Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wreszcie łamiąc się z sobą przemówił i ze zdumieniem usłyszał z własnych ust słowa, jakby jego słabiutkim głosem ktoś inny wyrażał swoją wolę: - Ja pójdę z Pierścieniem, chociaż nie znam drogi." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy (Strona 2 z 18)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 14-08-2014 10:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja kolekcja:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 03-09-2014 19:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wydzielone z Najładniejsze okładki książek Tolkiena
by elfy
--

Drodzy forumowicze!

Moglibyście powiedzieć mi coś o wydaniu, które właśnie kupiłem (bo bardzo mi się spodobało)?
Zdołałem dowiedzieć się tylko, że pochodzi z 1980r oraz, że Hobbit i Silmarillion tez były wydane w takiej oprawie. Proszę o odpowiedź. Dołączam kilka zdjęć:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 03-09-2014 22:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

KacperP napisał(a) (zobacz wpis):

Drodzy forumowicze!
Moglibyście powiedzieć mi coś o wydaniu, które właśnie kupiłem (bo bardzo mi się spodobało)?

Posiadam także to wydanie Z przymrużeniem oka Władca Pierścieni w jednym tomie. Mam jeszcze z tej serii Hobbita i Silmarillion. Książki wydane przez Guild Publishing. Jeśli chodzi o Władcę Pierścieni, moje wydanie jest z 1981 roku. 1st Impression ukazało się w 1980 roku czyli masz pierwsze wydanie Z przymrużeniem oka Te okładki wydań także przypadły mi do gustu.

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 04-09-2014 11:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antares napisał(a) (zobacz wpis):
1st Impression ukazało się w 1980 roku czyli masz pierwsze wydanie Z przymrużeniem oka

Czy ma 1st impression na 100% to musiałby nam pokazać stronę z copyrights i ciągiem identyfikującym. Na Zachodzie Z przymrużeniem oka to samo co "polskie" 1 wydanie to: 1st edition 1st impression.

Czasem w książce w jednym miejscu podają datę pierwszego wydania ogółem a w innym miejscu rok wydania książki i można błędnie założyć, że ma się pierwsze wydanie Hobbita Z przymrużeniem oka

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 04-09-2014 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):

Czy ma 1st impression na 100% to musiałby nam pokazać stronę z copyrights i ciągiem identyfikującym. Na Zachodzie Z przymrużeniem oka to samo co "polskie" 1 wydanie to: 1st edition 1st impression.

Pełna zgoda. Zakładam po prostu, że książka pochodzi z 1980 roku tak jak napisał KacperP, a czy faktycznie taki jest rok, to dowie się, jak otrzyma już książkę i rozwieje nasze spekulacje Z przymrużeniem oka 1st ukazało się na pewno w 1980. Więcej o tej pozycji pod tym linkiem: http://www.tolkienbooks.net/php/details.php?reference=45650

beriolon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 45

Wysłany: 04-09-2014 19:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na drugim zdjęciu widać stronę copyrights tylko po drugiej stronie i nie wyraźnie. Po odbiciu i zmienieniu jasności/kontrastu, widać to:

Czyli edycja opublikowana w 1981, a przedrukowana w 1984. To nie jest pierwsze wydanie. Chyba dobrze rozumiem, nie znam się na tym za bardzo Z przymrużeniem oka ? Zresztą taki rok występuje na TolkienBooks.net, jako 3rd Impression.
Powrót do góry

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 18-11-2014 21:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy to jest pierwsze wydanie tej książki, co powyżej?

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5692

Wysłany: 19-11-2014 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mamy tu ogólne informacje copyright tytułu od 1954 roku. Brak zapisu, że jest to kolejne wydanie, stwierdzenie:
This edition published 1980 by Guild Publishing, by arrangement with George Allen & Unwin Ltd.
bez odniesień, iż to kolejne wydanie, może świadczyć, że jest to pierwsze wydanie. Ale nie ręczę za to. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następna

Temat: Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy (Strona 2 z 18)

Skocz do: