Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Hobbit: Co sądzicie o filmowym Beornie ? (Strona 4 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 30-01-2015 18:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ponieważ, jak wszyscy wiemy, to nie wygląd jest najważniejszy, Z przymrużeniem oka pozwolę sobie ponarzekać na inny aspekt filmowego Beorna. Zupełnie nie kupuję tego jak bardzo go w filmie, nie wiem, zwilkołaczono? Albo zrobiono z niego Hulka.
Filmowy po przemianie w niedźwiedzia zachowuje się jak 100% zwierzę, nie potrafi rozumować, nie potrafi nawet otworzyć drzwi, po przemianie w człowieka nie pamięta co jako niedźwiedź robił i że przed chwilą próbował zabić tych samych krasnoludów, którzy teraz, ku jego kompletnemu zaskoczeniu, są mu przedstawiani, itd.
Książkowy, o ile się nie mylę, zawsze był tą samą istotą o tych samych możliwościach intelektualnych, niezależnie od tego jaką formę przybierał.

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 518

Wysłany: 30-01-2015 19:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

JS napisał(a) (zobacz wpis):
A ponieważ, jak wszyscy wiemy, to nie wygląd jest najważniejszy, Z przymrużeniem oka pozwolę sobie ponarzekać na inny aspekt filmowego Beorna. Zupełnie nie kupuję tego jak bardzo go w filmie, nie wiem, zwilkołaczono? Albo zrobiono z niego Hulka.
Filmowy po przemianie w niedźwiedzia zachowuje się jak 100% zwierzę, nie potrafi rozumować, nie potrafi nawet otworzyć drzwi, po przemianie w człowieka nie pamięta co jako niedźwiedź robił i że przed chwilą próbował zabić tych samych krasnoludów, którzy teraz, ku jego kompletnemu zaskoczeniu, są mu przedstawiani, itd.
Tiaa, i teraz taki zwilkołaczony Beorn rusza do walki pod Samotną Górą i musi biedak ogarniac kogo ma mordować... Owszem, w książce mamy wiec niedźwiedzi na dziedzincu Berona, i szlaban na wychodzenie z domu dla kompani, bo mogłoby się to źle skończyć, no ale mimo wszystko Beorn nie zjadał gości na śniadanie Język A zresztą w scenie odesłania kucyków w filmie przed wejściem do Puszczy Beron z dala w niedźwiedziej postaci się im przygląda. Widać już się ogarnął chłopina z krasnoludzkiego wstrząsu.

Ale luzik, zaraz ktoś wyjaśni, że przecież obok była zgraja orków, on był wściekły, działał w afekcie, gonił to gonił, orkowie skręcili a że wyczaił kogoś przy swojej chacie to "wydedukował" (pozbawiony węchu i wzroku) że pewnie te pokurcze z brodami i dziad z kosturem to ziomy orkowe jakieś - zjeść wypada, a nawet trzeba Język

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 04-02-2015 18:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

JS napisał(a) (zobacz wpis):

Scenarzyści, nie pierwszy i nie ostatni raz, skupili się na wymyśleniu sceny efektownej dla większości widzów. hmmmm... Bo chyba widok bohaterów uciekających przed wielkim, groźnym niedźwiedziem był w ich odczuciu czymś bardziej dramatycznym niż książkowa prezentacja. Może jeszcze chcieli pokazać, że nie wszyscy "good guys" są mili i do rany przyłóż Z przymrużeniem oka . I chyba nie do końca przemyśleli jak to logicznie połączyć z zachowaniem Beorna jako człowieka.

Oglądając scenę z Beornem, dodaną w wersji EE, nasunęło mi się coś jeszcze.

Link

Tak koło 1:40-1:50 bohater naszego tematu mówi, jeśli dobrze zrozumiałem, iż pamięta czasy, gdy wielkie zło rządziło tymi terenami, po czym rozmowa schodzi na osobę Saurona. Czyżby twórcy filmu, poza specyficznymi wyglądem i amnezją "poniedźwiedzią"obdarzyli długowiecznością, tak by mógł żyć od Drugiej Ery?

AranelElbereth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 24-09-2015 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na Beorna pasowałby też Jednooki z Valhalla Rising.

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym
do głęboko chorego społeczeństwa.
Powrót do góry

Telwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 29-11-2015 23:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie pasuje on mi w roli człowiek-niedźwiedź. Gdyby był ot, takim sobie niezwykłym obrońcą zwierząt, to tak. Bo aktor mi się podoba ale nie wygląda na niedźwiedzia. Tak trochę zbaczając z tematu, zabrakło mi go w H3. Była tam chyba tylko jedna scena z jego udziałem i to takim przelotnym.
Powrót do góry

AranelElbereth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 01-12-2015 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

@Telwen
Niestety w H3 wystarczyło mrugnąć żeby przeoczyć Beorna :|
Na yt widziałam że w wersji rozszerzonej ma być go więcej.Tylko nie wiem czy w bitwie też.

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym
do głęboko chorego społeczeństwa.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 01-12-2015 20:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W wersji rozszerzonej jest nieco lepiej, gdyż potrzeba całych trzech mrugnięć, żeby przeoczyć Beorna. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Szczerze pisząc chyba lepiej było całą tę postać pominąć na korzyść chociażby Radagasta. Bo tak nie wiadomo czemu tu służy. Znaczy wiadomo czemu - niczemu. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 01-12-2015 20:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dokładnie, dla mnie obciach. Nawet Gil-Galada w prologu FotR było więcej chociaż aż tak wiele do fabuły nie wnosił, poza tym że przez pewien czas miał jeden z 3 pierścieni.
Beorn jest niewątpliwie ważniejszy - ja akurat nie mrugnęłam i zauważyłam ten "desant". Super śmiech Wolałabym żeby było go min. 1-2 minuty zamiast np. latania Le-Blondasa na nietoperku. Poza tym to właśnie Beorn powinien ubić więcej "figur" (skandalem jest dla mnie też że Legsy "ukradł" Beornowi zabicie Bolga, dobrze że jeszcze zamiast Barda do Smauga nie strzelał Język chociaż tego też się paranoicznie bałam zanim filmy wyszły) a nie tylko paru zwykłych orków i żeby orzeł dał mu kulturalnie zsiąść a nie żeby musiał z niego skakać (tylko spadochronu brakowało Jestem rozwalony jeśli już musiałby skakać to z mniejszej wysokości).

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....

Ostatnio zmieniony przez ErienTulcawende dnia 01-12-2015 20:26, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Hobbit: Co sądzicie o filmowym Beornie ? (Strona 4 z 5)

Skocz do: