Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Śródziemie na bazie Ultima Online (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartuq
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 28-08-2014 18:24    Temat wpisu: Śródziemie na bazie Ultima Online Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam,
Nowy projekt na bazie Ultimy Online w oparciu o twórczość J.R.R. Tolkiena. Różni się znacznie od innych gier online. Tutaj to gracze mogą decydować o fabule, a zadania będą wymyślane w trakcie rozgrywki przez Mistrzów Gry, choć pojawią się też takie z automatu.
Nie będzie też żadnych emotek Uśmiech Z przymrużeniem oka itp. rozmów niezwiązanych ze światem typu mam "60 siły, zaraz się wyloguje" ani też zabijania innych graczy bez słowa. Wszystko to zostanie wypisane w regulaminie za jakiś czas.
Zaznaczam, że podstawą kreowania świata są książki, a nie filmy.
Własna mapa to będzie całe dokładnie odwzorowane Śródziemie. Według książkowych opisów i map pochodzących z nich.
Dzisiaj wrzuciłem stronkę, a forum pojawi się jakoś na dniach.
Jeszcze nie ma możliwości zakładania kont.
Zapraszam zainteresowanych.

Jak ktoś ma jakieś pytania to pytajcie śmiało.

http://bartuq.wix.com/srodziemie
Powrót do góry

bartuq
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 11-09-2014 19:16    Temat wpisu: Re: Śródziemie UO Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

bartuq napisał(a) (zobacz wpis):
Witam,
Nowy projekt na bazie Ultimy Online w oparciu o twórczość J.R.R. Tolkiena. Różni się znacznie od innych gier online. Tutaj to gracze mogą decydować o fabule, a zadania będą wymyślane w trakcie rozgrywki przez Mistrzów Gry, choć pojawią się też takie z automatu.
Nie będzie też żadnych emotek Uśmiech Z przymrużeniem oka itp. rozmów niezwiązanych ze światem typu mam "60 siły, zaraz się wyloguje" ani też zabijania innych graczy bez słowa. Wszystko to zostanie wypisane w regulaminie za jakiś czas.
Zaznaczam, że podstawą kreowania świata są książki, a nie filmy.
Własna mapa to będzie całe dokładnie odwzorowane Śródziemie. Według książkowych opisów i map pochodzących z nich.
Dzisiaj wrzuciłem stronkę, a forum pojawi się jakoś na dniach.
Jeszcze nie ma możliwości zakładania kont.
Zapraszam zainteresowanych.

Jak ktoś ma jakieś pytania to pytajcie śmiało.

http://bartuq.wix.com/srodziemie

11.09 Dodane forum
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 12-09-2014 14:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powodzenia. Od prawie 10 lat skryptuje pod SphereServer, wiem co to za niewdzieczna robota. Zainteresowanie ta swietna retro gra jest niewielkie. Ludzie wola nowe cukierkowe mmorpg gdzie kazdy serwer taki sam a duch RP umarl. Mapa wygenerowana dragonem/czyms podobnym, albo stawiana kostka po kostce? Jak tak, to powidziwam i z checia obejrze jakis screen z maprenderera.

Gralam kiedys z ciekawosci na serwerze osadzonym w realiach srodziemnych III ery, ale III era to nie moja dzialka a serwer upadl lata temu. Wy chyba tez macie realia III ery, bo widze w rasach hobbity. Tylko co tam w surowcach robi galvorn?

ps: radze wam zmienic font na stronie, uzyty jest kompletnie nieczytelny, wielkie O zaburza cala strukture. To font na loga i szyldy a nie do pisania tekstu Uśmiech

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

bartuq
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 12-09-2014 18:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

4.12 W dziale Galeria można zobaczyć przygotowania mapy

Tak, do mapy używam Dragon + Centred. Jest rysowana ręcznie przy czym staram się o każdy szczegół. Uważam, że dobra mapa to podstawa, a płaski i zwyczajny teren mnie nie zadowala. Z założenia ma wyglądać naturalnie więc można spodziewać się gór z prawdziwego zdarzenia, wzgórz, lasów, wąwozów, polan i jaskiń. Jak to wygląda w grze będzie można zobaczyć w dziale galeria.

Jeśli chodzi o fabułę to planowałem mniej więcej w czasach po powrocie Bilba z wyprawy, gdzie Erebor i Dal zostały odbudowane (Bardanie). Zapraszam jednak na forum gdzie można oczywiście rozpisać swoje propozycje. Pomoc skrypterska też by się przydała jeśli ktoś czuje się na siłach.

Przewiduję receptury pod przedmioty, gdzie każdy startuje z podstawowymi - tak, żeby nie było rzemieślnika co sam wszystko zrobi bo się wyćwiczył (pozostałe do kupienia, znalezienia, gildie rzemieślnicze) jednak można w to wpleść również stop galvorn, do odszukania.

Dzięki za poradę w sprawie czcionki faktycznie chyba ją zmienię. Sama stronka też się może zmienić, póki co na darmowym.

Screen z pliku graficznego (mapa nie jest jeszcze gotowa).
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ostatnio zmieniony przez bartuq dnia 12-09-2014 18:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Śródziemie na bazie Ultima Online (Strona 1 z 1)

Skocz do: