Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Waszym przeznaczeniem jest wybór." Aragorn, Władca Pierścieni

Temat: Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy (Strona 19 z 20)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Abe
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 17-01-2018 09:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stan aktualny mojej Tolkienowskiej kolekcji Z przymrużeniem oka

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Aegnor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 18-01-2018 19:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antares napisał(a) (zobacz wpis):

W samej książce brak informacji o tłumaczeniu i na jakiej edycji oparty jest tekst Hobbita.

Sądząc po spisie treści to tłumaczenie Skibniewskiej. U Polkowskiego i Braiter tytuły rozdziałów brzmią nieco inaczej.

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 294

Wysłany: 18-01-2018 21:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aegnor napisał(a) (zobacz wpis):

W samej książce brak informacji o tłumaczeniu i na jakiej edycji oparty jest tekst Hobbita.

Sądząc po spisie treści to tłumaczenie Skibniewskiej. U Polkowskiego i Braiter tytuły rozdziałów brzmią nieco inaczej.

Tłumaczenie Skibniewskiej. Mnie dziwi tylko, że nie ma żadnej wzmianki o tym tłumaczeniu oraz z czyjej edycji Hobbita korzystano, a coś takiego powinno się znaleźć. Jest sam tekst bez jakichkolwiek informacji.
Powrót do góry

Mablung
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 03-03-2018 09:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

J.R.R. Tolkien reads exerps from THE HOBBIT, THE LORD OF THE RINGS, POEMS AND SONGS OF THE MIDDLE EARTH.
Christopher Tolkien reads The Silmarillion - "of Beren and Luthien".
Kasety były jeszcze zafoliowane, rewelacja dla analogsów. Marzy mi się nagranie audiobooka Silmarillionu na szpulach...

Antares

Wysłany: 28-10-2018 23:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja kolekcja (stan na kwiecień 2018 roku)

(tutaj nie widać wszystkiego)
Powrót do góry

Abe
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 10-11-2018 20:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja kolekcja (stan na kwiecień 2018 roku)
(tutaj nie widać wszystkiego)

Piękna kolekcja. Zazdraszczam Super śmiech PS. Mógłbyś zrobić zbliżenia na wszystkich półkach ? chwała wam, chylę czoła, dzięki

raymount
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 19-11-2018 19:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wreszcie Uśmiech

Po długim wyczekiwaniu udało mi się upolować w końcu na allegro pierwsze wydanie Silmarilliona (to w twardej oprawie) w stanie IDEALNYM. Książka nigdy nie czytana. Brak typowych dla tego wydania mocnych przebarwień. Nawet najmniejszej ryski czy mikro-uszkodzenia obwoluty. Blok kartek czyściutki.

Mam do tej edycji ogromny sentyment, bo to był mój pierwszy Silm wieele lat temu. Doczekać się już nie mogę na to MumakiL'owe wydanie, więc taka mała osłoda i dodatek do kolekcji:

Antares

Wysłany: 20-11-2018 19:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Abe napisał(a) (zobacz wpis):
PS. Mógłbyś zrobić zbliżenia na wszystkich półkach ? chwała wam, chylę czoła, dzięki

Postaram się w niedługim czasie wrzucić aktualne zdjęcia.

raymount napisał(a) (zobacz wpis):

Wreszcie Uśmiech

Po długim wyczekiwaniu udało mi się upolować w końcu na allegro pierwsze wydanie Silmarilliona (to w twardej oprawie) w stanie IDEALNYM. Książka nigdy nie czytana. Brak typowych dla tego wydania mocnych przebarwień. Nawet najmniejszej ryski czy mikro-uszkodzenia obwoluty.

Ja również długo polowalem na ten Silmarillion i także mam egzemplarz w ładnym stanie (może nie tak ładny jak Twój ale niewiele mu brakuje Uśmiech )
Ma swój klimat właśnie przez swoją niedorzeczną szatę graficzną, która de facto bardzo mi się podoba (Kiedyś na jakiejś anglojęzycznej stronie pewien kolekcjoner chwalił to wydanie). Jeśli chodzi o minusy to razi trochę tutaj brak wyjustowania tekstu o ile dobrze pamiętam.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następna

Temat: Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy (Strona 19 z 20)

Skocz do: