Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"W gromadzie każda wymiana zdań zmienia się w rozwlekłą naradę." Boromir do Froda na Parth Galen, Władca Pierścieni

Temat: Nowości tolkienologiczne i tolkienistyczne - 2013 (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5787

Wysłany: 29-10-2013 12:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powiem wprost ukazywanie się lub nie książek około filmowych ani mnie ziębi ani grzeje. Amber to zawsze była "specyficzna" firma, i na tym stwierdzenie się zatrzymajmy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Natomiast rezygnacja z tego wydania świadczy o tym, ze popyt jest o wiele mniejszy niż się spodziewano. Powiedzmy wprost "Hobbit" nie wzbudził nawet ułamka tego szału co WP. Co zresztą widać także na forach tolkienowskich. Szału nie ma.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 130

Wysłany: 29-10-2013 12:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Powiem wprost ukazywanie się lub nie książek około filmowych ani mnie ziębi ani grzeje. Amber to zawsze była "specyficzna" firma, i na tym stwierdzenie się zatrzymajmy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Natomiast rezygnacja z tego wydania świadczy o tym, ze popyt jest o wiele mniejszy niż się spodziewano. Powiedzmy wprost "Hobbit" nie wzbudził nawet ułamka tego szału co WP. Co zresztą widać także na forach tolkienowskich. Szału nie ma.

A mnie grzeje, gdyż zawsze lubiłem art booki i staram się kupować to, co się w naszym kraju ukaże
co do popularności to nawet w przypadku WP Amber nie wydał czterech albumów z serii " The art of ", więc myślę, że popularność nie odgrywa tu tak dużej roli.
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 285

Wysłany: 29-10-2013 13:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

lis22 napisał(a) (zobacz wpis):

ja sprowadzę sobie tę Kronikę z USA - 24 dolary.

Masz jakąś konkretną stronę internetową? Na e-bayu szukałem ale znalazłem tylko jedną aukcję. Podaj link, gdzie można będzie ewentualnie zamówić Z przymrużeniem oka

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Amber to zawsze była "specyficzna" firma, i na tym stwierdzenie się zatrzymajmy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Co prawda to prawda Z przymrużeniem oka Ostatnio taki przykład - Silmarillion w twardej oprawie tego wydawnictwa (ten z płonącymi okrętami), jest już od jakiegoś czasu niedostępny. Pozostaje allegro i kupienie Silma z drugiej ręki. Wszystko fajnie, tylko cena czasem dochodzi nawet do 140 złotych za tą książkę. Obserwuję aukcje i widzę co się dzieje z tym Silmem. Stał się można powiedzieć białym krukiem Z przymrużeniem oka No i pytanie - dlaczego Amber tego nie wznowi? Z przymrużeniem oka

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 29-10-2013 13:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antares napisał(a) (zobacz wpis):

Masz jakąś konkretną stronę internetową? Na e-bayu szukałem ale znalazłem tylko jedną aukcję. Podaj link, gdzie można będzie ewentualnie zamówić Z przymrużeniem oka

Co prawda to prawda Z przymrużeniem oka Ostatnio taki przykład - Silmarillion w twardej oprawie tego wydawnictwa (ten z płonącymi okrętami), jest już od jakiegoś czasu niedostępny. Pozostaje allegro i kupienie Silma z drugiej ręki. Wszystko fajnie, tylko cena czasem dochodzi nawet do 140 złotych za tą książkę. Obserwuję aukcje i widzę co się dzieje z tym Silmem. Stał się można powiedzieć białym krukiem Z przymrużeniem oka No i pytanie - dlaczego Amber tego nie wznowi? Z przymrużeniem oka

Amazon. com:

http://www.amazon.com/gp/product/0062265695/ref=s9_simh_gw_p14_d0_i2?pf _rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1VY8SWYTT63X5C9MW4 A5&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1630083502&pf_rd_i=507846

lub uk:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/0007487274/ref=s9_simh_gw_p14_d0_i1? pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=14BH0HXEXT2D49R 0DAPD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=430153987&pf_rd_i=468294

ja też poszukuję " Silmariliona " w twardej oprawie i nie znalazłem nic na Allegro ...
Powrót do góry

przemszy
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 30-10-2013 11:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Tolkien. Niezwykła biografia twórcy Śródziemia
Autor: Colin Duriez
Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Ilość stron: 383
Oprawa: miękka
Data wydania: 2013-10-24
Cena: 39,90 zł
http://www.sklep.stanislawbm.pl/pl/p/Tolkien.-Niezwykla-biografia-tworc y-Srodziemia-Colin-Duriez/1304

Cytat:
Dzisiaj trudno jest wyobrazić sobie świat bez opowieści J.R.R. Tolkiena o Śródziemiu, elfach, czarodziejach i hobbitach. Jego nazwisko jest znane wszędzie, od Tunbridge Wells aż do Toronto, od Kioto do Kapsztadu. Na długo przed filmami nakręconymi na ich podstawie książki Hobbit i Władca Pierścieni były popularne na całym świecie. Ich oddanymi i wiernymi czytelnikami byli zarówno hydraulicy, jak i doktoranci, informatycy i bogaci bankierzy, mechanicy samochodowi i nauczyciele, emeryci i dzieci. Ten fenomen, jakim okazał się Tolkien, rozpoczął się wraz z kulturowymi przewrotami lat sześćdziesiątych i stworzył bezprecedensowy popyt na opowiadania fantastyczne, takie jak na przykład seria o Harrym Potterze czy Zmierzch, które obecnie wypełniają rozległe działy księgarni na całym świecie. Kim był człowiek, który stał się legendą? Skąd się wzięły jego opowiadania i legendy? Skąd się wzięła mitologia Śródziemia? Będzie to historia zamkniętego w sobie, wspaniałego i niezwykle ekscentrycznego profesora specjalistycznej dziedziny nauki, którego wyobraźnia stanowiła odpowiedź na nasz głód wzniosłych, pokrzepiających historii.
Powrót do góry

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 07-11-2013 15:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zakupiłem dziś w końcu wznowienie " Silmarillionu " w twardej oprawie wydane przez Amber - okładka jest dosyć nieciekawa, najpierw jest tytuł a dopiero pod nim autor ( wcześniej było inaczej ) i grzbiet książki jest kolorowy przez co nie pasuje do innych Tolkienowskich książek ale nigdzie nie znalazłem starszego wydania.
Powrót do góry

Monivrian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 09-11-2013 18:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Coś się ostatnio posypały te omnibusy. Najpierw muza wydała Omnibusa całego Władcę Pierścieni,a teraz Amber Śmiech. Piękne duże wydanie i klimatyczna okładka. Cudo Śmiech Aż sobie kupiłam i bardzo chętnie przypomnę sobie Władcę Pierścieni po ośmiu latach.

Ostatnio zmieniony przez Monivrian dnia 09-11-2013 21:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 285

Wysłany: 09-11-2013 21:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

lis22 napisał(a) (zobacz wpis):
Zakupiłem dziś w końcu wznowienie " Silmarillionu " w twardej oprawie wydane przez Amber - okładka jest dosyć nieciekawa, najpierw jest tytuł a dopiero pod nim autor ( wcześniej było inaczej ) i grzbiet książki jest kolorowy przez co nie pasuje do innych Tolkienowskich książek ale nigdzie nie znalazłem starszego wydania.

Monivrian napisał(a) (zobacz wpis):

Coś się ostatnio posypały te omnibusy. Najpierw muza wydała Omnibusa całego Władcę Pierścieni,a teraz Amber Śmiech. Piękne duże wydanie i klimatyczna okładka. Cudo Śmiech

Warto zaprezentować okładki:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Moją uwagę zwrócił też Amberowski Hobbit w twardej oprawie:

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Nowości tolkienologiczne i tolkienistyczne - 2013 (Strona 2 z 3)

Skocz do: