Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: MumakiL Fandom PresSsss... - fanowskie wydanie Silmarillionu (Strona 96 z 97)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 95, 96, 97  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5804

Wysłany: 23-05-2018 22:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Psamatos Psamatydes napisał(a) (zobacz wpis):
Ja natomiast myślę, że format A4 i 922 strony byłby odpowiedni Z przymrużeniem oka Co kto woli. Niemniej każdy finalny format przyjmę z radością. Twarda okładka pewnie znacznie podwyższy koszt i grubość książki, jest w ogóle brana pod uwagę?

Wszystko zależy od ceny wydania w twardej oprawie. Grubość ma tu wtórne znaczenie, gdyż wszystko zależy od grubości grzbietu. Tam gdzie ewentualnie wydamy, max. grubość grzbietu to 65 mm, co przy gramaturze 70 g daje ok. 1400 stron.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

tzigi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 27

Wysłany: 24-05-2018 11:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wolę A4, ale kupię niezależnie od wersji.
Powrót do góry

pinki444
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 24-05-2018 15:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A4 wydaje się najlepszy ale zdecydowanie twarda oprawa byłaby wskazana.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 24-05-2018 23:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Widzę więc dwie dominujące opcje, nieco bardziej upakowane B5, co w finalnej wersji powinno dać objętość zbliżoną do jednotomowego wydania WP i A4. Co do twardej oprawy, to na razie nie wiem. Doświadczenie mnie uczy, że nie zawsze twarda oprawa daje gwarancję większej trwałości.
For the home of the holy
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 670

Wysłany: 25-05-2018 07:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym widział bardziej upakowane B4 z dobrą oprawą, nie mówię, że koniecznie twardą, jeśli by się dało to coś pośredniego, czyli gruba "miękka" i jeśli to możliwe to szycie chwała wam, chylę czoła, dzięki
Powrót do góry

tzigi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 27

Wysłany: 25-05-2018 10:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli o oprawę chodzi to najlepsza (moim zdaniem oczywiście) byłaby kartonowa foliowana, czyli taka, jaką swego czasu stosowała Fabryka Słów - oto przykłady: Takeshi (i drugie ujęcie), Zaginiona, Pan Lodowego Ogrodu. Ta oprawa nie jest twarda - można ją spokojnie wyginać itd, ale jednocześnie jest gruba i trwała.
Powrót do góry

Blazej
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 25-05-2018 11:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście każda forma jest do przyjęcia ale mając wybór to zdecydowałbym się na B5 z twardą oprawą. Argument o podobnym wydaniu jednotomowym WP przez Muzę w zupełności do mnie przemawia, ponieważ mam to wydanie na półce:)

Pozdrawiam
Błażej

M.L.

Wysłany: 27-05-2018 13:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

tzigi napisał(a) (zobacz wpis):
Jeśli o oprawę chodzi to najlepsza (moim zdaniem oczywiście) byłaby kartonowa foliowana, czyli taka, jaką swego czasu stosowała Fabryka Słów - oto przykłady: Takeshi (i drugie ujęcie), Zaginiona, Pan Lodowego Ogrodu. Ta oprawa nie jest twarda - można ją spokojnie wyginać itd, ale jednocześnie jest gruba i trwała.

Taka opcja wydaje mi się interesująca, ale muszę się zorientować, czy drukarnia, w której będę drukował ma taką opcje oprawy. I jeżeli ma to w jakiej cenie.

For the home of the holy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 95, 96, 97  Następna

Temat: MumakiL Fandom PresSsss... - fanowskie wydanie Silmarillionu (Strona 96 z 97)

Skocz do: