Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Niespodziewany Hardkorowy Konkurs o Silmarillion- INFORMACJE (Strona 1 z 30)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 518

Wysłany: 19-09-2013 20:00    Temat wpisu: Niespodziewany Hardkorowy Konkurs o Silmarillion- INFORMACJE Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ludu Ardy! Boromir

Na tegorocznym Tolk-Folku pokazaliśmy, jak powinno się świętować urodziny Bilba (i Froda). hurrra!! impreza!! szampan!! Teraz, gdy data tak bliska sercom wielu tolkienistów jest tuż za rogiem (22 września już w niedzielę!), szukamy kogoś, kto razem z nami weźmie udział w przygodzie. Patrzeć spode łba,podejrzliwie Jak wiadomo, hobbickie urodziny nie mogą obejść się bez prezentów dla gości, w tym roku jednak zapraszamy do wspólnej zabawy, w której to o prezenty będzie trzeba walczyć niczym hobbici o ostatnią pintę piwa czy ostatnią pieczarkę na talerzu. Jestem rozwalony

Konkurs, bo o nim mowa, da wam możliwość - jak drzewiej bywało - wytężania mózgownic do granic możliwości, kartkowania niezliczonych tomów i odkrywania nieznanych dotąd zakamarków tolkienistyki. Love

W imieniu Bilba i Froda mamy nadzieję, że nie zawiedziecie jubilatów i gdy po udanej zabawie 22 września ostatnich śpiochów wywiozą taczkami, wy następnego dnia raźno staniecie w szranki, gdyż nagrodą jest spisany przez samego Bilba"Silmarillion",to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę teraz, po latach, opracowany na nowo.

Niech wygrają najlepsi! Trzymam kciuki

Więcej szczegółów już jutro!

Ominous Uśmiech Saurona ;D i M.L. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Jejku, mój pierwszy temat... warto było czekać te wszystkie lata Śmiech

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!

Ostatnio zmieniony przez Ominous dnia 22-09-2013 22:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 20-09-2013 17:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Konkursy na naszym forum (wsystkie czy/tszy/tży) Jestem rozwalony , przynajmniej jak do tej pory cieszyły się dużą popularnością wieeeeeeeeeelgachny uśmiech. Mamy nadzieję, że teraz będzie tak samo. Dlatego wszystkich zapraszamy jak najserdeczniej do udziału zarówno tych, którzy są z nami długo i tych którzy są od zupełnie niedawna. Proooszę prooooooszę chwała wam, chylę czoła, dzięki
Niespodziewany Hardkorowy Konkurs o Silmarillion czyli NHKS będzie podobnej długości jak poprzedni, gdyż to się zwyczajnie sprawdziło. Jestem za Love Rządzę
Czekają na was jedyne w swoim rodzaju nagrody. Spox
Ale o tym więcej w innym temacie a tymczasem napisze trochę spraw organizacyjnych czyli o regulaminie (będzie on bardzo podobny do tego który sprawdził się w I Niecorocznym Konkursie Tolkienowskim (2003), Jubileuszowym Konkursie Tolkienowskim (2006) i w KPDI - Konkursie Pierwszej Dekady Istnienia (2011))Spox
Wszelkie ogólne pytania dotyczące konkursu zamieszczajcie w tym temacie. Uśmiech

Regulamin Niespodziewanego Hardkorowego Konkursu o Silmarilion czyli NHKS Spox

Konkurs jest wyłącznie zabawą lecz jak każda zabawa musi mieć jakieś reguły. Przed przystąpieniem do niego zastanów się dobrze czy je akceptujesz. Jeżeli Ci się nie podobają to nie przystępuj do konkursu a oszczędzisz sobie rozczarowań i nerwów Uśmiech W konkursie mogą brać udział tylko zarejestrowani użytkownicy forum.

1) Odpowiedzi są sprawdzane przez: M.L.-a i Ominousa (zwanych dalej: Organizatorami). W sprawach dyskusyjnych rozstrzyga zdanie Organizatorów i jest ono niepodważalne. Pamiętaj, że konkurs to ZABAWA a nie teleturniej o 100 tys. EURO. Uśmiech I jak będziesz ją psuł to zostaniesz usunięty/a z konkursu.

2) Dołączyć do konkursu można w dowolnym momencie. Wystarczy, że po prostu zaczniesz odpowiadać na pytania. Jest po dwanaście (12) pytań łatwych i trudnych. Łatwe są za 1pkt. a trudne za 2pkt. W przypadku pytań za 2 pkt. organizatorzy mogą przyznać 1 pkt. w sytuacji, gdy odpowiedź jest częściowo prawidłowa. Każda taka decyzja jest suwerenną i bezdyskusyjną decyzją Organizatorów.

3) Pytania będą pojawiać się 3 razy w tygodniu: poniedziałek, środę i piątek do godz. 18:00 w zestawach po 2 (łatwe i trudne). Na odpowiedź będzie 30 godzin (czyli do północy dnia następnego, data do której można przysyłać odpowiedzi będzie zawsze umieszczana przy pytaniu), potem odpowiedzi na dane pytanie nie będą przyjmowane. Niedziela jest dniem wolnym, tak więc odpowiedzi muszą wpłynąć do godz. 23:59 w sobotę. Język Jestem rozwalony Złośliwy uśmiech

4) Odpowiedzi proszę wysyłać:
  1. przez email na adres konkurs@tolkien.com.pl Liczy się data wysłania emaila. Email powinien zawierać pseudonim forumowicza oraz informację na które pytanie odpowiada.

5) Jeżeli chcesz poprawić swoją odpowiedź to możesz wysłać ją jeszcze raz (jeżeli czas odpowiedzi na pytanie jeszcze się nie skończył) ale koniecznie zaznacz, że udzielasz odpowiedzi na to pytanie ponownie.

6) Konkurs jest z definicji hardcorowy i ultra ortodoksyjny. Bazuje tylko i wyłącznie na tekstach J.R.R. Tolkiena (np. Hobbit, Listy, Władca Pierścieni, Niedokończone opowieści, The Road Goes Ever On) i traktuje teksty zawarte w HoME, jako bardziej kanoniczne niż te zawarte w publikowanym Silmarilionie. Uwzględnia też teksty publikowane w „Vinyar Tengwar” i „Parma Eldalamberon”. W związku z tym tłumaczenia w stylu „ale tak było w Silmie" nie będą przyjmowane.

7) Organizatorzy nie są wszechwiedzący, a doświadczenie konkursów pokazało, że potraficie się dogrzebywać rzeczy, o których sam Christopher Tolkien nie słyszał Jestem za Elfik Złośliwy uśmiech . Dlatego sugerujemy podawanie w odpowiedziach źródeł informacji. Nie jest to obowiązkowe, ale ułatwi obu stronom życie i pozwoli uniknąć niejasności.
W sytuacji kiedy odnajdziecie odpowiedź inną niż sugerowana przez Organizatorów, a występującą w tekstach Tolkiena dotyczących Śródziemia i poprzecie odpowiednią argumentacją, Organizatorzy również uwzględnią taką odpowiedź.

8)Po każdym pytaniu ranking konkursu będzie uaktualniany i pojawi się prawidłowa odpowiedź na pytanie.

9) Konkurs wygrywa osoba z największą ilością punktów Uśmiech W przypadku równej ilości punktów odbędzie się dogrywka w Gospodzie "Pod Pływającą Kłodą" w umówionym terminie ale nie może być dłuższy niż 2 tygodnie od zakończenia konkursu.

10) Lista nagród wygląda następująco - Pierwsze miejsce: fanowskie wydanie Silmarilionu przygotowane przez wyd. MumakiL Fandom PresSsss…, fanowskie wydanie Opowieści o Upadku Gondolinu, oraz Mapa Beleriandu przygotowana przez Sirielle przy pomocy Ominousa.
Drugie miejsce: fanowskie wydania Silmarilionu i Opowieści o Upadku Gondolinu. Trzecie miejsce: Silmarilion w fanowskim wydaniu.

11) Odpowiadajcie na każdy zestaw pytań w osobnych mailach. Czyli: odpowiedź na pytanie 1.1 i 1.2 w jednym mailu a odp. na zestaw 2.1 i 2.2 w innym. Łatwiej jest nam wtedy segregować maile.

Spis nagród z obrazkami pojawi się najpóźniej w sobotę 21 września 2013 do godz. 22:00 Uśmiech

Twórcy pytań oraz admini nie mogą brać udziału w konkursie.

Linki związane z konkursem:
NHKS-Niespodziewany Hardkorowy Konkurs o Silmarillion-NAGRODY
Niespodziewany Hardkorowy Konkurs o Silmarillion - PYTANIA
NHKS-Niespodziewany Hardkorowy Konkurs o Silmarilion-RANKING

KONKURS ZACZYNA SIĘ W PONIEDZIAŁEK 23.09.2013 O 18:00

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword

Ostatnio zmieniony przez M.L. dnia 24-09-2013 23:20, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 20-09-2013 18:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Super inicjatywa z konkursem! Elfik Nagrody wielce obiecujące, a dla fanów Silma wręcz bezcenne! Love

Cytat:
2) Dołączyć do konkursu można w dowolnym momencie. Wystarczy, że po prostu zaczniesz odpowiadać na pytania. Jest po dwanaście (12) pytań łatwych i trudnych. Łatwe są za 1pkt. a trudne za 2pkt. W przypadku pytań za 2 pkt. organizatorzy mogą przyznać 1 pkt. w sytuacji, gdy odpowiedź jest częściowo prawidłowa. Każda taka decyzja jest suwerenną i bezdyskusyjną decyzją Organizatorów.

3) Pytania będą pojawiać się 3 razy w tygodniu: poniedziałek, środę i piątek do godz. 18:00 w zestawach po 2 (łatwe i trudne). Na odpowiedź będzie 30 godzin (czyli do północy dnia następnego, data do której można przysyłać odpowiedzi będzie zawsze umieszczana przy pytaniu), potem odpowiedzi na dane pytanie nie będą przyjmowane. Niedziela jest dniem wolnym, tak więc odpowiedzi muszą wpłynąć do godz. 23:59 w sobotę.

Hm, coś mi tu nie pasuje - skoro odpowiedzieć na każdy zestaw pytań można do 30 h, to znaczy, że nie można dołączyć do konkursu w dowolnym momencie. Gdy ktoś dołączy np. w środę, to przegapi pytania poniedziałkowe. hmmmm...

Aha, i wolałabym się upewnić, konkurs trwa dokładnie od 23.09 do 28.09 br.?

I tak nie mam szans, z ortodoksyjnym kanonem zawsze byłam na bakier, a wszystkich tomów HoME nie posiadam.
Jestem rozwalony głową w mur

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 20-09-2013 18:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Super inicjatywa z konkursem! Elfik Nagrody wielce obiecujące, a dla fanów Silma wręcz bezcenne! Love

Miło nam Uśmiech

Cytat:
Cytat:

3) Pytania będą pojawiać się 3 razy w tygodniu: poniedziałek, środę i piątek do godz. 18:00 w zestawach po 2 (łatwe i trudne). Na odpowiedź będzie 30 godzin (czyli do północy dnia następnego, data do której można przysyłać odpowiedzi będzie zawsze umieszczana przy pytaniu), potem odpowiedzi na dane pytanie nie będą przyjmowane. Niedziela jest dniem wolnym, tak więc odpowiedzi muszą wpłynąć do godz. 23:59 w sobotę.

Hm, coś mi tu nie pasuje - skoro odpowiedzieć na każdy zestaw pytań można do 30 h, to znaczy, że nie można dołączyć do konkursu w dowolnym momencie. Gdy ktoś dołączy np. w środę, to przegapi pytania poniedziałkowe. hmmmm...

Owszem ominie ją/jego, ale nadal wystartować może, będzie tylko/aż miała/miał 3 pkt deficytu w stosunku do tych co odpowiedzą dobrze. A biorąc pod uwagę wszystko, to nawet nie koniecznie odbiera szansę na finalny sukces. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Aha, i wolałabym się upewnić, konkurs trwa dokładnie od 23.09 do 28.09 br.?

23.09.2013 godz. 18:00
Cytat:

I tak nie mam szans, z ortodoksyjnym kanonem zawsze byłam na bakier, a wszystkich tomów HoME nie posiadam.
Eee tam wszyscy wiemy, że to nie jedyne miejsce, gdzie da się znaleśc odpowiedzi na zadane pytania. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

-----

EDIT: Przez pomyłkę usunąłem wpis Omiego. A tam była ważna informacja. Koniec konkursu 19 października 2013, następnego dnia - 20.10.2013, ogłoszenie wyników.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 426

Wysłany: 21-09-2013 08:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
-----------------------------------------------------------------

Takoż uważam, a poza tym uważam że Elfik ci najlepsi, najbardziej obeznani, czytający HoME w oryginale może nowego wydania Silma nie potrzebuja Ble Ble ;D
a potrzebny jest tym co nie mają się z czego dokształcić Z przymrużeniem oka
Ale oczywiście, życie, a zwłaszcza życie na Ardzie jest nieustanną walką. Walką, która to życie ma uszlachetniać Elfik
Więc czekam niecierpliwie by stanąć w szranki choćby z drewnianym mieczem Gandalf na Cienistogrzywym ufając, że wielki Manwe zadba by internet podłączony do sosny Jestem rozwalony działał oraz zew lasu zmalał Jestem rozwalony

Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 21-09-2013 15:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świetny pomysł! Dobrze, że organizujecie coś takiego, bo dzięki temu młodsi użytkownicy (np ta tutaj) też mogą spróbować swoich sił Z przymrużeniem oka

Annael napisał(a) (zobacz wpis):

Takoż uważam, a poza tym uważam że Elfik ci najlepsi, najbardziej obeznani, czytający HoME w oryginale może nowego wydania Silma nie potrzebuja Ble Ble ;D
a potrzebny jest tym co nie mają się z czego dokształcić Z przymrużeniem oka

Też tak uważam Pserwa
Zwłaszcza, że nie posiadam praktycznie żadnego tomu HoME i tak w sumie to za wiele nie wiem. No, ale i tak chyba wezmę udział. Zabawa to dobra rzecz, a i internet jest od czegoś Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez Agnes dnia 21-09-2013 18:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 518

Wysłany: 21-09-2013 18:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pocieszę was, że przynajmniej jeden z organizatorów [się znaczy ja] także nie ma wszystkich tomów HoMe, ba, fizycznie nie mam żadnego.

Wierzymy w Was i trzymamy kciuki za wszystkich. Liczy się zabawa Jestem za

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 21-09-2013 22:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z forumowymi znawcami Tolkiena nie mam raczej szans, ale postanowiłam zaryzykować i wystartować w konkursie Uśmiech

Z pytaniami organizacyjnymi to tutaj? Mam jedno, lingwistyczne Z przymrużeniem oka W pytaniach dotyczących nazw własnych, pojęć, obowiązują wersje polskie, czy można będzie podawać też angielskie?

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Następna

Temat: Niespodziewany Hardkorowy Konkurs o Silmarillion- INFORMACJE (Strona 1 z 30)

Skocz do: