Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: The Hobbit - The Desolation of Smaug Soundtrack (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 16-11-2013 19:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

30-sekundowe fragmenty wszystkich utworów z rozszerzonej wersji soundtracka.

http://insidemovies.ew.com/2013/11/15/the-hobbit-the-desolation-of-smau g-soundtrack/

Po przesłuchaniu tych krótkich fragmentów, moją uwagę zwróciły dwie rzeczy. Po pierwsze, tylko chyba trzy razy było słychać motyw z Hobbita czy LOTR. Cała reszta muzyki była zupełnie nowa, z czego się bardzo cieszę. Po drugie, muzyka jest o wiele mroczniejsza niż w pierwszym filmie, tylko kilka razy pojawiła się radośniejsza melodia. Kolejne potwierdzenie słów Jacksona, że film będzie mroczniejszy i poważniejszy. Jestem za Miłym zaskoczeniem był ostatni fragment, zawsze podobało mi się, że w soundtracku do LOTR jest dużo utworów z wykorzystaniem chóru i cieszę się, że w DoS również pojawią się takie fragmenty. I oczywiście mam nadzieję na kolejną pieśń z książki. Z tego co pamiętam jeszcze kilka ich tam było.

Teraz czekam na pełny soundtrack, a przede wszystkim na film, bo dopiero wtedy ta muzyka nabierze głębi i będzie można stwierdzić czy jest naprawdę dobra, tzn. pasująca do filmu i budująca jego nastrój. Znając Shore, raczej się nie zawiodę.

Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 02-12-2013 16:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przesłuchałem już kilka razy fragmenty ścieżki. Faktycznie, mało jest motywów z poprzedniego filmu, choć być może celowo wybrano takie "niepowtarzalne" kawałki do tej prezentacji. W każdym razie muzyka zrobiła na mnie dobre wrażenie, brzmi intrygująco.
Tak dla porządku umieszczam linka do całości ścieżki, podanego przez Ominousa w temacie Ekranizacja Hobbita - www.youtube.com/user/Soulsurfer1x/videos?sort=dd&view=0&live_vi ew=500&flow=list.
Zastanawia mnie jeszcze taka kwestia hmmmm... , tycząca się zresztą i poprzedniego soundtracka. Czy nie jest tego za dużo, czy ścieżka po prostu nie jest za długa? Godzina czterdzieści pięć minut, podczas gdy każda z płyt (w wersji podstawowej) Fotr, TTT i Rotk miała nieco ponad godzinę. Czasem mam wrażenie, że przez ta obszerność wiele motywów w H1 się powtarza i soundtrack może po prostu nużyć. Czy ze ścieżka H2 nie będzie podobnie?

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 08-01-2014 16:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzeczywiście muzyka w drugiej części słabo zapada w pamięć, choć dobrze się z nią film ogląda. Niby po pierwszej części miałam podobnie, ale tamta ścieżka szybko przypadła mi do gustu, zaś muzyka z Pustkowia Smauga jakoś nie chce.

Na uwagę zasługuje utwór Feast of Starlight, który w filmie jest chyba w trakcie rozmowy Tauriel z Kilim? Zupełnie niesłyszalny, podczas gdy na płycie można się przysłuchać:

Link

Zastanawiam się czy ten utwór słyszymy w "sali" tronowej Thranduila, podczas jego rozmowy z Thorinem? The Woodland Realm:

Link

Pytanie jaki utwór pojawia się w trailerze DoS - jakis utwór z poza ścieżki do filmu? Od 0:23:

Link

I see fire od razu wpada w ucho Jestem za ale gdybym nie wiedziała, że to ścieżka z Hobbita - nie zgadłabym Z przymrużeniem oka No, chyba, że po słowach, ale mówimy o brzmieniu.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 10-01-2014 00:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Posłuchałam trochę i spodobały mi się kolejne utwory - tło dźwiękowe skarbca Smauga i temat Miasta na Jeziorze:

Inside information

Link

Protector of the Common Folk (temat Miasta na Jeziorze po 1:44)

Link

Swoją drogą o ścieżce dźwiękowej jest sporo w ostatnim blogu Petera Jacksona (#14), linkowałam go w temacie ekranizacji - w zasadzie całość poświęcona muzyce do Hobbita.

Edit.

I znalazłam utwór z trailera Śmiech - Audiomachine i "Age of Dragons":

Link

Swoją droga orientujecie się czy te wydania to odpowiednik Complete Recordings z LotR czy też będzie wydane coś więcej?

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://www.lastfm.pl/music/Howard+Shore,+Ed+Sheeran/The+Hobbit:+The+Des olation+of+Smaug+(Original+Motion+Picture+Soundtrack)+%5BSpecial+Editio n%5D

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Frangern

Wysłany: 10-01-2014 15:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Swoją droga orientujecie się czy te wydania to odpowiednik Complete Recordings z LotR czy też będzie wydane coś więcej?

Nie, to powtórzenie manewru ze ścieżką H1, gdzie prawie równoległe do wersji podstawowej wydano specjalną, zwaną też "deluxe", dyskutowaliśmy o niej tutaj. Warto też zajrzeć do hasła na angielskiej Wikipedii, gdzie można porównać zawartości tych wersji - Music of The Hobbit film series.
Dla mnie najbardziej rozczarowujące jest właśnie wypuszczanie ścieżki w dwóch takich edycjach, naprawdę niewiele się różniących, przynajmniej jeśli chodzi o długość. Płyta podst. ma godzinę i 56 minut, a specjalna dwie godziny dziewięć minut - to nie oszałamia Nie Nie . Co więcej, jeśli w przypadku H1 było dosyć podobnie (podst. 1 godz. 47 min, spec 2 godz. 7 min), to tamtą wersję "poszerzoną" ratowały, w moim odczuciu, dodatkowe utwory, bonusy. A w "special edition" H2 jest tylko jeden taki dodatek. Niby więcej jest utworów w wersjach poszerzonych 12, wobec 8 z poprzedniej ścieżki, ale tak naprawdę trzeba mocno wsłuchiwać się, by dostrzec różnice między nimi a wersjami z "standard edition" Skrzywienie .
Ponarzekałem, ale to nie moje ostatnie słowo na temat ścieżki. Napisze coś więcej, ale innym razem.

Floin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15
Nieobecny(a): Dwalin mnie wezwał, bo za mało mieczy wykułem na ten miesiąc

Wysłany: 27-02-2014 14:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sam nie wiem czemu to tak słabo oceniacie. Mi ta piosenka baaaaaardzo się podoba. Jak słucham lub oglądam coś co lubię to mnie przechodzą takie ciarki ,,fajności". Słuchając tej piosenki takie czuje. Jakoś tak mi ona dobrze pasuje do ekranizacji Hobbita przez Jacksona. A tekst pasuje oczywiście. Nawet bez obejrzenia teledysku i zrozumienia tekstu skojarzyłbym, że chodzi o ekranizację ,,Hobbita".

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 28-02-2014 01:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie podoba mi sie sciezka dzwiekowa hmmmm... Niby przyjemnie sie oglada, ale nic nie zapada w pamiec. Nie to do LOTR. Najlepszy jest trailer - polaczenie muzyki z glosem Thranduila. Z przymrużeniem oka
'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Frangern

Wysłany: 24-03-2014 17:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wreszcie zabrałem się do skreślenia jeszcze paru słów na temat tej ścieżki dźwiękowej. Przyznam, że dawno jej słuchałem, ale jeszcze w grudniu i styczniu, kiedy raz po raz zapoznawałem się z dziełem Shore'a poczyniłem pewne notatki, które teraz okażą się pomocne Z przymrużeniem oka .
Najogólniej mówiąc soundtrack mi się podobał, choć nie rzucił na kolana, nie oczarował aż tak jak muzyka do Lotra, czego zresztą się spodziewałem, zatem nie czuję się rozczarowany. Z pewnością zaskakujące przy słuchaniu był brak głównego motywu, który powracał w kolejnych utworach. Ilość powracających motywów z H1 czy Lotra była mniejsza niż się obawiałem, odebrałem płytę jako dość urozmaiconą, w pamięć chyba najbardziej zapadły mi wątki z Esgaroth czy Smauga, pająków czy Beorna. co do I See Fire Sheerana to sądzę, że wypada tym lepiej, iż nie ma konkurencji na płycie, w postaci choćby jakiejś pieśni krasnoludów.
Mimo pozytywnych odczuć, cały czas sądzę, że temu soundtrackowi lepiej zrobiłoby wydanie go w krótszej edycji, o czym już wcześniej wspominałem.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: The Hobbit - The Desolation of Smaug Soundtrack (Strona 2 z 3)

Skocz do: