Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: LotR: The Purist Edit (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 09-12-2013 00:36    Temat wpisu: LotR: The Purist Edit Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ponoć istnieje fanowska wersja Dwóch Wież Petera Jacksona - The Two Towers: The Purist Edit. Wersja ta różni się od oryginału wycięciem 40 minut scen, które są sprzeczne z książką. Główne zmiany:
- Entowie nie odmawiają zaatakowania Isengardu
- Elfowie z Lothlórien nie przybywają z pomocą do Helmowego Jaru
- brak komicznych scen z Gimlim
- Faramir nie odsyła Pierścienia do Gondoru
- Frodo nie próbuje oddać Pierścienia Nazgûlowi

Więcej na ten temat:
http://tolkiengateway.net/wiki/The_Two_Towers:_The_Purist_Edit

Czy ktoś widział tę wersję? Jakby nie patrzeć jest to wyjście dla naszych forumowych purystów, którzy uważają TTT za najgorszą z części. Może warto sobie zrobić taką edycję Z przymrużeniem oka Jestem za

- Edit 25.01.2015 -

Trafiłam na trailer tej edycji:

Link

i na nowsze wersje Purist cut - przycięte wszystkie 3 części filmu:

Lord of the Rings, The: The Two Towers: Sharkey’s Purist Edition
http://lotr.wikia.com/wiki/Sharkey's_Purist_Editions

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://www.fanedit.org/ifdb/component/content/article/79-fanedit-listin gs/fanfix/159-lord-of-the-rings-the-the-return-of-the-king-sharkey-s-pu rist-edition

oraz Kerr's Red Book Edition:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

http://www.thehalloffire.net/forum/viewtopic.php?p=200424

I więcej:
http://www.fanedit.org/ifdb/2012-08-20-02-19-12/fanedit-database/fanedi t-listings/search-results?dir=8&keywords=lotr

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 25-01-2015 16:01, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 09-12-2013 00:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Słysząłem o tym, ale nigdy nie widziałem tej wersji. Ale nie ukrywam, że gdybym miał narzędzia do edycji filmów, to nie wiem czy bym się nie skusił, tym bardziej, że w przypadku I i II części, to nie powinno stanowić, aż tak wielkiego problemu. Co więcej, skrócenie filmów nawet o te 30-50 minut w sumie tylko im dobrze zrobi, akcja stanie się bardziej wartka. Z chęcią zobaczyłbym tak przycięte dwie pierwsze części. Niestety boję się, ze z RotK by się tak nie dało, albo byłoby trudniej. Jak tu usunąć na przykład Domestosa.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 09-12-2013 01:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Plansza z niemego kina z informacją, co się wydarzyło Z przymrużeniem oka Ewentualnie przy obecnych możliwościach mała dokrętka, gdzie pokazani niewyraźnie/od tyłu/w cieniu bohaterowie opisują, co się wydarzyło hmmmm... Tak, by dodana scena zbytnio nie odstawała od reszty, stąd kombinacja z ukryciem/cieniem itp.

Na TG jest link do strony, gdzie ponoć ten film jest albo był. Z dokładnym opisem zmian same wycięcia można odtworzyć, dopasowanie muzyki to już większa zabawa.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 09-12-2013 01:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzeczywiście najwięcej problemu byłoby z synchronizacją muzyki. Ale tym bardziej z chęcią zobaczyłbym, jak to ktoś zrobił. Może wtedy wróciłaby mi ochota na oglądanie tego filmu. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
For the home of the holy
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 09-12-2013 01:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Łoł! Zdziwienie Lejecie miód na moje od zawsze MOPowskie serce! Pserwa
Linki do down w TG są down, tak to jest jak się ładuje stuffy na inne niż rosyjskie serwery...

Ale wiecie co? Dżast du it! Zróbmy to Jestem za Zróbmy własną forumową MOPową edytowaną wersję Uśmiech Tylko dla wlasnego uzytku Uśmiech Ja mam szwajcarskie narzędzia i terabajty na dysku Z przymrużeniem oka Razem stworzymy listę do wersji AssOlePJMustBeCut Język Z przymrużeniem oka

Przestalem ogladac WP bo wymiotowac mi sie chcialo na widok debila Gimliego, ktory uciekl z cyrku i co chwile ma reminiscencje glupawych zartow, Aragorna zachowującego sie w stosunku do posła gorzej niż kibole pilkarscy podczas ustawki, biegnacego 18km z płonącym łbem Denestwora nim wykonał pierwszy w historii Minas Tirith skok bez spadochronu itp. itd. (wiecie, ze moglbym jeszcze tak dlugo Z przymrużeniem oka Język )

MOPy do mnie! Z przymrużeniem oka

A może pewnego dnia jakis rosjanin wpadnie na ten sam pomysl i umiesci na kamczackim torrencie swoja wersje bardzo podobna do naszej? W dobie internetu kazdy moze ukrasc naszego pomysla Pserwa Rosjanie nie gęsi i nasze forum znaleźć potrafią Jestem rozwalony

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 519

Wysłany: 09-12-2013 11:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No już przetrząsnąłem internet i Mam coś dla ciebie zero seedów, mogę czekać na ściąganie wiekami Jestem przeciw

Goku napisał(a):
Ale wiecie co? Dżast du it! Zróbmy to Jestem za Zróbmy własną forumową MOPową edytowaną wersję Uśmiech Tylko dla wlasnego uzytku Uśmiech Ja mam szwajcarskie narzędzia i terabajty na dysku Z przymrużeniem oka Razem stworzymy listę do wersji AssOlePJMustBeCut Język Z przymrużeniem oka
Goku, ale Ty tak serio? Ale, że wszystkie trzy części czy tylko tą drugą?

Goku napisał(a):
Bliżej mi do MUPa ale też się piszę Jestem za

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 09-12-2013 13:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):
Łoł! Zdziwienie Lejecie miód na moje od zawsze MOPowskie serce! Pserwa
Linki do down w TG są down, tak to jest jak się ładuje stuffy na inne niż rosyjskie serwery...

To fakt, nawet Tuvalu nie jest bezpieczne od wszechświatowego Molocha.

Cytat:

Z przyjemnosćią wezmę w tym udział, bo też mi się rzygać chce wersjami kinowo/rozszerzonymi, a z tego materiału da się coś wydziergać. Uśmiech

Cytat:

Wici, wici, wici.

For the home of the holy
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 519

Wysłany: 09-12-2013 19:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Wici, wici, wici.

Memelu, mówisz masz Jestem rozwalony

A tak na serio, to przed nami straaaasznie dużo pracy, aczkolwiek cel zacny.
Trzeba by zacząć od rozpisania dokładnie wszystkiego co chcemy wyrzucić to raz. Potem wszystkiego co chcemy zmienić, a potem ewentualnie jakim cudem coś dodać.
Z wywaleniem będzie najłatwiej, po prostu wycinamy co na nieleży.
Ze zmianami jest trochę więcej zabawy, ale np taka zmiana aby drzewiec powiedział "This is our war" nie jest chyba czymś arcytrudnym. Tak samo sceny można poprzestawiać aby bardziej pasowały, np. można spróbować wrzucić rozpalenie stosów sygnałowych wcześniej ete etc, przykłady można by mnożyć, wiadomo Z przymrużeniem oka
Coś dodać od nas to juz chyba jednak leży poza naszym zasięgiem, bo i jak? Bo i co?
No, także tego, ogrom pracy, ale jak pokazują zagraniczne przykłady wcale osiągalnej pracy Jestem za

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: LotR: The Purist Edit (Strona 1 z 3)

Skocz do: