Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: XVI Tolk Folk - relacje i zdjęcia (Strona 5 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 03-08-2014 19:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla porządku podam ponownie relacje wideo z TFu, gdzie możecie zobaczyć początek inscenizacji:
- relacja Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego:

Link

- Film z Telwizji Sudeckiej

Link

A poniżej tyle, ile udało mi się nagrać - od Upadku Eregionu do końca przedstawienia (HD):

Link

Uprzedzam, filmowane aparatem fotograficznym, bez statywu i miejscami ponad głowami widowni, więc nie jest idealnie, ale obejrzeć się da Uśmiech Ja w zasadzie dopiero na filmie zauważyłam wiele rzeczy, na miejscu pilnowałam głównie, by mi aktorzy z kadru nie wychodzili Z przymrużeniem oka Mam jeszcze trochę ujęć z próby, to później.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 04-08-2014 14:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I film z próby, dłuższy niż z inscenizacji i znacznie więcej na nim widać Uśmiech Saurona ;D

Link

Tymczasowo pliki z filmami wrzucam na Dropobox, skąd możecie je pobrać bez hakowania YT Z przymrużeniem oka Do wyboru 1080p i jakość DVD:
https://www.dropbox.com/sh/ad6im5o6imzkfel/AAC6E3mbOOHuH4F-uIYMYZV6a/tf ?lst

Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 04-08-2014 16:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niedziela, to przede wszystkim czas zakończeń. Rozdano nagrody w konkursach, przyznano Dekla i rozdano Achievementy, w tym roku całe trzy bo ludzie jacyś bardziej poukładani byli. Samwise i tak pobił wszystkich jadąc na ślub i wesele brata, które miały się odbyć tydzień później (dobrze, że nie tydzień wcześniej). Szczęśliwie dla nas duża część osób została jednak do poniedziałku, wić choć skład był umniejszony, to i tak było miło i TF-owo. Można było pogadać, wspólnie posiedzieć, coś zaplanować na przyszłość. Posegregowaliśmy rzeczy (hłęmy, broń, zbroje). Wszystko już bez pośpiechu i presji, tak na luzie. Taki miły TF-owy dzień.
Poniedziałek to w sumie już po TF-ie, ale nadal było trochę ludzi, odprowadziliśmy Omiego, Kaile, Meldagora i innych na autobus, pomogliśmy zwinąć beczkę i ok. 14:00 udaliśmy się do domu. TF, TF i po TF-ie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

GemaDeClam
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 04-08-2014 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Tymczasowo pliki z filmami wrzucam na Dropobox, skąd możecie je pobrać bez hakowania YT Z przymrużeniem oka Do wyboru 1080p i jakość DVD:
https://www.dropbox.com/sh/ad6im5o6imzkfel/AAC6E3mbOOHuH4F-uIYMYZV6a/tf ?lst

Weee.. dzięki Ci za tego dropboxa, bo YT zawsze jakoś masakrycznie przycina nawet te niby HD Śmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 04-08-2014 21:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak, YT krzaczy jakość, ale w przypadku moich plików to może wina profilu kolorów - teraz widzę, że podają, jaki powinien wg nich być. Nie mam na myśli filmów z TFu, tylko innych, jakie wgrywałam i pojawiała się na nich pikseloza. W końcu przeniosłam je na Vimeo, gdzie jakość jest bez zarzutu. Niestety filmów z TFu nie udało mi się na Vimeo dodać przez limit danych/miesiąc; na darmowym nie można też dodać 1080p. Tak czy inaczej - jest opcja pobrania plików - przez jakiś czas, potem zostanie tylko YT.

Powrót do góry

Mara
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 142

Wysłany: 04-08-2014 21:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle -> dzięki!
Gil-galad i Elendil walczący z Sauronem bez cenzury rządzą. Śmiech Jak również radosne komentarze Kaśki (uzupełnienie narracji) podczas próby Jestem rozwalony

Członek LOS - Ligi Obrońców Szczerby (Maglora)
Powrót do góry

jdaniel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 30-11-2014 14:37    Temat wpisu: TOLK FOLK dla gandalfa Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzadko odwiedzam forum alle chciałem się podzielić moim spostrzeżeniem dot. Tolk-folku. Osobiście byłem na jednym, bodajże dziewiątym (sobotnia jednodniowa wycieczka z kolegą- było ciekawie), po latach miałem być na XVI..niestety nie udało się. Dzisiaj oglądam zdjęcia z XVI i zastanawiam się:

- ilość zapaleńców ok.30, średnia wieku 20 lat (chyba że szwankuje moja ocena)
- coś mi to przypomina...7 lat temu było podobnie

pokolenie filmu Jacksona? (bez urazy, nie widzę nic w tym złego)
a gdzie miłośnicy tolkiena w moim wieku(36lat)
a gdzie starsi
gdzie miłośnicy z widzianej przeze mnie IX a gdzie z I,II,III...- chyba że dla nich czas się zatrzymał i to ich widziałem na zdjęciach z XVI

Widzę że z roku na rok będę czuł się coraz to bardziej nieswojo.

apeluję nieśmiało:
Znajdźcie miejsce dla "Gandalfów" Tolkienistyki. Wiedza mamy niewielką, czasu też mniej ale serce nasze często tęskni do śródziemia.

Wiem że sam niewiele zrobiłem żeby być z wami, nie tylko jako widz. Czuje jednak że to nie dla mnie, choć bardzo bym chciał żeby było inaczej.
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 518

Wysłany: 30-11-2014 15:14    Temat wpisu: Re: TOLK FOLK dla gandalfa Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie mam zamiaru bronić TFu ponad wszystko, bo Twój post także nie jest jakimś zarzutem, a raczej nieporozumieniem/niedoinformowaniem wynikającym raczej z dość pobieżnej oceny, pozwolę sobie więc na parę słów doprecyzowania
jdaniel napisał(a) (zobacz wpis):

- ilość zapaleńców ok.30, średnia wieku 20 lat (chyba że szwankuje moja ocena)
Zaglądałeś może w ogóle na stronę www.tolk-folk.pl ? Tam byś miał napisane, ze sama liczba osób biorących udział w bitwie było dwukrotnie większa niż zakładasz, zaś przez sam TF przewineło się jeszcze więcej osób.
Co do wieku - mamy to chyba uznać za komplement, bo gros osób znanych min z Tfu wygląda na młodszych niż jest w rzeczywistości. Na Oko średnią bym plasował spokojnie gdzieś około 30 lat. Z czego najwięcej osób fakt faktem jest pomiędzu 20-30stką ale nie brak przecież i osób powyżej 30 Zdziwienie

pokolenie filmu Jacksona? (bez urazy, nie widzę nic w tym złego)
słucham? W sensie nie wiem, fani PJa, nie Tolkiena? Sam byłem gówniarzem gdy film wyszedł i najpierw zresztą widziałem film, zanim przeczytałem książki, i to ja wtedy jestem pokoleniem Jacksona? Bo jak myślisz, że my tam się spotykamy jako wyrośnięcie na filmach PJa marginalizując Tolkiena, to jesteś w błędzie.

a gdzie miłośnicy tolkiena w moim wieku(36lat)
Na Tolk-Folku właśnie...

gdzie miłośnicy z widzianej przeze mnie IX a gdzie z I,II,III...- chyba że dla nich czas się zatrzymał i to ich widziałem na zdjęciach z XVI
To możliwe, z tym czasem Z przymrużeniem oka

apeluję nieśmiało:
Znajdźcie miejsce dla "Gandalfów" Tolkienistyki. Wiedza mamy niewielką, czasu też mniej ale serce nasze często tęskni do śródziemia.
Miejsce, jak już wspomniałem wyżej, jak najbardziej jest Z przymrużeniem oka
Naprawdę ciężko mi pojąc Twoją ocenę. Czytałeś, poza oglądaniem zdjęć, które nie okłamujmy się są robione pod natchnieniem chwili, a nie tak, żeby dokładnie ująć przekrój wiekowy TFu, relacje uczestników? Wątpię, żebyś nadal wtedy wierzył w pokolenie Jacksona.
Myślisz, że tegoroczna inscenizacja powstała by przez grupkę 30stu 20latków? Nie, TF tworzą najróżniejsi ludzie, i każdy dodaje do niego coś od siebie. Są to uczestnicy w naprawdę szerokim przedziale wiekowym, wiele z nich jest stałymi bywalcami, co roku przybywają nowi. Do samego IX nie mam jak się odnieść, gdyż na nim nie byłem, ale wiedz, że od tamtego czasu impreza przeszła przez istny rollercoaster i gdyby nie zaangażowanie i chęci paru osób dziś by już jej nie było. Dlatego proszę Cię, i każdego innego, nie oceniajcie TFu pochopnie. Zapoznajcie się z relacjami, opisami na stronie, filmikami, to nadal nie będzie pełen obraz, ale na pewno pełniejszy niż Twój zaproponowany powyżej.
Z przymrużeniem oka

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: XVI Tolk Folk - relacje i zdjęcia (Strona 5 z 6)

Skocz do: