Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: Hobbit: Co sądzicie o filmowym Beornie ? (Strona 3 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 122

Wysłany: 10-01-2014 11:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To, że ludzkim wyglądem przypomina bardziej wilka i jeżozwieża niż niedźwiedzia jak było już pisane w temacie, to w 100% się z tym zgadzam. No może dorzuciłbym to tego jeszcze pewne elementy punka i nietoperza;)
Myśląc o Beornie zawsze miałem przed oczami postać w stylu bardziej klasycznym jak:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

a nie:

.
Prosty wniosek, że dla mnie to jedna z bardzo nietrafionych postaci w filmie.
Polecam również artykuł z innymi porównawczymi sylwetkami i wieloma komentarzami chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki :
http://io9.com/the-hobbits-beorn-is-revealed-in-all-his-muttonchopped-1 441968036

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 257

Wysłany: 10-01-2014 11:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja widzę Beorna w takiej konwencji, jak poniżej. Jeden z nich jest trochę zbyt owłosiony i ma dziwne oblicze, ale konwencja mi się b. podoba. Nawet Beorn z bajki "Hobbita" wygląda lepiej, niż Jacksonowy... Chciałam go zamieścić, ale nie mogę załadować, więc sobie daruję.[/img]

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 10-01-2014 12:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Osobiście jestem zawiedziona filmowym Beornem. Wyobrażałam go sobie raczej jak Hagrida z Harry'ego Poterra.
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!
Powrót do góry

Frangern

Wpisy: 366

Wysłany: 10-01-2014 14:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak już pisałem, i pokazywałem (w temacie ze spoilerami) dla mnie ideałem byłoby zobaczyć na ekranie Beorna "wziętego" z ilustracji Lee. Niestety, Pidżej nie poszedł tą drogą Smutek . Jedyne co mnie pociesza, to fakt, że niedźwiedź wyszedł całkiem nieźle, dość autentycznie i groźnie. Oraz to, iż mogło być gorzej, jeśli chodzi o wyobrażenie człowieka, przywołam tu, najbardziej moim zdaniem, "zniszczoną" przez filmowców postać, czyli Usta Saurona Skrzywienie .
W film Beorn nie raził mnie aż tak sztucznością, jak na zdjęciu, ale chyba tylko dlatego, ze się ruszał i mówił. Ponadto, jeśli wprowadzono scenę pokazującą, że niedźwiedź przemienia się w człowieka, to taka stylizacja "bijąca" po oczach "zwierzęcą naturą" jest po prostu zbędna.
TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Mi sie zdaje, że caly ten wątek był niepotrzebny i zbyt okrojony, i mógł zupełnie wylecieć a jedyne co bylo cudne to dom Beorna.

Długo zastanawiałem się, jak mogę to skomentować, zwłaszcza, że na F2 spotkałem podobnie wyrażoną przez Ciebie opinię. Co do domu pełna zgoda, ale kłopot mam, jeśli chodzi o "wyrzucenie" Beorna. Prawda, odgrywa on pewną rolę w Bitwie Pięciu Armii, ale skoro huornów wycięto z batalii o Rogaty Gród w kinowym TTT, to i z człowiekiem-niedżwiedziem dałoby się to zrobić, chyba bez szkody dla większości odbiorców filmu (czytaj: osób, które nie znają książki). I może nawet przyklasnąłby temu pomysłowi, bo pewien niedosyt zostawiła ta krótka "wizyta" kompanii u niego, gdyby była to druga i ostatnia część adaptacji Hobbita. Skoro jednak Pidżej wymyślił sobie trylogię, opowiadając o wielości materiału jaki nakręcono, to nie Nie Nie , stanowcze "nie" dla "wycinki" Beorna.

Paciorek napisał(a) (zobacz wpis):
Równocześnie zwróciłam uwagę na to, że zamiast jako król Beorningów jest przedstawiony jako ostatni z nich

hmmmm... Ale w książce, jeśli dobrze pamiętam, to Beorn zostaje królem czy wodzem dopiero po Bitwie Pięciu Armii. W rozdziale z wizytą Thorina & sp. nie ma żadnej wzmianki, o tym, że był władcą. Uczynienie go ostatnim z rodu, że się tak wyrażę, jakoś mi nie przeszkadza, nawet nadaje nieco tragizmu tej postaci.

AranelElbereth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 27-12-2014 16:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wygląda jak wilk.Chociaż jak porównać do niedźwiedzia już wiemy dlaczego jest tak śmiesznie włochaty na twarzy.

Wg mnie Thorin bardziej pasuje na Beorna.

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 27-12-2014 20:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie by wcale nie przeszkadzało, gdyby z Beornem zrobiono w filmie to co z Bombadilem. Oczywiście pojawiłby się problem w jaki sposób szybko przemieścić drużynę Thorina do Mirkwood skoro bez Beorna nie mają skąd brać kuców, którymi można uciec od poscigu orków na wilkach. Ale ścieśnienie tej trasy w okolicy domu Beorna nie byłoby przecież problemem skoro już tak, tak wiele innych tras zostało tak znacznie skompaktowane, że przejechanie ich przez postać (jak trasy do Ithilien, Gundabadu, Isengardu) wydaje się trwać dzień, a nie tydzień albo 5 dni a nie miesiąc.

Cytat:
Równocześnie zwróciłam uwagę na to, że zamiast jako król Beorningów jest przedstawiony jako ostatni z nich

Nie wiem czy dobrze pamietam - a czy Beorn nie był własnie ostatnim ze swej rasy zmiennokształtnych, natomiast królem został ale jakiegoś plemienia leśnych ludzi, ale zwykłych ludzi, którzy z powodu tego, że on był ich królem nazwali się Beorningami?
poz Uśmiech
tal

Frangern

Wpisy: 366

Wysłany: 30-01-2015 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

hmmmm... Nie wiem, czy już nie za późno na odpowiedź, ale spróbuję.

Cytat:
Nie wiem czy dobrze pamietam - a czy Beorn nie był własnie ostatnim ze swej rasy zmiennokształtnych, natomiast królem został ale jakiegoś plemienia leśnych ludzi, ale zwykłych ludzi, którzy z powodu tego, że on był ich królem nazwali się Beorningami?

Tallis, uczynienie go "ostatnim z wielu" to pomysł scenarzystów. W Hobbicie, w roz. 18, jest taki fragment:
Cytat:
Beorn indeed became a great chief afterwards in those regions and ruled a wide land between the mountains and the wood; and it is said that for many generations the men of his line had the power of taking bear's shape, and some were grim men and bad, but most were in heart like Beorn, if less in size and strength.

Czyli w jego rodzie byli jeszcze ludzie umiejący zmieniać skórę. Przynajmniej według tej powieści, bo w WP nie ma o nich wzmianki, o takich magicznych zdolnościach jego syna, Grimberona, nic nie jest powiedziane. Jeśli zaś chodzi o poddanych Beorna, to chyba byli to ludzie z doliny Anduiny, zaś ci Leśni rządzili się sami. Tak mi się przynajmniej wydaje hmmmm... , bo w Dodatkach do WP są oddzielenie wymienieni oni i Beornignowie.

Cytat:
Mnie by wcale nie przeszkadzało, gdyby z Beornem zrobiono w filmie to co z Bombadilem.

Nie wiem, czy się nie powtarzam, ale w moim odczuciu, mogliby tak zrobić w przypadku, ale tylko przy realizowaniu dwóch filmów. Skoro Pidżej twierdził, że mają tak materiału na trzy części, to ta postać musi być i basta Z przymrużeniem oka .

I na koniec parę słów refleksji po tym, ile Beorna zobaczyliśmy w H3. Niewiele zobaczyliśmy Powstrzymywany płacz . Jak stwierdził mój przyjaciel w rozmowie o filmie: Wystarczyło ziewnąć, odwrócić głowę lub zamknąć oczu na moment i Beorna można było w ogóle nie zauważyć. Niestety, postać została strasznie zmarginalizowana. Wiem, że i w powieści na tym etapie nie ma go za wiele, ale w H3 został sprowadzony do roli "dodatku" do orłów, na mgnienie oka. Z "czynnika" decydującego o wyniku bitwy dostaliśmy taki sobie "support" Skrzywienie . Bardzo żałuję, że chociaż nie został jednym słowem wspomniany wcześniej (np. gdy Gandalf prosi Radagsta o zawiadomienie wszystkich zwierząt i bestii - nie można było tu wstawić jednego imienia) czy też dodany do scen powrotu Czarodzieja i hobbita. Już to byłoby coś, nawet tylko "postawienie" go obok Gandalfa przy scenie pożegnania Bilba z Kompanią. O tym, że można było wprowadzić scenę z figurą szachową nie wspomnę.
Co prawda ponoć w wersji reżyserskiej mają pojawić się dodatki z jego udziałem (jak spoiler:Beorn nie daje się łatwo namówić Radagastowi na wyruszenie z domu, ale przypomina sobie swoją niewole i tortury czy spoiler:w bitwie pobiegnie na odsiecz Thorinowi, a potem zabierze jego ciało i uratuje je przed posiekaniem przez orków), ale i tak zostaje niedosyt po wersji kinowej. Szkoda Smutek .

Master
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38

Wysłany: 30-01-2015 18:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam mały problem z Beornem.
Z jednej strony nie jest aż tak bardzo zły, ale z drugiej... Po pierwsze ma kretyński zarost na twarzy. Wygląda, jakby miał grać w "Planecie małp" a nie w "Hobbicie" Jestem rozwalony
Po drugie... zawsze wyobrażałem go sobie bardziej, jako kogoś o wyglądzie - bo ja wiem - wikinga? Wojownika? Rosłego, napakowanego, z gęstą brodą i muskułami.
Filmowy Beorn może i jest wysoki i tu nie mam problemów, ale przy jego proporcjach wydaje się strasznie... tyczkowaty. Jakby był bardziej napakowany i zamiast tego głupiego owłosienia na twarzy (że o brwiach nie wspomnę) miał normalną brodę (choćby i w stylu Hagrida) byłoby duuużo lepiej Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Hobbit: Co sądzicie o filmowym Beornie ? (Strona 3 z 5)

Skocz do: