Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Ekranizacja Warcraft vs. Władca Pierścieni (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 122

Wysłany: 03-10-2013 14:36    Temat wpisu: Ekranizacja Warcraft vs. Władca Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam wszystkich
znalazłem dziś informację, że premiera ekranizacji filmu Warcraft jest planowana na koniec 2015 roku. Zastanawia mnie w jakim stopniu ten film może przypominać Władcę Pierścieni? Zwłaszcza jeśli chodzi o cechy poszczególnych ras. Co o tym myślicie?
Osobiście jestem wielkim fanem 2 części gry, a film ma się opierać na World of Warcraft. Mam nadzieję, że przynajmniej nie będzie zbyt kolorowy, tak jak ta gra.

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 29-12-2013 20:39    Temat wpisu: Re: Ekranizacja Warcraft vs. Władca Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

CHOMIK666 napisał(a) (zobacz wpis):
Witam wszystkich
znalazłem dziś informację, że premiera ekranizacji filmu Warcraft jest planowana na koniec 2015 roku.

chyba przenieśli ją na 2016 wg IMDp http://www.imdb.com/title/tt0803096/
CHOMIK666 napisał(a) (zobacz wpis):
Zastanawia mnie w jakim stopniu ten film może przypominać Władcę Pierścieni? Zwłaszcza jeśli chodzi o cechy poszczególnych ras. Co o tym myślicie?

ja osobiście grałemkiedyś w wIII, wowa i wydaje mi się, że orkowie będą sie znacznie różnic -> u tolkiena sa plugawe, a ich aparycja pozostawia wiele do rzyczenia, no i są sługami zła.
co do blizzarda orkowie to jedna z ras zamieszkujące Azeroth, tu bardziej maja humanoidalny wygląd.

to samo z trolami, u bliza są bardziej ludzcy i gibcy, a nie takie wielkie kloce Elfik Elfik wymachujące na prawo i lewo maczygami

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 29-12-2013 20:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wizualnie to pewnie będzie niezłe widowisko. Natomiast imo po fabułach z gier jakoś nie sadzę żeby należało się wiele spodziewać. Widziałam kilka adaptacji koszmarków z gier, żadna nie miała wiele sensu. Chyba jednak podstawa jaką jest literacki klasyk jest lepszą podstawą do nawet filmu zainspirowanego, takiego jak np Born of Hope albo do dodawania różnych elementów od scenarzysty czy reżysera jak to jest w H2, aniżeli pisanie filmu fantasy od początku, nawet jeśli oparty jest na bogatym świecie gry. Jak to jest powiedzcie, że literackiego pierwowzoru nie da się za bardzo zniszczyć, nawet sporo w nim zmieniając, zawsze coś pozostaje, a fabuła napisana specjalnie po to, aby pokazać grę komputerową zawsze jest mniej niż mizerna? Jakaś taka schematyczna, uproszczona, brak jej poetyckości, malarskości, jakiegoś głębszego historyczno-kulturowego tła itp. To jest dla mnie tajemnica, że scenarzyści nie potrafią napisać porządnej, nie schematycznej fabuły do filmu fantasy, zaś kino fantasy jest b.dobre albo chociaż przyzwoite tylko wtedy, gdy jest adaptacją książki?
Oczywiście nie każda adaptacja jest dobra, bo np Eragon to porażka. Ale tu to pewnie bardziej zasługa ksiązki.
poz Uśmiech
tal

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 122

Wysłany: 30-12-2013 16:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do terminu to oczywiście jest on przesuwany, zobaczymy do którego roku dojdziemy:) A co do ras to uważam, że najbardziej zbliżony wygląd z WP czy Hobbita będą miały elfy. Ludzi można pokazać w bardziej brudny lub pachnący sposób, orków to już Turambar II się wypowiedział. Są oczywiście jeszcze gobliny i może pojawią się wilkołaki, ale to już sprawa otwarta dla grafików. Nie sądzę, że będą chcieli cokolwiek powielać z innych rozwiązań.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Ekranizacja Warcraft vs. Władca Pierścieni (Strona 1 z 1)

Skocz do: