Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Witch King Cosplay - tworzenie stroju (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magnuss
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 07-06-2014 23:25    Temat wpisu: Witch King Cosplay - tworzenie stroju Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witajcie

Ostatnio zabrałem się za stworzenie sylwetki Czarnoksiężnika z Angmaru. Jak na razie stworzyłem hełm:

Czekam na opinie na temat mojej pracy Uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Ostatnio zmieniony przez Magnuss dnia 09-06-2014 11:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 07-06-2014 23:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wygląda ciekawie, włożyłeś wiele pracy i zaangażowania. Podziwiam umiejętności, choć nie ukrywam, że wolałbym coś oryginalnego a nie kopię z filmu.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 08-06-2014 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fajne Uśmiech
Tylko czy wtedy, gdyby było oryginalne, byłoby widać, że to cosplay? O ile rozumiem cosplay to tworzenie kostiumów postaci na podstawie czegoś już wczesniej rozpoznawalnego. Czy można zrobić cosplay tylko z własnej wyobraźni?
Czy wtedy byłby to Nazgul czy po prostu "jakaś mroczna postać"?
poz Uśmiech
tal

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 08-06-2014 19:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Polecam ten temat: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=5551
Fakt, ludzie najczęściej robią stroje do filmów i komiksów, ale przebieranie się za postać z książki też tu się zalicza.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 518

Wysłany: 08-06-2014 19:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Fajne Uśmiech
Tylko czy wtedy, gdyby było oryginalne, byłoby widać, że to cosplay? O ile rozumiem cosplay to tworzenie kostiumów postaci na podstawie czegoś już wczesniej rozpoznawalnego.
To źle rozumiesz. Cosplay to skrót od "costume play" - gdzie tu masz słowo o rozpoznawlności? Ok, najczęściej mówi się o cosplayach z filmów i komiksów, ale to nie definiuje cosplaya. Ja znawcą nie jestem, ale wystarczy pomyśleć.

Czy można zrobić cosplay tylko z własnej wyobraźni?
Z Książki TallisKeeton, z książki. Takie papierowe, z literami i kartkami. Polecam.

Czy wtedy byłby to Nazgul czy po prostu "jakaś mroczna postać"?
Proszę Cię, nie dołuj mnie. To, że PJ pokazał Witchkinga tak a nie inaczej, nie znaczy, że ktoś ubrany w czarny płaszcz i żelazną koronę (im wierniej książce tym lepiej) nie będzie Nazgulem.
EDIT: Sirielle widze mnie ubiegła.

A wracając do tematu: całość wygląda nieźle, szczególnie rogi. Od frontu jednak imho zbyt krzywo. Sprawia raczej wrażenie hełmu Wichkinga po bitwie Z przymrużeniem oka Chyba, że taki był zamiar, aby jedynie sie wzorować. Ciekawi mnie jednak przede wszystkim z jakiego materiału ta maska jest wykonana? Bo nie mogę do niczego z czym sam miałem doczynienia przypisać hmmmm...

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Magnuss
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 08-06-2014 23:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziękuje za wasze opinie. To czy to będziemy nazywa strojem czy cosplayem dla mnie wielkiej różnicy nie ma i chyba nie ma sensu się szczypać o słówka.

Ominous- troszkę poprawiłem symetrię jednak zależało mi na tym aby hełm wyglądał przeciwnie do twórczości np ludzi czy elfów. Z filmu podebrałem główny kształt a potem wprowadzałem własne elementy takie jak powierzchnia pełna ,,jamek" które są widoczne na czarno, kilka wgłebień majacych przypominać ciecia mieczem oraz rdza z starych rur którą w końcowej fazie nałożyłem aby było widać że było to robione przez istoty powiedzmy plugawe a nie przez wesołe misie.
Sam hełm wykonałem z żywicy, włókna szklanego oraz szpachli samochodowej plus kilka odczynników.
Uszyłem główną szatę i kończę robić naramienniki podeśle foto wkrótce.
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 518

Wysłany: 08-06-2014 23:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Magnuss napisał(a) (zobacz wpis):
Ominous- troszkę poprawiłem symetrię jednak zależało mi na tym aby hełm wyglądał przeciwnie do twórczości np ludzi czy elfów. Z filmu podebrałem główny kształt a potem wprowadzałem własne elementy
Czyli tak jak myślałem. To na plus, rznięcie z filmu po tylu latach faktycznie jest już nudne. Oryginalności, przynajmniej częściowa, jak najbardziej w cenie Z przymrużeniem oka
aby było widać że było to robione przez istoty powiedzmy plugawe a nie przez wesołe misie.
Świetne porównanie Jestem rozwalony Jestem za
Sam hełm wykonałem z żywicy, włókna szklanego oraz szpachli samochodowej plus kilka odczynników.
Ha, więc jednak dobrze widziałem w powiększeniu włókno szklane Śmiech Nie sądziłem jednak, że ktoś by zniego robił Witchkinga, dlatego wolałem dopytać.
Czekamy na więcej.

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Magnuss
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 09-06-2014 10:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fotka z szatą ( będzie jeszcze jedna postrzępiona na to) oraz naramiennikami.
Zabieram się teraz za rękawice.

Ostatnio zmieniony przez Magnuss dnia 09-06-2014 11:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Witch King Cosplay - tworzenie stroju (Strona 1 z 3)

Skocz do: