Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: The Hobbit - The Desolation of Smaug Soundtrack (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 06-11-2013 09:24    Temat wpisu: The Hobbit - The Desolation of Smaug Soundtrack Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam nadzieję, że jeszcze nikt tego nie pisał, jako iż pojawiło się chyba dopiero wczoraj...
Wypuszczono nową piosenkę do "The Desolation of Smaug" Eda Sheraana. Jak Wam się podoba? Jak dla mnie, piosnka całkiem przyjemna dla ucha, sama w sobie nawet mi się podoba, aczkolwiek nie bardzo pasuje mi do kontekstu opowieści i niewiele zdaje się mieć wspólnego z Tolkienem. A jakie Wasze zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=hHRy1GQvyNI[youtube][/youtube]

Link

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 06-11-2013 13:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zamieściłam już wczoraj link do tej piosenki w temacie "Ekranizacja Hobbita - spoilery", ale może przyda się osobny temat, gdyż raczej nie jest to spoiler, a do tamtego tematu może nie każdy zagląda.

Mi się piosenka podoba, i jako samodzielny utwór, i jako piosenka do "Hobbita". Może nie jest tak porywająca jak "Into the West" czy "May It Be", ale moim zdaniem jest całkiem dobra. I jak najbardziej pasuje do kontekstu opowieści. Słowa napisane z punktu widzenia Thorina, który rozpamiętuje atak Smauga na Erebor i odniesione wtedy straty. Jest zupełnie inna niż "Song of the Lonely Mountain", ale podejrzewam, że film również będzie miał inną atmosferę. Pierwsza część to był początek podróży, bohaterowie szli z nadzieją i zapałem w sercach, film skończył się pozytywną sceną. Do tego pasowała szybka, energiczna piosenka. Druga część ma być mroczniejsza, mimo, że bohaterowie osiągają cel, to ich kłopoty dopiero się zaczynają. I nie chodzi tutaj o smoka, ale o "smoczą chorobę" Thorina. Może film zakończy się niezbyt optymistycznie, jakimś nieprzyjemnym zachowaniem Thorina, które uświadomi towarzyszom (i widzom), że nie jest to krasnolud, którego znali. W takim wypadku smutna i nostalgiczna piosenka jak najbardziej pasuje. "I see fire" przypomina mi trochę "Gollum's Song". Jak na razie jestem zadowolona z wyboru Jacksona, zobaczymy, czy moje przypuszczenia się sprawdzą i będzie pasować do filmu.

P.S. Przydałoby się przenieść ten temat do działu Film albo Muzyka.

Paciorek
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 06-11-2013 15:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakieś piętnaście pierwszych sekund Pserwa brzmi interesująco. Cała reszta wydaje mi się na tyle bezpłciowa czy mało charakterystyczna, że z drobnymi zmianami mogłaby polecieć po większości filmów z tego roku. Obawiam się, że będzie pasować do całości.
Powrót do góry

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 07-11-2013 00:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam mieszane uczucia co do tej piosenki. Tekst jest świetny, melodia całkiem mi się podoba, tylko nie bardzo pasuje mi głos wykonawcy. Do tego pod koniec (kiedy słychać ten chórek i pan Sheeran zaczyna troszkę tak jakby "jęczeć") za bardzo zalatuje mi Justinem Timberlakiem itp. artystami, co w przypadku tego filmu nieco mnie drażni. Gdyby dać innego piosenkarza, z klimatycznym głosem pasującym do opowieści i gdyby wywalić chórek, to byłby to imo dobry utwór, ale nie jako przewodni Nie Nie bo przewodni raczej powinien być bardziej charakterystyczny (mieć to coś, co miały piosenki w Lotr) i dynamiczny Uśmiech Mam nadzieję, że zmienię zdanie. Ta z pierwszej części też niezbyt mi się podobała, ale już w kinie wydała mi się lepsza Z przymrużeniem oka Może i tym razem magia kina podziała Uśmiech
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Legolas 2931
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106
Nieobecny(a): zdecydowanie (a). Zazwyczaj duchem

Wysłany: 07-11-2013 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak od pierwszego usłyszenia zakochałam się w Song of the Lonely Mountain, tak tutaj zupełnienie wiem co powiedzieć. Jęcsenie wykonawcy (od czasu do czasu co prawda) mogę znieść, ale ta piosenka zupelnie nie pasuje mi do tej czesci filmu: przeciez czekamy na Smauga, na Bitwe, a tu takie brzdąkanie... Nie Nie

~Nindë
---
Kham wciąż żyje!
---
Szczerba Maglora - bo LOS tak chciał
Powrót do góry

Eilíf

Wpisy: 256

Wysłany: 07-11-2013 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmmm, no mi się bardzo podobała Song of the Lonely Mountain, zwłaszcza ta śpiewana przez krasnoludów; wersja Neila Finna też budzi moją wielką aprobatę, choć w większym stopniu jako dzieło niezależne ze względu na bogactwo dźwięków zgoła współczesnych, z lekka niekompatybilnych z atmosferą Śródziemia; czym niemniej jednak bardzo mi się podoba. Natomiast ta piosnka, hm, nie jest nawet zła, całkiem chwytliwa, ale tak sobie myślę, że cosik nie za bardzo ona wtapia się w konwencję Tolkiena... co prawda sądzę, że zabrzmi ona przy napisach końcowych, stając się zwieńczeniem epickiego pidżejowskiego dzieła, ale zdaje mi się, że można było lepiej. Bardziej... w zgodzie z naturą i mniej rzewnie z gatunku rzuciła-mnie-białogłowa-i-wyję-do-Księżyca, choć oczywiście słowa nie na ten temat traktują.

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 130

Wysłany: 07-11-2013 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Teledysk do " I See Fire ":

http://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+Zobaczcie+ogie%C5%84+we+wn%C4%99trz u+teledysku+do+piosenki+z+%22Pustkowia+Smauga%22-100290
Powrót do góry

Frangern

Wpisy: 366

Wysłany: 12-11-2013 11:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eilíf napisał(a) (zobacz wpis):
Hmmm, no mi się bardzo podobała Song of the Lonely Mountain, zwłaszcza ta śpiewana przez krasnoludów;

Drobna uwaga - krasnoludowie śpiewają utwór pt. Misty Mountains, oparty na pieśni z Hobbita. Song of the Lonely Mountain Finna to rzecz zupełnie inna.

Jeśli chodzi o I See Fire Sheerana, to sam nie wiem, co o tym myśleć. Od zeszłego tygodnia kilka razy słuchałem tej piosenki, teraz zresztą też to robię. I ciągle trudno mi jest jednoznacznie ją ocenić. Początkowo byłem bardzo sceptycznie do niej nastawiony, nie czułem w niej klimatu. Teraz chyba nie jestem tak surowy - utwór zapadł mi w pamięć, jego odmienność od Finna wypada jednak pozytywnie, nie można zarzucić powtarzania jednego schematu. Ale nadal mam wrażenie pewnego niedosytu, nie wiem dlaczego.

hmmmm... Tak na koniec, to może warto tu zamieścić listę wszystkich utworów, za linkiem podanym przez Sigrún w temacie Ekranizacja Hobbita - spoilery. Ukrywam, jakby ktoś wolał poczekać do oficjalnej premiery Z przymrużeniem oka .

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: The Hobbit - The Desolation of Smaug Soundtrack (Strona 1 z 3)

Skocz do: