Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Najciekawsza publikacja z rysunkami, szkicami LOTR, SILM itd (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raymount
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 15-11-2018 11:26    Temat wpisu: Najciekawsza publikacja z rysunkami, szkicami LOTR, SILM itd Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witajcie

Tolkienowskich i okołotolkienowskich publikacji jak wiadomo jest wiele - i mam prośbę o poradę. Poszukuję publikacji /albumu (najlepiej w twardej oprawie), z możliwie jak największą ilością rysunków/szkiców/obrazów (Alana Lee, Johna Howe, samego Tolkiena itd). Czy moglibyście coś godnego polecić?

Z relatywnie nowych rzeczy znalazłem to:

https://www.amazon.com/Middle-earth-Traveler-Sketches-Bag-Mordor/dp/132 8557510/

... ale to jak wiadomo rysunki wyłącznie jednego autora i dotyczące jedynie WP i Hobbita...

Z góry dzięki za podpowiedzi

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 294

Wysłany: 15-11-2018 19:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z naszych rodzimych wydań to przychodzą mi do głowy tylko "Światy Tolkienowskie: Wizje Śródziemia" wydane przez Zyska i S-kę. Ciekawe ilustracje są także w "Bestiariuszu Tolkienowskim" i "Atlasie Tolkienowskim" Davida Daya ale tam brak Alana Lee i Johna Howe'a.
Co do obcojęzycznych publikacji to na pewno "Tolkien's World: Painting's of Middle-earth", "Realm's of Tolkien: Images of Middle-earth" (u nas wydany jako wspomniane już wcześniej "Światy Tolkienowskie".
Rysunki Tolkiena zawiera album "Pictures by JRR Tolkien" (trudno dostępna), "J.R.R. Tolkien: Artist and Illustrator", "Hobbit w malarstwie i grafice JRR Tolkiena", "The Art of the Lord of the Rings".
Na pewno jest więcej albumów, które zawierają ilustracje różnych autorów, wymieniłem chyba te najbardziej znane.
Powrót do góry

raymount
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 16-11-2018 10:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Zapoznam się. "Pictures by JRR Tolkien" już mam. Atlas tolkienowski Daya przy pierwszym przejrzeniu, jakoś mnie nie zachęcił (miałem wrażenie, że to taki lekkie, popularesowate, nieco spłycające i upraszczające kompendium dla dopiero zaczynających przygodę z Tolkienem) ale że teraz dodatkowo wychodzą jeszcze "Bitwy w świecie Tolkiena" tego samego autora (też ponoć obfite w ilustracje różnych autorów), więc może sobie dokompletuje.

raymount
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 19-11-2018 08:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po bardziej uważnym przejrzeniu Daya zdecydowanie odpuszczam sobie tego autora. Szkoda imho miejsca na półce (uproszczenia, samej treści jak na lekarstwo, co psuje efekt całości bo część ilustracji jest ciekawa, "atlas" w którym nie uświadczy się porządnych map itd itp).

Za to za 2-3 dni dotrze do mnie z Amazona "J.R.R. Tolkien: Artist and Illustrator" Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Najciekawsza publikacja z rysunkami, szkicami LOTR, SILM itd (Strona 1 z 1)

Skocz do: