Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: LotR: The Purist Edit (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 370

Wysłany: 14-12-2013 22:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo zacna inicjatywa. Faktycznie, problemem TTT nie jest to, co Pidżej usunął, a to co wymyślił.

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 14-12-2013 23:06    Temat wpisu: Re: TTT: The Purist Edit Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Ponoć istnieje fanowska wersja Dwóch Wież Petera Jacksona - The Two Towers: The Purist Edit. Wersja ta różni się od oryginału wycięciem 40 minut scen, które są sprzeczne z książką.

ciekawe, zobaczyłabym to chętnie.

Cytat:
Główne zmiany:
- Entowie nie odmawiają zaatakowania Isengardu

e, tam drobiazgi - są o wiele wazniejsze zmiany, np. brak rozmowy Sarumana z Frodem albo brak korony niesionej przez Froda.

Cytat:
- Elfowie z Lothlórien nie przybywają z pomocą do Helmowego Jaru

szkoda, to taka świetna scena. Smutek

Cytat:
- brak komicznych scen z Gimlim

i dobrze Jestem za z drugiej strony wtedy on niezbyt mi pasuje do postaci tej rasy z Hobbita? Poważny Gimli sprawi wrażenie, że wychował się nie u Gloina i jego kolegów pod górą ale u elfów. A może "lokatę długoterminową" w postaci szkatuły skarbów trolli Gloin widać przeznaczył na wychów syna na elfim dworze? Uśmiech

Cytat:
- Faramir nie odsyła Pierścienia do Gondoru

i pozostaje postacią filmowo nudnawą, bez dynamiki, bez zmienności, bez własnej historii? Jak większość postaci w polskich filmach kostiumowych - tj. tych wiernych książce że aż strach.

Cytat:
- Frodo nie próbuje oddać Pierścienia Nazgûlowi

i dobrze, to głupi pomysł był.

Jeszcze bym dodała, że uwięzienie Froda na Cirith Ungol powinno zakończyć film z TTT. Taki ładny książkowy cliffhanger by był Uśmiech
poz Uśmiech
tal

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 15-12-2013 01:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie skończyłem oglądać Purist Edit. Sil chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki Nie będę opisywął dokładnie zmian, skupię się a ogólnych uwagach. Film ma 139 minut i szczerze pisząc nie odczuwałem braku większości usuniętych scen. To nie znaczy, że z wszystkimi usunięciami się zgadzam, ale brak scen takich jak atak orków na kolumnę maszerująca do Helmowego Jaru, cucenie Aragorna przez Brego, czy wyprawa Faramira z Frodem do Osgiliath w ogóle nie przeszkadza. Ta wersja pokazuje, że niczemu one nie służą, a tylko niepotrzebnie wydłużają film.
Wielki podziw dla tnących, bo udało im się niemal kompletnie usunąć elfów z Helmowego Jaru. Nie, nie w 100%, ale w 90%. Zostały same dalekie rzuty i ujęcia. Ktoś kto nie zna filmu, nie zorientowałby się, że są tam jacyś elfowie.
Montaż nie jest doskonały, dźwięk i obraz zwłaszcza w drugiej części filmu się rozjeżdżają i to dość mocno, co przeszkadza. W scena z entami bardzo wyraźnie jednak widać cięcia i szycia, co też przeszkadza. Ale rozumiem, że przy precyzyjniejszej pracy można tego w dużym stopniu uniknąć.
Części scen które usunięto bym jednak nie usuwał (np. pogrzebu Theodreda, czy wymarszu Huornów), inne, zostawione, jednak bym usunął. Co więcej widzę miejsce na przeniesienie przynajmniej jednego fragmentu z RotK, a może nawet sceny z "Hobbita".
Ogólne wrażenie przyjemne, film nie dłuży się, akcja jest nieco bardziej wartka, Gimli nie robi z siebie gbura i idioty, Gandalf nie wali Theodena po łbie. Ogólnie przy wszystkich wadach montażu i niedoróbkach, mi się ta wersja bardziej podobała. To najlepsza z wersji TTT.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 15-12-2013 01:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, czyli jednak ta wersja istnieje Uśmiech

Podoba mi się pomysł ustalenia, co warto wywalić, a czego brakuje i jak by to ewentualnie można było dodać. Może z czasem będziemy mieć więcej wariacji na temat alternatywnego TTT czy RotK. Sam pomysł, by dodać/przesunąć sceny z RotK i Hobbta jest świetny Jestem za Co prawda dodanie scen z Hobbita wymaga ściągnięcia nasycenia kolorów, co znacznie wydłuży rendering, ale zanim się do tego zabierzemy komputery pewnie nie raz przyspieszą Z przymrużeniem oka Jestem za Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 15-12-2013 01:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
O, czyli jednak ta wersja istnieje Uśmiech

Owszem. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Podoba mi się pomysł ustalenia, co warto wywalić, a czego brakuje i jak by to ewentualnie można było dodać. Może z czasem będziemy mieć więcej wariacji na temat alternatywnego TTT czy RotK.

Jednak bym zaczął od FotR. To jest najlepsza część, pewnie wymagałaby najmniej ingerencji, ale jednak wymagałaby ich. Choćby skrócenie sceny z trollem, czy gonitwy po Morii.

Cytat:
Sam pomysł, by dodać/przesunąć sceny z RotK i Hobbta jest świetny Jestem za

A to cieszę się, że się podobywuje.
A tak konkretnie przeniósłbym z RotK scenę Smeagola i Deagola, choć skróconą. A z Hobbita na zakończenie TTT, kiedy Gandalf ględzi o wojnie ogarniającej Śródziemie, rzuciłbym migawki walki elfów z orkami w Mrocznej Puszczy, starć Krasnoludów z orkami w cieniu Ereboru.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Zireael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 15-12-2013 11:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomysł bardzo, bardzo, bardzo dobry. Jestem za

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Jednak bym zaczął od FotR. To jest najlepsza część, pewnie wymagałaby najmniej ingerencji, ale jednak wymagałaby ich. Choćby skrócenie sceny z trollem, czy gonitwy po Morii.

Skoro w TTT udało się odgburzyć Gimlego, może w FotR dałoby się zrobić coś z Merrym i Pippinem? Usunąć scenę z fajerwerkiem chociażby.

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 513

Wysłany: 15-12-2013 12:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zireael napisał(a) (zobacz wpis):
Skoro w TTT udało się odgburzyć Gimlego, może w FotR dałoby się zrobić coś z Merrym i Pippinem? Usunąć scenę z fajerwerkiem chociażby.
A co jest nie tak z tą sceną? Już bez przesady, bo lecąc ze skrajnośc w skrajności utoniemy pod tym patosem bez krzty jakiegoś humor. A chyba lepiej się czasem zaśmiać z hobbitów niż z Krasnoluda błazna.

To co, zaczynamy wypisywać propozycje usunięć/zmian? Trzeba temu nadać jakiś porządek, żeby się nie pogubić.
Zmiany zakonczenie na bardziej ksiązkowe TTT jestem jak najbardziej za Jestem za

[quote="M.L."]Jednak bym zaczął od FotR. To jest najlepsza część, pewnie wymagałaby najmniej ingerencji, ale jednak wymagałaby ich. Choćby skrócenie sceny z trollem, czy gonitwy po Morii. [quote] a to akurat powinna być kaszka z mleczkiem, pociachanie Morii, np scenę na schodać powinno byc bardzo łatwo usunąć o ile kojarze sekwencję scen Z przymrużeniem oka Też mi sie to zawsze dłużyło zbyt.
Ale Arxeny to się chyba zmienić nie da Jestem rozwalony

Btw, z Hobbitem, przynajmniej H1 powinno pójśc łatwo zrobić purist edit, wywalamy azoga, radagasta i resztę i gotowe. Może kiedyś uda nam się zrobić z trzech filmów jeden Śmiech

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Zireael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 15-12-2013 12:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ominous napisał(a) (zobacz wpis):
Zireael napisał(a) (zobacz wpis):
A co jest nie tak z tą sceną? Już bez przesady, bo lecąc ze skrajnośc w skrajności utoniemy pod tym patosem bez krzty jakiegoś humor. A chyba lepiej się czasem zaśmiać z hobbitów niż z Krasnoluda błazna.

Tak samo można się śmiać z krasnoluda błazna, jak z hobbitów błaznów. Ble Ble ;D Prawdę mówiąc denerwuje mnie strasznie, że PJ zrobił z tej dwójki postacie do śmiania się z nich (przynajmniej w FotR, bo później jest już lepiej).

Ale Arxeny to się chyba zmienić nie da Jestem rozwalony

Jakby się uprzeć, to by się dało... hmmmm... Przynajmniej w scenie, z której wykopała Glorfindela. Wyciąć całą jej rozmowę z Aragornem, zostawić tylko sam początek, w którym widać, że ktoś nadjeżdża, ew. moment ładowania Froda na konia. Potem przejść od razu do pościgu i zostawić tylko ujęcia z daleka i te, w których widać tylko Froda lub konia. Scenę nad rzeką albo wykopać całą (i zostawić Froda artystycznie tracącego przytomność, żeby jakoś to uzasadnić), albo też coś zrobić żeby nie było widać, że Glorfindel była kobietą. Śmiech
Nieco naciągane, ale Arxeny nie ma.

Btw, z Hobbitem, przynajmniej H1 powinno pójśc łatwo zrobić purist edit, wywalamy azoga, radagasta i resztę i gotowe. Może kiedyś uda nam się zrobić z trzech filmów jeden Śmiech

Azogowi by w sumie wystarczyło imię zmienić i już miałby więcej sensu. Poskładanie wszystkiego tak, żeby nie wymawiali jego imienia, tylko mówili "blady ork", czy jak to tam było, chyba nie byłoby niemożliwe? Natomiast obawiam się, że z H2 Taurieli się nie pozbędziemy. Nic nowego

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: LotR: The Purist Edit (Strona 2 z 3)

Skocz do: