Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Mądrość każe ugiąć się przed koniecznością, jeśli po rozważeniu wszystkich innych dróg ta jedna okazuje się nieuchronna, jakkolwiek może się to wydać szaleństwem komuś, kto łudzi się zwodniczą nadzieją." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Oxonmoot 2014 (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magdalena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 21-09-2014 15:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Łał, gratuluję! Patrząc na zdjęcie, to bardzo ładne musiały być te ogrody collegu Uśmiech
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3872

Wysłany: 24-09-2014 15:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziękuję Wam za gratulacje Dziękuję

Ogrody piękne, kojarzyły mi się z Alicją w krainie czarów. Ponoć każdy college ma swoje ogrody w środku, nie wiem czy u nas jest coś porównywalnego jeśli idzie o wnętrza uniwersyteckie? Udało mi się wejść do Exeter College, był w niedzielę dzień otwarty i tam też pięknie Love Wnętrza jak w bajce, nie na uczelni (zdjęcia później). Cały Oxford jest miły dla oka, o wiele spokojniejszy i klimatyczniejszy od Londynu.

Exeter College - tymi drzwiami pewnie JRRT za swych studenckich lat przechodził z głównego dziedzińca koledżu na drugi z ogrodami Uśmiech Dla mnie drzwi do Narnii. Zdjęcie zrobione przez Marię Milushevę, która oprowadziła nas po Exeter College.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Debata za i przeciw dziedzictwu JRRT w rękach Petera Jacksona.

A oto i film z owej debaty. Na początku Lyn Wildshire, moderator debaty przedstawia zasady - za orczą mowę żółta karteczka na czoło (a dokładniej kropka), której nie wolno zdjąć. Za bardzo złe zachowanie albo 3 żółte kropki - czerwona, zakaz dalszego udziału w dyskusji, ale i zakaz opuszczenia sali. Do tego nie doszło, za to na żarty żółte kropki dostały 2 osoby, w tym przewodniczący Tolkien Society Shaun Gunner (i jeśli się nie mylę nosił te kropkę na czole do wieczora, a debata była o 9 rano Pserwa ). Niestety klip się urywa w trakcie i tego momentu nie ma na filmie, brakuje też naszego wkładu w postaci wypowiedzi Hithlome pod koniec debaty. (Widać nas tam niewyraźnie na zdjęciach - w tylnych rzędach pod oknem.) Szkoda, ale i tak warto zerknąć Jestem za

Link

I klip z samego Art Show & Dealers Room:

Link

:: Update ::

Tokien Society opublikowało krótki klip z wystąpienia Jona Gartha - "'Tolkien on the brink of Middle-earth' - John Garth's centenary talk highlights, Oxonmoot 2014":

Link

John Garth w trakcie prezentacji.

Dla porządku - w temacie odnośnie publikacji Jona Gartha podałam link do wywiadu z nim, przeprowadzonego podczas Oxonmoot 2014:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=5724

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Oxonmoot 2014 (Strona 2 z 2)

Skocz do: