Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

Temat: MumakiL Fandom PresSsss... - fanowskie wydanie Silmarillionu (Strona 92 z 92)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 90, 91, 92
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5740

Wysłany: 28-11-2017 22:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Abe napisał(a) (zobacz wpis):
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Wiele wskazuje, że pierwszy skład jednotomowego wydania będzie jeszcze przed świętami. Wtedy będzie wiadomo jakie to wielkie i co z tym dalej. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Jestem za Zatem czekam na więcej informacji i zapisy na zakup tej edycji Uśmiech

Przypominam to tylko pierwszy skład, a przed nami indeks gigant. Na samą myśl robi mi się Jestem rozwalony Płacz 4 smutna rezygnacja Powstrzymywany płacz Płacz

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 29-11-2017 11:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. Czy bierzesz pod uwagę możliwość wydania jakieś erraty np. w PDF? Bo wiesz; brakująca zwrotka w Lay of Leitian, dodatek o Orłach i Entach, jeszcze coś tam .... Myślę tu o tych co mają wydanie dwutomowe a nie chcą/mogą sobie pozwolić na jednotomowe.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 29-11-2017 23:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystko po kolei. Nie mówię nie, ale mówię, ze mam ograniczony czas i Tolkien oraz Silm nie są w nim najważniejsze.
For the home of the holy
Powrót do góry

raymount
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 11-12-2017 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przede wszystkim wielkie ukłony w stronę M.L'a i zespołu, który pracował i pracuje nad nowym Silmarillionem chwała wam, chylę czoła, dzięki Jesteście Wielcy!

Natomiast odnośnie składu i ilości stron, to moim zdaniem niezłym przykładem może być jednotomowe wydanie WP z Muzy. Dokładnie to:

https://muza.com.pl/fantastyka/1314-wladca-pierscieni-trylogia-97883775 82558.html

1280 stron. Cienki satynowy papier dobrej jakości. Układ i rozmiar czcionki taki, że absolutnie nie przeszkadza w lekturze (dopóki nie zakupiłem wersji na Kindle'a, to była to moja ulubiona i najbardziej poręczna cegiełka do pociągu czy na wyjazdy). Czyta się świetnie i wcale nie jest jakoś przesadnie "gruba".

Ewentualnie takie rozwiązanie jak w 3-tomowej edycji HoME z HarperCollins Z przymrużeniem oka Upchnęli 5400 stron w trzech tomach, zupełnie nie zmieniając rozmiaru czcionki. Po prostu dali cieniutki, pergaminowy papier. Tyle że pewnie wówczas koszt druku będzie sporo wyższy...

kwiatolec
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 23-12-2017 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy coś więcej wiadomo na temat jednotomowego wydania? Do świąt już się raczej nie ukaże, ale może po nowym roku? Uśmiech

M.L.

Wysłany: 23-12-2017 23:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nic więcej nie wiadomo. Ciągle czekam na pierwszy skład.
----------------------------
Aktualizacja. I jeszcze poczekam. Będzie po Nowym Roku. Kiedy? Eru raczy wiedzieć.

For the home of the holy
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 18-02-2018 00:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I nadal czekam na pierwszy skład. Nic nie wiem, nawet nie wiem dlaczego się to tak strasznie opóźnia.
For the home of the holy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 90, 91, 92

Temat: MumakiL Fandom PresSsss... - fanowskie wydanie Silmarillionu (Strona 92 z 92)

Skocz do: