzeba wyciąć. Ten fragment to pokazuje, że to się da zrobić i to bardzo zgrabnie. Osobiście zasadniczej narracji filmu bym nie ruszał, tylko wyciłą to co bez sensu, nużące a momentami przemontował.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

pinki444
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 26-01-2015 13:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

JS zależy co rozumiesz przez "porządnego" moim zdaniem wszelkie takie poprawki trzeba robić stawiając sobie za cel zrobienie filmu lepszego niż otrzymaliśmy, a nie tak dobrego jak by się chciało bo po prostu niektórych scen nie dostaliśmy w ogóle od PJ-a, a inne są ale dodano w nich coś niepożądanego i wtedy decydując się je zostawić zgadzamy się na konsekwencje.
Mnie np. pozytywnie zaskoczyła scena z wargami pokazana na zajawce powyżej i chociaż w końcówce wycięto za dużo moim zadaniem to pomysł wyrzucenia stąd Azoga przemawia do mnie - ja sam dodatkowo wrzuciłbym jeszcze gdzieś wcześniej scenę z odwołaniem go do Dol Guldur tak aby to wyjaśnić, że odpuścił pogoń.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: "Hobbit" & "LOTR" - edycja fanowska (Strona 3 z 4)

Skocz do: