Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy (Strona 18 z 18)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 283

Wysłany: 01-07-2017 19:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przybyło trochę książek Z przymrużeniem oka Oto niektóre z nich:

Uwieść Słowem

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Tales from the Perilous Realm (1997)

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Beren and Luthien z podpisem Alana Lee

Pierwszy francuski Hobbit z 1969

Hobbit w języku angielskim wydany przez Unwin Paperbacks dla niemieckiego ELT Publishing

Szwedzki Hobbit z 2001 roku

Włoski Hobbit z 1981 roku z ilustracją na okładce z filmu Rankina i Bassa

Japoński Hobbit z objaśnieniami z 2003

Brytyjski Hobbit z ilustracjami Michaela Hague (1984)

Rosyjski Hobbit z 1991

Francuski Hobbit z 1991

Abe
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 24-11-2017 18:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najnowsze wydane Władcy Pierścieni od Zysk i S-ka... Jestem rozwalony tak wiem, Łoziński, ale z poprawionymi (oryginalnymi) nazwami. Mam sentyment do Łozińskiego Język

raymount
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 09-12-2017 11:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam serdecznie,

Skoro prezentujemy tutaj swoje najnowsze zdobycze, to może i ja się pochwalę Uśmiech

Dwa dni temu dotarło do mnie przepiękne wydanie HoME z Harper Collins. 3-tomowa edycja. Złote tłoczenia, obwoluty. Upchnęli te 5400 stron w trzech opasłych tomiskach, ponieważ papier jest wyjątkowo cienki (nieco pergaminowy, ale b. mocny. Coś jak w niektórych wydaniach Biblii). Leży w ręku doskonale. Czyta się też b. wygodnie. Z pewnością wielu forumowiczów to ma, a ja się właśnie cieszę jak dziecko jeszcze ciepłym nabytkiem:

To jednak jeszcze nic... ponieważ z miesiąc temu NARESZCIE (a wiele lat temu polowałem bezskutecznie na to wydanie w stanie idealnym dłuugo na allegro i w antykwariatach) dorwałem wydanie "Władcy Pieścieni" z 1981, z tymi klimatycznymi grafikami Jerzego Czerniawskiego w stanie dosłownie perfekcyjnym. Nigdy nie czytane, obwoluty bez najmniejszej ryski czy przetarcia Uśmiech Mam do tego wydania ogromny sentyment, ponieważ sto lat temu (wczesna podstawówka) właśnie na nie trafiłem w lokalnej bibliotece i była to moja pierwsza styczność z Tolkienem, która odcisnęła się u mnie chyba na zawsze. Sprzedający zdarł ze mnie straszliwie, ale za taki stan i tak bym zapłacił nawet więcej Z przymrużeniem oka Teraz trzymam to na półce (nie śmiejcie się) niemalże jak relikwię, a jak biorę do ręki i przeglądam, to przypomina mi się trochę to pierwsze wrażenie sprzed wielu lat, kiedy zaczynałem lekturę z wypiekami na twarzy... Do regularnego czytania mam oczywiście wydanie z Muzy i to Amberowskie w tłumaczeniu Frąców, ale to jest po prostu... szczególne i jedyne w swoim rodzaju:

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 283

Wysłany: 09-12-2017 15:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

raymount napisał(a) (zobacz wpis):
Dwa dni temu dotarło do mnie przepiękne wydanie HoME z Harper Collins. 3-tomowa edycja. Złote tłoczenia, obwoluty. Upchnęli te 5400 stron w trzech opasłych tomiskach, ponieważ papier jest wyjątkowo cienki (nieco pergaminowy, ale b. mocny. Coś jak w niektórych wydaniach Biblii). Leży w ręku doskonale. Czyta się też b. wygodnie.

Ładna edycja Jestem za nie jest tania ale jeśli możesz to napisz za ile udało Ci się ją kupić.

raymount napisał(a) (zobacz wpis):
To jednak jeszcze nic... ponieważ z miesiąc temu NARESZCIE (a wiele lat temu polowałem bezskutecznie na to wydanie w stanie idealnym dłuugo na allegro i w antykwariatach) dorwałem wydanie Władcy Pieścieni z 1981, z tymi klimatycznymi grafikami Jerzego Czerniawskiego w stanie dosłownie perfekcyjnym. Nigdy nie czytane, obwoluty bez najmniejszej ryski czy przetarcia Uśmiech

Doskonale wiem o czym piszesz Uśmiech u mnie z tym wydaniem było jeszcze lepiej - Sprzedający jak kupił je w 1981 to zafoliował okładki od razu. Nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem na własne oczy gdy książki dotarły. Okładki klimatyczne to fakt i brakuje mi w obecnych wydaniach czegoś w podobnej stylistyce lub coś zupełnie nowego a nie ciągle Lee i Nasmith.

raymount
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 09-12-2017 16:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antares napisał(a) (zobacz wpis):

Ładna edycja Jestem za nie jest tania ale jeśli możesz to napisz za ile udało Ci się ją kupić.

Kupiłem na bookdepository. Skusiła mnie w zasadzie spora obniżka (52%) i zamiast płacić ponad 1500 zł, ostatecznie zapłaciłem 732 zł:

https://www.bookdepository.com/The-Complete-History-of-Middle-Earth-Chr istopher-Tolkien-J-R-R-Tolkien/9780007105083

Antares napisał(a) (zobacz wpis):

Doskonale wiem o czym piszesz Uśmiech u mnie z tym wydaniem było jeszcze lepiej - Sprzedający jak kupił je w 1981 to zafoliował okładki od razu. Nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem na własne oczy gdy książki dotarły. Okładki klimatyczne to fakt i brakuje mi w obecnych wydaniach czegoś w podobnej stylistyce lub coś zupełnie nowego a nie ciągle Lee i Nasmith.

Gratuluję. To są właśnie te prawdziwe rarytasy. Co do współczesnych wydań to dla mnie osobiście, są one często zbyt "pstrokate". Mimo że lubię ilustracje Alana Lee i Nasmitha, to czasami co za dużo, to nie zdrowo. Wyobraźnia też musi mieć przestrzeń na działanie. To wymienione wydanie Władcy Pierścieni z Czytelnika z 1981, czy pierwsze polskie wydanie Silmarillionu mają taki swój unikalny klimacik... A już ideałem są dla mnie takie wydania, jak właśnie powyższe HoME. Gustowne, żadnego przeładowania smokami czy innymi białymi statkami z Valinoru, delikatne, edytorsko dopracowane ozdobniki, porządne szycie, okładki, obwoluty... Mniam Z przymrużeniem oka

erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 09-12-2017 20:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiem co czujesz raymount.U mnie też to wydanie czytelnika z 1981 roku budzi miłe wspomnienia. W tym wydaniu po raz pierwszy w życiu przeczytałem Władcę Pierścieni. Miałem wtedy jakieś 15 lat. Trzydzieści lat później (teraz mam 45) nadal nie wiem jak okładki mają się do treści Język.
Powrót do góry

raymount
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 09-12-2017 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To fakt Uśmiech Z drugiej strony taki "wieloznaczny symbolizm" Jerzego Czerniawskiego przynajmniej intryguje i zapada w pamięci. To często lepsze niż dosadność. Zresztą te obwoluty i tak nie przebiją przesadnie odjechanych grafik Stasysa Eidrigeviciusa z pierwszego, polskiego wydania Silmarillionu. Tam to dopiero jest surrealizm na maksa Z przymrużeniem oka Szczególnie ten składany ptak z jajem na obwolucie. Mimo wszystko jak sobie przypomnę, jakie wrażenie wywarła na mnie pierwsza lektura... To było chyba ze dwa lata po Władcy Pierścieni, kiedy się dowiedziałem od pani w bibliotece, że istnieje jeszcze niejaki Silmarillion. Też nie miałem więcej niż 15-16 lat... Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie. Pamiętam, że po wielu latach też sporo się napolowałem, żeby dorwać to wydanie w stanie idealnym. Ach, ta siła sentymentu Język

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

Temat: Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy (Strona 18 z 18)

Skocz do: