Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: H3: Zapowiedzi i spoilery (Strona 6 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 30-07-2014 14:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

lis22 napisał(a) (zobacz wpis):
W kwestii scen niewykorzystanych we WP to jest ich jeszcze całkiem sporo,sporo scen ze zwiastunów: Arwena w Lorien,Merry i Pippin pod Czarną Bramą,epilog pokazujący Gimlego i Legolasa,itp,itd.
Ale to nie są "sceny z WP, których do tej pory nie znano", jak piszesz kilka postów wyżej. Znane są od dawna, nie wierzę, że istnieje coś nieznanego.

Link

Link

No i jak się te sceny mają do Hobbita?

A Jackson nie ma pomysłów nawet na dobrą efektowność, nie mówiąc już o innowacyjności. Więcej wybuchów, więcej pościgów, więcej dziwnych wierzchowców, większe komputerowe twierdze, szybciej, głośniej i jeszcze bardziej bez sensu. Jeden był fajny i efektowny nieksiążkowy moment w obu dotychczasowych Hobbitach: Sauron w Dol Guldur i to psychodeliczne przechodzenie od Oka do mrocznej sylwetki. Aż nie wierzę że Jackson to napisał.

Linki do YT zamienione na filmy.
Sirielle

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 130

Wysłany: 30-07-2014 14:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Ale to nie są "sceny z WP, których do tej pory nie znano", jak piszesz kilka postów wyżej. Znane są od dawna, nie wierzę, że istnieje coś nieznanego.
https://www.youtube.com/watch?v=x_k8RTKGlg0
http://www.youtube.com/watch?v=ybiAMHT7HvA

No i jak się te sceny mają do Hobbita?

A Jackson nie ma pomysłów nawet na dobrą efektowność, nie mówiąc już o innowacyjności. Więcej wybuchów, więcej pościgów, więcej dziwnych wierzchowców, większe komputerowe twierdze, szybciej, głośniej i jeszcze bardziej bez sensu. Jeden był fajny i efektowny nieksiążkowy moment w obu dotychczasowych Hobbitach: Sauron w Dol Guldur i to psychodeliczne przechodzenie od Oka do mrocznej sylwetki. Aż nie wierzę że Jackson to napisał.

Zrozumiałem to tak,że pokazali wszystkie niewykorzystane sceny z WP...
a swoją drogą,teraz mogliby je dodać i dograć,min.Stary Las i kurhany.

Ja tam nie narzekam na pościgi i efekty oraz na CGI,ufam twórcą,gdy mówią,że:

Cytat:

We Władcy Pierścieni takie miejsca jak Rivendell,Orthanc i Minas Tirith zostały odtworzone za pomocą wielkich,pieczołowicie rzeźbionych modeli. Jednak trójwymiarowy,48-klatkowy Hobbit wymagałby użycia kolosalnych modeli,by dało się osiągnąć odpowiedni poziom szczegółowości obrazu. Hangary na tak wielkie plany zdjęciowe musiałyby przyjąć wręcz gigantyczne rozmiary.
...
Innym przykładem sekwencji,w której cyfrowi dublerzy okazali się niezbędni, są sceny w grotach goblinów. Obecność na planie aktorów w pełnych kostiumach bardzo pomaga reżyserowi,który musi zwizualizować sobie całą scenę,a także dla członków obsady. Ale jeśli jesteś aktorem i latasz po planie w kostiumie goblina, każda zmarszczka czy zagniecenie protezy albo sztucznej skóry, która nie porusza się tak jak naturalna, będzie wyglądała fatalnie. Skoro i tak poprawia się cyfrowo niepasujące elementy, to dlaczego po prostu nie zastąpić aktorów ich cyfrowymi wersjami.

cytaty:
"Hobbit Pustkowie Smauga - Oficjalny Przewodnik po Filmie "
Powrót do góry

Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 06-08-2014 16:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z poślizgiem obejrzałem zwiastun, a wcześniej przeczytałem powyższa dyskusję, zatem muflony bojowe mnie nie zaskoczyły. Zresztą ujęcie z nimi było tak krótkie, że omal mi to nie umknęło.
Pomijając je oraz rydwan na zamarzniętej rzece czy wózek w jakiś ruinach, całość prezentuje się nawet nieźle, jak na mój gust. I przynajmniej dla smoka będzie warto przejść się do kina. Parę drobniejszych scen jest intrygujących, ot na przykład po jakim pobojowisku włóczy się Thranduil? Jak krasnoludowie zostawieni w Esgartoh dołączą do reszty kompanii?
Trailer wzbudził więc ciekawość i nie nastawił mnie negatywnie do filmu, zresztą, o czym pisałem po wielokroć, mam bardzo duży zapas wyrozumiałości wobec Pidżeja i jego, nazwijmy to, wesołej twórczości.

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 21-10-2014 12:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znany jest już tytuł, twórcy i wykonawca piosenki do napisów końcowych. http://www.theonering.net/torwp/2014/10/20/93144-our-final-trip-to-midd le-earth-to-finish-with-the-last-goodbye-sung-by-billy-boyd/ Moim zdaniem jest to świetny wybór. Jestem za Już się nie mogę doczekać filmu.

I-n-n-a
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 21-10-2014 14:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co chwila tylko Legolas + Tauriel, no ile można :/

Scena gdzie Azog wydaje rozkazy stojąc na skale to tak samo było pod Helmowym Jarem.

Świetnie wygląda smok na tym prezentowanym wcześniej plakacie.
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 25-11-2014 21:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

PiDzżej wypuścił całkiem fajny zwiastun "One Last Time in Middle-Earth"
powiało nostalgią... Smutek
https://www.youtube.com/watch?v=VvI-PheicpU

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Temat: H3: Zapowiedzi i spoilery (Strona 6 z 6)

Skocz do: