Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Hobbit: Co sądzicie o filmowym Beornie ? (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeśnyElf
nieznajomy

Wysłany: 30-10-2013 16:54    Temat wpisu: Hobbit: Co sądzicie o filmowym Beornie ? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli temat był lub jest umieszczony nie tam gdzie być powinien proszę o przeniesienie lub poinformowanie mnie że takowy już istnieje (z podaniem linku do istniejącego)

Beorn jest moją ulubioną postacią,zawsze wyobrażałam go sobie jako dużego mężczyznę z zarostem i długimi włosami a tymczasem Peter miał jego inną wizję w ogóle mi nie odpowiadającą.

Wg mnie filmowy bardziej wygląda jak by się przemieniał w wilka a nie w niedźwiedzia.Nie będę ukrywać że jestem trochę rozczarowana.Chciałabym poznać wasze opinie na jego temat,czy też inaczej go sobie wyobrażaliście ?
Co sądzicie o wyglądzie filmowego Beorna ?

Ostatnio zmieniony przez LeśnyElf dnia 30-10-2013 18:02, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 31-10-2013 09:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Choć ta stylizacja kompletnie mi się nie podoba, to wstrzymam się z ostateczną oceną do filmu. Pytanie brzmi bowiem, czy to ostateczna postać stylizacji, czy nie? Jak będzie wyglądało to w filmie? I jak zagra aktor? Stylizacja Thorina też mi się nie podobała, ale Armitage gra na tyle dobrze, że w filmie nie przeszkadza mi ona za bardzo. Oczywiście nadal nie godzę się na krótkobrodego Thorina, zwłaszcza, że broda jest tak krótka, ale w filmie niemal tego nie zauważam. Więc być może tak samo będzie z Beornem. Tego sobie i wszystkim życzę, choć po filmie zbyt wiele się nie spodziewam.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 09-12-2013 19:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gerard Butler na Beorna, taaak!!! Rzeczywiście, taki brodaty i zachrypnięty tworzyłby idealną postać. Przyznaję rację M.L., wypada poczekać na film (ach, jakże rychło go ujrzymy!), lecz chwilowo wizja mnie szczególnie nie zadowala (jakkolwiek Beornowa chudoba, którą mogliśmy obaczyć w Pidżejowych blogach, jest wielce satysfakcjonująca). Mmm, już niedługo będzie można piszczeć z zachwytu tudzież buczeć z oburzenia. Mi się przynajmniej z tych innowacji podoba Thranduil, choć koronę ma przezabawną Uśmiech

Umbriel
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 05-01-2014 23:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Beorn w ogóle mi się nie podoba.Moje niezadowolenie jest rezultatem tego że inaczej sobie go wyobrażałam,miał to być potężny mężczyzna który zamienia się w niedźwiedzia a nie włochaty facet który wygląda jak by się przemieniał w wilka.
W filmie Persbrandt zagrał dobrze i mimo moich narzekań na nieodpowiadającą mi wizję PJ twierdzę że było go trochę za mało a sceny za krótkie,mimo iż spędzili tam noc mam wrażenie że weszli i wyszli.Mogło to trwać trochę dłużej.

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 514

Wysłany: 06-01-2014 00:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fakt faktem, Beorn przed obejrzeniem filmu mnie niesamowicie nie zadowalał, teraz po seansie jest lepiej, postać zyskuje grą aktorską, ale niestety nie wyglądam.
Mimo komputerowego powiększenie postaci względem kompani Beorna nadal nie jawi mi się jako wielkolud z Hobbita. Fizjonomia aktora nie gra kompletnie z moimi ( i jak widze po forum nie tylko moimi) wyobrażeniami. Zamiast postawnego barczystego mężczyzny dostajemy owszem wysokiego, jednak o wiele za smukłego Beorna.

W Beornie, chcąc ukazać jego zwierzęcą naturę zagubiono złoty środek, czego efektem jest dość karykaturlany wygląd przypominający ni to małpę, ni wilkołaka, a na pewno nie niedźwiedzia.

Co do samego niedźwiedzia prezentuję się ogólnie bez zarzutów, ryczy strasznie donośnie, co w sumie nie jest chyba typowe dla niedźwiedzi(?) Czepiać się można jedynie jego zbyt porywczego charakteru, musieli oczywiście wyolbrzymić jego dzikość, tak żeby o mało nie zjadł swoich gości Język

Czekam z niecierpliwością na wersję extended, gdzie zapewne zobaczymy mości Beorna więcej, czego dowodzą choćby zdjęcia z postu wyżej > scena rozmowy Gandalfa z Beornem w lesie która wypadła z kinowej edycji.

A tak na zakończenie:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Czyżby mały Beorning? Jestem rozwalony

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 06-01-2014 01:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Umbriel, popraw obrazki wg. MiniFAKA...

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 06-01-2014 02:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi sie zdaje, że caly ten wątek był niepotrzebny i zbyt okrojony, i mógł zupełnie wylecieć a jedyne co bylo cudne to dom Beorna.
poz Uśmiech
tal

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 06-01-2014 13:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Et, na Beorna takie narzekania? Po odlotowym dziadziu Radziu można się było spodziewać sporo gorszych rzeczy. I rzeczywiście pojawiły się takowe, ale akurat Beorna bym się nie czepiała. Z aparycji jest całkiem w porządku, kreacja aktorska niezła, szczególnie w scenie gdy na siebie burczą z Thorinem. Pamiętając, że Hobbit (przynajmniej książkowy) bajką dla dzieci był i będzie, to ja jestem na tak tej całej wizji jacksonowskiej. Mogę się założyć, że propozycje twórców z Wety były też gorsze o wiele, skoro np. w kronice Hobbita nr 1 przedstawione były arty z Radagastem garbatym, na którego plecach mieszkają ptaki, jak u nosorożca. Zdziwienie W związku z tym - nie, naprawdę nie było źle, za to szkoda że to pojawienie się Beorna było strasznie epizodyczne. Taka entuzjastyczna ocena potraktowana trochę tym, że kiedy zerknęłam sobie pół roku temu na zdjęcia odtwórcy tej roli to pierwszą moją reakcją było popukanie się w czoło.

Tal, i co dostalibyśmy zamiast tego, jeszcze więcej pani T.?...

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Hobbit: Co sądzicie o filmowym Beornie ? (Strona 1 z 5)

Skocz do: