Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Hobbit: Spodziewane konsekwencje zmian fabularnych w H2 (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 29-01-2014 14:32    Temat wpisu: Hobbit: Spodziewane konsekwencje zmian fabularnych w H2 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Długo zastanawiałem się, czy ma sens zakładanie tego tematu hmmmm... , swego rodzaju kontynuacji tematu Hobbit: Spodziewane konsekwencje zmian fabularnych w H1, ale w końcu się na to zdecydowałem. PJ & sp. sporo pozmieniali, więc materiału do dyskusji nie braknie Z przymrużeniem oka .

Zacząć można od zastanowienia się nad dalszymi losami Kompanii B (czytaj: ta część Kompanii Thorina, która została w Esgaroth Język ). Czy będą mieli jakiś udział w zgładzeniu smoka? Czy może scenarzyści zrobią z nich grupę odbijającą Barda z "paki"? I to co mnie osobiście najbardziej intryguje: po czyjej stronie opowiedzą się w sporze o złoto? Zapewne, najbardziej prawdopodobne jest to, że opowiedzą się po stronie mieszkańców miasta, bo w końcu będą świadkami jego zagłady. A może jednak staną się "argumentem" w sporze, czyli zakładnikami? To rozwiązanie mógłby zainspirować Władca Miasta.
Zmiany czekają chyba i losy Kompanii A (czytaj: części Kompanii Thorina w Ereborze), tj. Dębowa Tarcza nie będzie mógł liczyć na stuprocentowe poparcie oporu przed podzieleniem się skarbem, czego zapowiedzią są słowa Balina, jego obawa o wodza.

I skoro piszę o krasnoludach, to nie sposób nie wspomnieć o Thráinie. Sądziłem, że w H2 ten wątek zostanie wyjaśniony, a tu nic. Prawie nic, poza wzmianką w retrospekcji z Bree, że Gandalf widział się z nim i rozmawiał przed wyprawą do Morii. Nie pomnę w którym miejscu:-? , ale chyba już to było na forum poruszane. Czy zobaczymy w trzeciej części Thráina, a jeśli tak to gdzie: w Dol Guldur? Tylko skąd by się tam wziął, skoro za "jego" czasów w filmie nie było tam Czarnoksiężnika. A może Pidżej uraczy nas kolejną retrospekcją?

Oczywiście, przy tej okazji, trudno nie wspomnieć o tym, jakie konsekwencje będzie ze sobą niosło uwięzienie Gandalfa. Czy w ogóle zdąży pojawić się na północy przed Bitwą Pięciu Armii? Przyszło mi również na myśl, że w H3 może dojść do dalekiego odejścia od wydarzeń znanych z Dodatków, to znaczy czy zamiast tylko wypędzenia Czarnoksiężnika, nie ujrzymy zniszczenia twierdzy jako bardziej efektownego rozwiązania.

I jeszcze jedna rzecz: jeśli orkowie z Dol Guldur ruszają na Erebor, to czy po drodze nie będzie ataku na królestwa Thranduila? Taki pomysł podsunął mi fragment jednego ze zwiastunów, pojawienie się Azoga na murach gdzie ktołują się elfowie z orkami. Wcześniej sądziłem, że jest to fragment "walki o beczki" Z przymrużeniem oka , ale w H2 przecież tego nie ma.

Tyle ode mnie pomysłów i pytań na początek tej dyskusji.

I-n-n-a
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 29-01-2014 18:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gandalfa na 100% uratuje Galadriela bo w pierwszej części mówi Gandalfowi że gdy jej będzie potrzebował to ona przybędzie.

Thrain - już to gdzieś czytałam to podobno był więziony przez Azoga a nie przez Czarnoksiężnika.

Dol Guldur to już są ruiny więc jeszcze bardziej je zniszczyć? No chyba że zmieść z powierzchni ziemi aby nie został najmniejszy ślad po nim.

A czy Azog wspinający się po murach to nie miał być w drugiej części? Nawet pokazywany był w trailerach, a został ostatecznie zastąpiony w tych kilku scenach Bolgiem.
Powrót do góry

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 130

Wysłany: 31-01-2014 13:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanawiam się, czy podział kompani Thorina nie był też podyktowany tym, aby uniknąć gadających drozdów i kruków? - a tak to Krasnoludy, które zostały w Esgaroth same opowiedzą Thorinowi o pokonaniu smoka i wymarszu połączonych sił ludzi i Elfów pod górę - chyba, ze nie dotrą doń wcześniej i przybędą jednocześnie 9 np. jako więźniowie ), wtedy mój pomysł weźmie w łeb Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 31-01-2014 17:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I-n-n-a napisał(a) (zobacz wpis):
Gandalfa na 100% uratuje Galadriela bo w pierwszej części mówi Gandalfowi że gdy jej będzie potrzebował to ona przybędzie.

Myślę, zę uratuje Białą Rada, a Radagast zginie wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Thrain - już to gdzieś czytałam to podobno był więziony przez Azoga a nie przez Czarnoksiężnika.

Raczej będzie w wersji rozszerzonej.

Cytat:
A czy Azog wspinający się po murach to nie miał być w drugiej części? Nawet pokazywany był w trailerach, a został ostatecznie zastąpiony w tych kilku scenach Bolgiem.

Też raczej będzie w wersji rozszerzonej.

lis22 napisał(a) (zobacz wpis):

Zastanawiam się, czy podział kompani Thorina nie był też podyktowany tym, aby uniknąć gadających drozdów i kruków? - a tak to Krasnoludy, które zostały w Esgaroth same opowiedzą Thorinowi o pokonaniu smoka i wymarszu połączonych sił ludzi i Elfów pod górę - chyba, ze nie dotrą doń wcześniej i przybędą jednocześnie 9 np. jako więźniowie ), wtedy mój pomysł weźmie w łeb Z przymrużeniem oka

Ale jakoś nie unika gadających zwierzą w stylu pająków i smoka, wieć nie byłbym taki pewien. Mozę bea posłańcami do Daina?? Ale nie wiem.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Paciorek
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 31-01-2014 21:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Popieram wersję ze śmiercią Radagasta - w H2, w scenie przed wejściem do Dol Guldur obiecuje Gandalfowi że za nim nie pójdzie w taki sposób, że według wszelkich prawideł filmowych pójdzie na pewno. I narobi sobie kłopotów. Reszty można się domyślić ze wspomnianej wcześniej zmiany różdżki Gandalfa.
Powrót do góry

aiuto
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 01-02-2014 10:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W materialach dotyczacych krecenia filmu,pokazali scene z Dale ,gdzie gandalf ( bez czapy) walczy z orkami , ( podobna scena z tranduilem) podejzewam wiec ze zdazyl na czas Uśmiech, kolejna scena to rozmowa gandalfa ( bez laski i miecza ) z Readagastem ,wiec chyba jednak kolega jzezykow wroci na pomoc ,czy go zakatrupia ...wszystko jest moziwe,co do Azoga to chyba to co widzielismy w trailerze to byla wsyepna werja sceny z beczkami ,potem zamienili ojca na syna ...
Powrót do góry

Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 11-02-2014 14:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I-n-n-a napisał(a) (zobacz wpis):

Dol Guldur to już są ruiny więc jeszcze bardziej je zniszczyć? No chyba że zmieść z powierzchni ziemi aby nie został najmniejszy ślad po nim.

Pomysł ze zniszczeniem tej "ruiny", nasunął mi się po lekturze jednej recenzji H2, której autor zauważa kopiowanie schematów z Lotra. I tak pomyślałem, że być może także w tym wypadku będzie podobnie. Skoro w RotK mieliśmy zniszczenie Czarnej Wieży, to i w H3 mogą coś takiego zrobić. Po co? Dla efektu, zapewne będzie to kolejna, popisowa scenka dla twórców efektów specjalnych. Poza tym, jeśli dobrze pamiętam, nazwa zupełne zniszczenie Dol Guldur w H3 nie będzie się kłócić z porzednią filmową trylogią, bo, jeśli pamięć mnie nie myli, w żadnym miejscu Lotra nie pada nawet ta nazwa.

lis22 napisał(a) (zobacz wpis):
Zastanawiam się, czy podział kompani Thorina nie był też podyktowany tym, aby uniknąć gadających drozdów i kruków?

Gadającego Roaka z wielką chęcią zobaczę Proooszę prooooooszę , natomiast na drozda nie liczę. Dlaczego? Bo nie ma co powiedzieć Bardowi, w H2 nie ma książkowej sceny, kiedy Bilbo opowiada reszcie kompanii o słabym punkcie Smauga.

Paciorek napisał(a) (zobacz wpis):
Popieram wersję ze śmiercią Radagasta - w H2, w scenie przed wejściem do Dol Guldur obiecuje Gandalfowi że za nim nie pójdzie w taki sposób, że według wszelkich prawideł filmowych pójdzie na pewno. I narobi sobie kłopotów. Reszty można się domyślić ze wspomnianej wcześniej zmiany różdżki Gandalfa.

Trudno mi się z tym nie zgodzić Z przymrużeniem oka .

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Cytat:

Raczej będzie w wersji rozszerzonej.

Jeśli faktycznie syn Thróra wyląduje w EE, to bedzie dla mnie największe rozczarowanie. Tak nakombinowali z losami tej postaci, że bardzo jestem ciekaw zakończenia tego wątku. I czy będzie jeszcze wyjaśnione skąd Gandalf miał klucz do tajemnych drzwi?

I-n-n-a
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 20-02-2014 07:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Frangern napisał(a) (zobacz wpis):

Pomysł ze zniszczeniem tej "ruiny", nasunął mi się po lekturze jednej recenzji H2, której autor zauważa kopiowanie schematów z Lotra. I tak pomyślałem, że być może także w tym wypadku będzie podobnie. Skoro w RotK mieliśmy zniszczenie Czarnej Wieży, to i w H3 mogą coś takiego zrobić. Po co? Dla efektu, zapewne będzie to kolejna, popisowa scenka dla twórców efektów specjalnych. Poza tym, jeśli dobrze pamiętam, nazwa zupełne zniszczenie Dol Guldur w H3 nie będzie się kłócić z porzednią filmową trylogią, bo, jeśli pamięć mnie nie myli, w żadnym miejscu Lotra nie pada nawet ta nazwa.

Tylko żeby nie przesadzili z tym "efekciarstwem". Jak go dają za dużo to wygląda sztucznie i nieraz głupio. A potem leci jedna scena za drugą typu zabili i uciekł co bardziej pasuje do innych kiczowatych tytułów niż do takiego dzieła.

A tak przy okazji - czy są już może jakieś przecieki z 3 części czy na to jest zbyt wcześnie?
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Hobbit: Spodziewane konsekwencje zmian fabularnych w H2 (Strona 1 z 1)

Skocz do: