Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Polcon 2013 (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Istimor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5
Nieobecny(a): Gdzieś w Śródziemiu

Wysłany: 23-08-2013 22:00    Temat wpisu: Polcon 2013 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ktoś może wybiera się na tegoroczny Polcon, zwłaszcza z Wrocławia?
Jeśli tak to może wyjechalibyśmy razem, zawsze podróż ciekawsza.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 23-08-2013 22:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że trochę osób z forum będzie, choćby na prelekcji MLa. Ja będę, ale nie jadę z Wrocławia.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 24-08-2013 19:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bez przesady z tą moją prelekcją. Będzie także prelekcja Nifrodel, panel na temat filmu, wystąpienia Błaszkiewiczów (jeżeli się nie przesłyszałem), na Trioconie ich prelekcje były świetne. Jak się wydaje będzie trochę tolkienowskich punktów. Ponadto konwent się odbywa w samym centrum, będzie dobrze skomunikowany. Tak więc myślę, a nawet wiem, że będzie trochę forumowiczów. I nie tylko. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cały program Polconu 2013 znajdziecie tutaj: http://polcon.waw.pl/Polcon_2013_tabela_programowa.pdf

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 23-09-2013 13:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam, brak jakichkolwiek relacji zachęcił mnie by napisać garść spostrzeżeń. Podobnie jak w przypadku Triconu moja aktywność na Polconie była ograniczona do bloku Tolkienowskiego i do Dni Nauki.
Wiele osób podkreślało w relacjach z Polconu, wysoki poziom merytoryczny. I to chciałbym podkreślić. Wszystkie prelekcje, które słyszałem mieściły się w przestrzeni pomiędzy dobre i świetne. Nawet najsłabsze z prelekcji były na tyle ciekawe, że nie chciało się zmieniać lokum.
Mimo pewnych poślizgów i niejasności blok tolkienowski był udany tak pod względem prelekcji, ilości i jakości, jak i uczestnictwa. Dostaliśmy duże audytorium które było ciągle zapełnione w ponad 50%, a momentami nawet w ponad 100%. To miłe, biorąc pod uwagę narzekania na kryzys tolkienistyki. Tam nie było go widać.
Fajne było zderzenie literaturoznawczych profesjonalistów z amatorami. I znowu potwierdziło się to co zaobserwowałem na Triconie. Fanom brakuje teoretycznej podbudowy: teorii literatury, teorii języka, nomenklatury. Natomiast ciągle maja przewagę w oczytaniu tekstami Tolkiena, i tolkienowskiej erudycji. Te dwa środowiska ewidentnie uzupełniają się.
I to by było na tyle. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Polcon 2013 (Strona 1 z 1)

Skocz do: