Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Middle-earth: Shadow of Mordor (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ellarona
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 13-11-2013 13:08    Temat wpisu: Middle-earth: Shadow of Mordor Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeczytałam informacje o nowej grze tworzonej przez studio Monolith Productions
"Middle-earth: Shadow of Mordor" i zamarłam. Główny bohater umiera, zostaje WSKRZESZONY przez DUCHA ZEMSTY, obdarzony w MOCE i idzie do Mordoru mścić się za swe krzywdy. Co więcej Peter Jackson podobno współpracuje z twórcami gry by nie odbiegać od kanonu...... ( bo PJ jest takim wielkim autorytetem w tej sprawie przecież Ratujcie bo go pobiję ) Eru widzisz i nie grzmisz. wściekły
Linki:
http://www.gram.pl/news/2013/11/12/warner-zapowiada-mroczna-gre-middle- earth-shadow-of-mordor.shtml
http://pclab.pl/news55444.html
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 519

Wysłany: 13-11-2013 15:36    Temat wpisu: Re: Middle-earth: Shadow of Mordor Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ellarona napisał(a) (zobacz wpis):
Główny bohater umiera, zostaje WSKRZESZONY przez DUCHA ZEMSTY, obdarzony w MOCE i idzie do Mordoru mścić się za swe krzywdy.
Szok
W linkach widziałem porównania do God of War i faktycznie, wypisz wymaluj, wskrzeszony bohater, super moce, zaciukana rodzina, idzie po zemstę. Och, oryginalności...

ellarona napisał(a) (zobacz wpis):
Co więcej Peter Jackson podobno współpracuje z twórcami gry by nie odbiegać od kanonu... )

Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!
Ja naprawdę z chęcią bym pograł w siakieś takieś mroczne klimaty, ale gdyby to były choć tolkienowskie klimaty, a nie są, jeśli mamy zmartwychwstałego mściciela. No nie są. A to, że Talion będzie zapewne killować orków, trolle, balrogi, czy nawet samego Saurona to niestety niewystarczy Nic nowego

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

ellarona
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 13-11-2013 15:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

po grafikach z świetlistymi oczami rodem z WOWa, mam wizje orków magów rzucających fireballami na prawo i lewo ;/
Powrót do góry

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 257

Wysłany: 27-07-2014 16:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydzielone z: XVI Tolk Folk - relacje i zdjęcia
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=133232#133232

Dla porządku - pierwszy wpis w całości:

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
O, więcej osób jeszcze nie pokazało swoich zdjęć, niektórzy musza wrócić z Fornostu i innych wyjazdów Uśmiech

Ale, okazało się, że WB miało swoich wysłanników w Bielawie i jest ich klip z naszej inscenizacji - skoncentrowany na Celebrimborze wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Link

Sirielle

Ale, okazało się, że WB miało swoich wysłanników w Bielawie i jest ich klip z naszej inscenizacji - skoncentrowany na Celebrimborze wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

No właśnie widziałam, że wrzuciłaś to na fejsa. Doprawdy, jakkolwiek głos ma dostojny i posturę Beowulfową, to jakoś wizja Celebrimbora-upiora nie bardzo przypada mi do gustu hmmmm...

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 27-07-2014 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ach tam, nie gram, tylko oglądam wstawki z przeszłości Love A tak serio - upiór Celebrimbor w grze mi nie przeszkadza, w końcu mamy w legendarium dusze tych Quendich, którzy nie posłuchali wezwania Mandosa i nie odeszli. W tej alternatywnej wersji Ardy, jaka jest w grze to samo mogło w jakiś sposób spotkać Celebrmibora. Klątwa Saurona? hmmmm... Pewnie w grze jest podany powód, dla którego pozostał jako duch w Śródziemiu. No, ale jeśli chcemy to rozważać, to nie w tym temacie, może gracze założą odpowiedni mam pomysł!!!

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 28-07-2014 10:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ach tam, nie gram, tylko oglądam wstawki z przeszłości Love A tak serio - upiór Celebrimbor w grze mi nie przeszkadza, w końcu mamy w legendarium dusze tych Quendich, którzy nie posłuchali wezwania Mandosa i nie odeszli. W tej alternatywnej wersji Ardy, jaka jest w grze to samo mogło w jakiś sposób spotkać Celebrmibora. Klątwa Saurona? hmmmm... Pewnie w grze jest podany powód, dla którego pozostał jako duch w Śródziemiu. No, ale jeśli chcemy to rozważać, to nie w tym temacie, może gracze założą odpowiedni mam pomysł!!!

Oczywiście wszystko można wytłumaczyć alternatywnością. Natomiast w świecie Tolkiena taki los Celebrimbora jest niemożliwy. Dlaczego? Bo się opamiętał, bo kiedy zorientował się o co chodzi Sauronowi, odrzucił go, i stawił mu opór. Rozproszył pierścienie elfów, a kiedy doszło do wojny stanął do boju a potem pojedynku i zginął. To pokazuje, że nie mógł należeć do tak zwanych Niechętnych duchów. Mógł pobłądzić, popełnił błąd, ale nie był zamknięty na głos Valarów. Miał serce miał i to po właściwej stronie.
W grze mogą sobie z tym robić co chcą. Bronić takiego podejścia też można, ale i tak jest to lekceważenie pierwotnego dzieła i jego wydźwięku.
Teoretycznie mógłby być Zwlekającym, ale to dotyczyło zazwyczaj Avarich a nie Eldarów. I jeszcze jedno, Noldor walczący łukiem, jako główną bronią? Nie pasuje mi to.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 29-07-2014 23:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydzielone z: XVI Tolk Folk - relacje i zdjęcia
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=133232#133232
Sirielle

Hej Uśmiech
Taki mały offtop, z powodu tego trailera do gry.
Ktoś mi wyjaśni czemu w grze występuje upiór/duch Celebrimbora? Czy elfowie po śmierci mogli się stawać czymś takim jak tu widać? Bo imo bardziej wyglada mi na nazgula we wczesnej fazie jego - no wlasnie bycia nazgulem Uśmiech aniżeli na elfa.
Czy Celebrimbor tak się mógł "zasłużyć", że po śmierci mógł otrzymać taką karę, jako upiór/duch błąkający się po ME? A może to jest tak, że niektórzy elfowie po smierci wlasnie sami nie chcą odejść do Mandosa? Która opcja byłaby bliższa losów _książkowego_ kowala?
poz
tal

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 30-07-2014 11:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Ktoś mi wyjaśni czemu w grze występuje upiór/duch Celebrimbora
Bo ta gra ma Śródziemie w nazwie tylko po to żeby się lepiej sprzedać.

A całość wygląda na mieszankę hitów ostatnich lat tj Batmanów, Skyrima i Asasyna. Na nic ciekawego bym się nie nastawiał.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Middle-earth: Shadow of Mordor (Strona 1 z 3)

Skocz do: