Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Bitwa na Polach Pelennoru (wyd. Encore) (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raleen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 20-04-2014 14:41    Temat wpisu: Bitwa na Polach Pelennoru (wyd. Encore) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dawno, dawno temu wyszła taka gra planszowa Uśmiech . Wśród tych, którzy w nią grali zwykle budzi dobre wspomnienia. Ktoś z Was kojarzy? Albo może udało się komuś zagrać?

Swego czasu napisałem jej recenzję:
http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=ar ticle&id=204:bitwa-na-polach-pelennoru-encore&catid=20:recenzje -gier-planszowych&Itemid=119

Mam nadzieję, że niektórym pozwoli odświeżyć sobie dawne wspomnienia, a dla tych, którzy nie grali także będzie interesująca.
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 873

Wysłany: 21-04-2014 09:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obok Labiryntu Śmierci (czy ktoś tę grę pamięta?), Bitwa na Polach Pelennoru była moją ulubioną zabawą wakacyjną w zamierzchłej przeszłości. Ale czy mi się zdaje, czy gra była tak skonstruowana, że zawsze wygrywał Sauron? Jak pojawiały się na Polach mûmaki, żadni Rohirrimowie nie mieli szans wszystko mi się pomieszało

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Dag O'Berth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 267

Wysłany: 21-04-2014 09:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i "Monstrum" Love . Ja pamiętam "Wojnę o Pierścień" bodaj heksagonalną. Nudy masakra. Mobilizacja sił Rohanu i sterta żetonów w każdej twierdzy.
Ale były bardzo ładne, gustowne ilustracje - zwłaszcza na kartach postaci.
Do dziś pamiętam na przykład Elronda czy Thranduila (ze skrzydłami na szyszaku?). A Boromir był jednocześnie chyba hajlandersem z Magii i Miecza.

Raleen
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 21-04-2014 13:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadhorn napisał(a) (zobacz wpis):
Obok Labiryntu Śmierci (czy ktoś tę grę pamięta?), Bitwa na Polach Pelennoru była moją ulubioną zabawą wakacyjną w zamierzchłej przeszłości. Ale czy mi się zdaje, czy gra była tak skonstruowana, że zawsze wygrywał Sauron? Jak pojawiały się na Polach mûmaki, żadni Rohirrimowie nie mieli szans wszystko mi się pomieszało

Powiedziałbym, że biorąc pod uwagę warunki zwycięstwa to raczej Sauron nie miał żadnych szans Uśmiech . Faktycznie było nim ciężej wygrać, mimo całej jego potęgi. Trochę szerzej rozpisałem się o tym w recenzji. Mumakile można było atakować za pomocą ostrzału, a Rohan ma tam sporo łuczników konnych. "Labirynt śmierci" też kojarzę, chociaż mnie interesowały raczej typowe strategie, więc się nim nie bawiłem.

O planszowej "Wojnie o Pierścień" Encore'a pozwolę sobie założyć osobny temat, bo też mamy dobry tekst, ze zdjęciami, tak że można sobie powspominać Z przymrużeniem oka .
Powrót do góry

Raleen
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 24-03-2015 08:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakiś czas temu mieliśmy okazję zagrać w "Saurona", który zrobiony został w tym samym systemie (tzn. na tych samych zasadach) do "Bitwa na Polach Pelennoru" (w oryginale "Gondor"). Stąd nie zakładam nowego tematu, a myślę, że lepiej będzie wrzucić link tutaj. Zapraszam do zapoznania się z relacją:

http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=ar ticle&id=1438:sauron-raleen-vs-silver-29102012&catid=39:relacje -z-rozgrywek&Itemid=121

Gra to samoróbka kolegi. Jeśli dostrzeżecie jakieś niezgodności z książką (u nas na forum zwracali mi już uwagę), będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Bitwa na Polach Pelennoru (wyd. Encore) (Strona 1 z 1)

Skocz do: