Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: H3: Zapowiedzi i spoilery (Strona 4 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lis22
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 130

Wysłany: 29-07-2014 10:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też wolałbym Krasnoludzką armię pod postacią piechoty ale skoro Orkowie dosiadają Wargów, ludzie są nieliczni a Elfowie to łucznicy to jakaś kawaleria by się przydała i Krasnoludy są tu jedyną opcją a Muflony to oczywisty wybór,w końcu są to górskie zwierzęta.
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 29-07-2014 10:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niezawodny wybielacz "Galadriel"?
Okropny rydwan, znowu fizyka i ujecia jak z jakiegos gameplayu. Muflony.. no coz, w Srodziemiu ujezdza sie wszystko tylko nie konie. Za to Thrandzio taki super Love

PS. Tauriel umrzyj wściekły

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 29-07-2014 11:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kaile napisał(a) (zobacz wpis):

Okropny rydwan, znowu fizyka i ujecia jak z jakiegos gameplayu. Muflony.. no coz, w Srodziemiu ujezdza sie wszystko tylko nie konie. Za to Thrandzio taki super Love

To jest Fantasy,zauważcie, że twórcy są tu konsekwentni i w każdej części mamy takie przeszarżowane scena, to ma być chyba kontrast pomiędzy Hobbitem i WP, mnie to nie przeszkadza, a będą jaja jak pod koniec filmu w norce Bilba pojawi się Gandalf i zacznie przeglądać jego zapiski i nagle wypali: "drogi Bilbo,ale ja nie tak to zapamiętałem" Z przymrużeniem oka - tak więc te sceny mogą być 9choć nie muszą0 elementem koloryzacji historii dokonanej przez Bilba Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 514

Wysłany: 29-07-2014 11:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

lis22 napisał(a) (zobacz wpis):
, a będą jaja jak pod koniec filmu w norce Bilba pojawi się Gandalf i zacznie przeglądać jego zapiski i nagle wypali: "drogi Bilbo,ale ja nie tak to zapamiętałem" Z przymrużeniem oka - tak więc te sceny mogą być 9choć nie muszą0 elementem koloryzacji historii dokonanej przez Bilba Z przymrużeniem oka
Hue hue hue Jestem rozwalony
Zresztą na początku H1 mamy przytoczoną historię Bullroarera i wymyślenia gry w golfa, w co Bilbo nie dawał wiary, a Gandalf odparł, że każda dobra historia zasługuje na nieco ubarwienia Z przymrużeniem oka W sumie tak podchodząc do filmu można by wiele rzeczy wybaczyć.

A wracając do trailera. Nie jest żle, bałem się czegoś o wiele gorszego. Widać już grubymi nicmi szyte nawiązania do Lotra, nawet w samych teasarach poprzez piosenkę Pippina. Mnie on tam nie razi zupełnie, wszak słowa "'Home is behind, the world ahead..." pasują tam jak ulał Z przymrużeniem oka
Smaug króciutko, ale ogniscie, aż szkoda, ze umiera tak świetnie wykreowana postać. Thrandy prezentuje się ładnie, wywija na dwa miecze bodajże, ale na razie w ramach rozsądku. Scena ze stąpającą Galadriel - kolejna kalka z Fotra, indetyczne było ujęcie gdy szła do Zwierciadła. Thorin w imidżu Króla pod Górą wygląda pro. Szarża muflonicy póki co aż mnie tak bardzo nie razi.
Ciekaw z niecierpliwością na więcej Śmiech

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 29-07-2014 11:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wykorzystanie piosenki Pippina jest tak bardzo symboliczne. Nie bardzo mamy pomysł to ściągnijmy tak dużo z LOTRa jak się da. Poza tym PJowy standard. Muflony mi się podobają. I Dain.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 29-07-2014 13:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To jest Fantasy,zauważcie, że twórcy są tu konsekwentni

W łamaniu praw fizyki, biologii, fizjologii i wszystkiego czego im przyjdzie do głowy. Dlatego zawieszenie niewiary nie wchodzi tu w grę.
Ciągle słyszę, bo to jest fantasy. OK, ale to nie znaczy, że łamać można zasady logiki. Tolkien o tym pisał, możesz wymyślić sobie świat o zielonym słońcu, ale sprawdź jakiego koloru cień będzie rzucał, jakiego koloru przy takim świetle będą rośliny, jak będzie wyglądała w tym świecie woda. To różni dobre dzieło od kiepskiego. W pierwszym widzisz, że wszystko jest powiązane iz miana jednego elementu wpływa na inne. W drugim wszystko masz w Mam coś dla ciebie Dlatego to nie kwestia fantasy tylko mamtowdupizmu i podejścia do widzów jak do skretyniałych kiesek z kasą. Język

JS napisał(a) (zobacz wpis):

Wykorzystanie piosenki Pippina jest tak bardzo symboliczne. Nie bardzo mamy pomysł to ściągnijmy tak dużo z LOTRa jak się da. Poza tym PJowy standard. Muflony mi się podobają. I Dain.

A gdzie tam Dain, bo nie dostrzegłem.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 29-07-2014 14:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sorki ale współczesne kino rozrywkowe,a do takiego aspiruje "Hobbit",musi być efektowne,a nawet efekciarskie bo tego oczekuje dzisiejsza widownia,stanowiąca większość na sali kinowej,w odróżnieniu do grupki marudzących fanów ;0,niestety lub stety,filmy robi się dal większości,gdyby decydowała mniejszość i fani to WP powinien się składać z sześciu,dwu i półgodzinnych filmów kinowych Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 29-07-2014 15:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sorki ale współczesne kino rozrywkowe,a do takiego aspiruje &quot;Hobbit&quot;,musi być efektowne,a nawet efekciarskie bo tego oczekuje dzisiejsza widownia,stanowiąca większość na sali kinowej,w odróżnieniu do grupki marudzących fanów ;0,niestety lub stety,filmy robi się dal większości,gdyby decydowała mniejszość i fani to WP powinien się składać z sześciu,dwu i półgodzinnych filmów kinowych Z przymrużeniem oka

Czy efektowność, czy efekciarskość wyklucza szacunek do dzieła? Jest taki przykład z WP. Weź sobie książkę i przeczytaj fragment, w którym wyłamane zostają wrota Minas Tirith, a potem obejrzyj sobie ten fragment w filmie i powiedz mi, która wersja jest bardziej efektowna - wizualnie.
To nie jest kwestia efektowności, tylko tego co się umie lub nie umie zrobić z materią książki. To wcale nie jest tak, że istnieje mityczny wybór albo efektowny, albo wierny idei książki. Wmawia się nam ten wybór, by usprawiedliwić własny brak pomysłu (pisze o reżyserach i scenarzystach).

Ja wcale nie wiem czy bym chciał 6 x 2,5h. Wbrew pozorom z materiału, który przygotował P.J. można zrobić trzy niespełna 2 godzinne filmy, które będą się fanom podobać o wiele bardziej niż to co mamy.
W przypadku Hobbita bym wolał jeden 4 godzinny film lub maksymalnie dwa po 2,5h.

I wreszcie, a co nie wolno marudzić i narzekać? Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Czy argumenty narzekających są bez sensu, nielogiczne i wyssane z palca.

Żeby było jasne pójdę na H3 i zamierzam dobrze się bawić, wyłączę tylko jedno, to nie ekranizacja Hobbita, tylko film swobodnie bazujący na wyciętych z niego motywach.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: H3: Zapowiedzi i spoilery (Strona 4 z 6)

Skocz do: