Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Oryginalne stroje (kostiumy) tolkienowskie - cosplay (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eloone
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 01-03-2015 16:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Patrząc na dyskusję o cosplayu Saurona padłam, leżę i nie wstaję! Made my day, że tak powiem Śmiech Jak Phobs śmie rysować Władcę Pierścieni w taki sposób, a na dodatek jakieś osoby popierają tę wizję?! No normalnie wybatożyć, wyprowadzić i rozstrzelać, wygnać po wsze czasy na Księżyc, a jak i to nie wystarczy, to kazać wyjść z Kosmosu, by swoim bytem ktoś tak paskudny nie psuł reputacji naszego gatunku! Oh noł, w imieniu Latającego Potwora Spaghetti skazujemy Phobs na potępienie! A tak serio- co wam przeszkadza w tym, że artysta ma swój koncept postaci i tak ją rysuje? Co jest złego we własnej interpretacji? Nie każdy zawsze ma takie same pomysły, co my, trzeba to uszanować! Welcome to reality!
Cytat:
Siecze mnie coś jak widzę te koncepcję Saurona, oparte na projektach Phobs.
Ta ruda kupa kłaków nigdy NIE będzie tolkienowskim Sauronem. Nie i już.

Pozwólcie, że skomentuję to tak:
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Podoba mi się wizja Saurona od Phobs, a shipping Morgoth/Sauron popieram.
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Nie przepadam za zjawiskiem crossplayu, więc niezbyt podoba mi się cosplay Władcy Pierścieni, ale wykonanie stroju zasługuje na pochwałę.

Isiliel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 73

Wysłany: 16-03-2015 21:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eloone - nie gniewaj się, ale odnoszę wrażenie, że więcej wysiłku włożyłaś w hejtowanie tej dyskusji, niż wszyscy inni w dyskutowanie Język

Wracając do tematu: przepraszam, ale po prostu muszę to wrzucić, nieważne, że prawdopodobnie ktoś mnie za to pobije. Tak, to Sauron.

źródło: deviantart

Nawiasem: ta dosyć zastanawiająca tendencja, jaką jest crossplay, ostatnio zdaje się być coraz bardziej w modzie względem ,,niemangowych" postaci i może to właśnie powód tego wysypu sauronowych dziewczynek. Choć niektóre z tych pomysłów bywają bardzo ciekawe i twórcze, akurat panna Sauronka jest moim zdaniem czymś, co nie powinno było się wydarzyć.
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 16-03-2015 23:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak już jesteśmy w temacie żeńskich wersji Saurona/Morgotha, to ja prezentuję to.

źródło: Angband Cosplay

Tutaj wersja męska:

źródło: Man's Fantasy Costumes

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 17-03-2015 00:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tu więcej kobiecych cosplayów (były między innymi na 9gagu):
more female cosplays

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 17-03-2015 01:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja się zastanawiam, po co wrzucać cosplaye, które się nie podobają? Nie szkoda czasu i życia? Ja bym wolała szperać i podawać dalej rzeczy, które są wg mnie warte uwagi. I w tym celu powstał ten wątek Oko
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Miejsce na najciekawsze stroje (kostiumy) i cosplay inspirowane twórczością Tolkiena Tom Bombadil

A co do kobiecych cosplayów - trudno się mówi, ważny jest strój i odgrywanie postaci. Równie dobrze można na larpie zabronić gry krasnoludem, bo ktoś jest za szczupły itp. Fakt, dryblas w roli krasnoluda to nie najlepszy pomysł, ale liczy się dobra zabawa i wcielanie się w rolę, a dobremu aktorowi i wzrost w niczym nie przeszkodzi.

Tak czy inaczej, skupcie się na tym, co warto podać dalej, bo imponuje pomysłem, wykonaniem Jestem za a nie na narzekaniu i wytykaniu palcami Jestem przeciw Z tym do tematu co nas wkurza (czy jak mu tam).

Leśny Elf, postać do filmu fantasy, ciekawe czy rzeczywiście tolkienowski:

http://carancerth.deviantart.com/art/Forest-Elves-in-the-Village-518128 427

Banda orczasów jestem wściekły jak ork z Mordoru (foto z larpa):

http://krushak-dagra.deviantart.com/art/Mordor-Commando-LARP-orc-army-4 80220276

Morgoth

http://alexoakenshield.deviantart.com/art/Morgoth-the-true-dark-lord-47 3070512

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Isiliel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 73

Wysłany: 17-03-2015 01:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
A co do kobiecych cosplayów - trudno się mówi, ważny jest strój i odgrywanie postaci. Równie dobrze można na larpie zabronić gry krasnoludem, bo ktoś jest za szczupły itp. Fakt, dryblas w roli krasnoluda to nie najlepszy pomysł, ale liczy się dobra zabawa i wcielanie się w rolę, a dobremu aktorowi i wzrost w niczym nie przeszkodzi.

Mnie nie przeszkadzają kobiece cosplaye męskich postaci czy też takie, które nie pasują do fizycznego wyglądu cosplayera. Przeszkadza mi to, że niestety bardzo wiele kobiecych crossplayów (choć oczywiście istnieje wiele chlubnych wyjątków) sprowadza całą postać - wraz z jej charakterem i historią - po prostu do atrakcyjności fizycznej. Ładna dziewczyna z ufarbowanymi włosami, wyginająca dziewczęco paluszek, jest po prostu ładną dziewczyną, nie Sauronem czy kimkolwiek innym, kogo akurat chciała przedstawić.

Ale masz rację i osobiście nie będę już tu wrzucać podobnych treści.
Leśny elf świetny, a trailer do filmu wygląda całkiem fajnie pomimo średniego (?) budżetu. Ciekawe, czy całość będzie dostępna w sieci.
Morgoth też mi się podoba, choć chyba widać subtelną inspirację Sauronem z ekranizacji.
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 20-03-2015 22:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niezły ten cosplay Leśnego Elfa, jednak bardziej mnie zachwyciło przebranie za Haradrima w wykonaniu tego modela:
Orient, orient! Love I tarcza godna Czerwonej Żmii. Język

http://carancerth.deviantart.com/art/The-Snake-Tooth-Haradrim-warrior-4 91192223

To ujęcie też mi się podoba, chociaż nietolkienowskie, mogłoby takie udawać (no i model ma blond loki, a to zobowiązuje! Jestem rozwalony ).

http://carancerth.deviantart.com/art/LARP-Warhammer-Sorcerer-452660443

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Eloone
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 29-03-2015 20:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja dyskusji nie hejtowałam, napisałam po prostu, co mi się nie podoba Język Dodam więcej crossplayów Saurona, które znalazłam na Tumblrze. Całkiem sporo tego... I choć same crossplaye niezbyt mi podchodzą, to dziewczyny śliczne Love

http://gameofneedles.tumblr.com/

http://vk.com/epidemi4ka

http://neverdreamchild.tumblr.com/

http://teruterun.tumblr.com/

I bonusik(oczywiście też Sauron):

http://zachwycajacy.tumblr.com/
Cosplay roku normalnie Śmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Oryginalne stroje (kostiumy) tolkienowskie - cosplay (Strona 3 z 4)

Skocz do: