Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: XV Tolk Folk - relacje (Strona 3 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Kanada

Wysłany: 24-07-2013 06:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sprawa z samochodem jest przykra, współczuję Smutek
Biorąc pod uwagę że nie zginęły żadne miecze ani nic podobnego z samego pola, to również obstawiam kogoś z zewnątrz. Zauważcie że na tej drodze do kopalni często jechały jakieś nieznane samochody, a w okolicach Toi-Toiów równie kręcili ludzie niewiadomego pochodzenia.
Powrót do góry

Smoczyca
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 24-07-2013 11:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Krokodyl, jeszcze ja dostałam acziwmenta, bo zaatakowała mnie linka od namiotu co zaskutkowało leżeniem na ziemi
Powrót do góry

Krokodyl
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 24-07-2013 11:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiedziałam, że kogoś mi brakowało. Już Cię dopisuję Uśmiech

— Terry Pratchett
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5810

Wysłany: 24-07-2013 13:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po doświadczeniach czwartkowych, o których następnom razom, było nieco obaw co do realizacji programu piątkowego (19.07.2013) --> dzięki Sirielle za poprawienie Uśmiech. Najwięcej wątpliwości budził LARP, z dwóch powodów: co będzie ze wstawaniem uczestników, czy 11:00 to dobra pora biorąc pod uwagę pachołkowo-turbokolowe "ekscesy" Język Jestem rozwalony i czy LARP wyrobi się w założonym terminie, co zawsze sprawiało na TF-ach problemy i co leży w samej naturze LARP-a, w którym zawsze jest miejsce na wydarzenia i okoliczności niespodziewane.
Wszyscy jednak zostaliśmy mile zaskoczeni. Co prawda LARP zaczął się z niejakim opóźnieniem, tak kole godzinki, ale w sumie wszyscy uznali, ze takie opóźnienie to nie opóźnienie, a potem toczył się bardzo sprawnie i bezproblemowo, w efekcie zakończył się praktycznie o czasie, za co chwała uczestnikom, a przede wszystkimi Adamobowi i Gandiemu. Zabawa była przednia a co ważniejsze LARP-owicze zdołali wrócić w sam czas na obiad. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Dzięki temu Wieczór Istarich rozpoczął się tylko z niewielkim opóźnieniem (ok. pół godziki, czyli tyle co nic). Tym razem zaczęliśmy konkursem. I tutaj chwała Ariemu i Oparowi za przygotowanie i zmianę formuły, która była, jak dla mnie znacznie ciekawsza. Wybrany zespół poznawał odpowiedź na pytanie i musiał do niej ułożyć pytanie, na które odpowiadała reszta. Tak więc samo ukąłdanie pytań to była niezła zabawa, a nadzorujący czyli czytaj Ari i ja mieli o wiele mniej roboty, co tysz jest bardzo ważne Uśmiech
Zespoły (w sumie 6) miały różne nazwy, z których nie wszystkie pamiętam (skleroza nie boli). Dwie wymyśliłem sam, dla zespołu Adamoba i Gandiego Gandamob, dla drużyny Omiego, Niuch i Alquy, Omiststers (Omisistah). Poza tym był zespół Narzędzia, Nie wiem i to tyle co pamiętam, może Ari uzupełni nazwy bo coś notował Uśmiech
Po dwóch turach (w sumie 12 pytań) wygrał zespół Omisisters, ale tylko przez kunktatorstwo Adamoba, który do Drewniany zapomniał/bał się dodać rzeczownik Wieloryb. Język Złośliwy uśmiech
W sumie konkurs trwał do 20:00. Potem przyszedł czas na prelekcje. Pierwsza Mary o ojcostwie Gil-galada, w której Mara broniła tezy o Fingonie tatusiu (kulce jakieś zaćmienie z tym Finwem miałem), nie przekonała mnie, ale prelekcja była dobra i bardzo interesująca. Potem ja ględziłem o Silmarilionie, jaki jest i jaki mógłby być. A wreszcie Draugnimir i Erudar (na lekkim fleku) rozpoczęli panel o Hobbicie P.J.-a, który skupił uwagę znacznej części, o ile nie większości TF-wiczów, czego im zazdroszczę. Język Super śmiech Dyskusja trwała niemal do 23:00. Jednym zdaniem: Panel był bardzo udany.
A potem odbyło się tradycyjne ognisko, które trwało aż do rana. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword

Ostatnio zmieniony przez M.L. dnia 24-07-2013 22:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3852

Wysłany: 24-07-2013 16:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Larp i Istari to piątek, we czwartek były kalambury. Ale z tym ojcostwem to nie Finwe, a Fingon Z przymrużeniem oka Bardzo mi się podobała prelekcja Mary, zostałam prawie przekonana. Uśmiech

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 24-07-2013 16:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Poza tym był zespół Narzędzia.
A miało być "Narzędzia Feanora do wyrobu Silmarili" Jestem rozwalony ale to się podobno nie zmieściło czy może się komuś nie chciało tyle pisać Pserwa no i zostaliśmy Narzędziami.

A tak poza tym to Talizman wymiata, jak myślicie, może na następnym TFie uda się nam go skończyć? Śmiech

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 24-07-2013 17:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nutriasobolowa napisał(a) (zobacz wpis):
A miało być "Narzędzia Feanora do wyrobu Silmarili" Jestem rozwalony ale to się podobno nie zmieściło czy może się komuś nie chciało tyle pisać Pserwa no i zostaliśmy Narzędziami.

Oj tam oj tam... Optymalizacja czasu i przestrzeni Język
Były następujące drużyny:
    Trademark (choć też chcieli się nazywać inaczej Z przymrużeniem oka)
    Nie wiem (klasyczna nazwa)
    Gandamob
    Narzędzia
    Omisisters
    ... oraz jeszcze jedna, której również nie pamiętam (też skleroza? Smutek )

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5810

Wysłany: 24-07-2013 22:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

the_Aragorn napisał(a) (zobacz wpis):

Trademark (choć też chcieli się nazywać inaczej Z przymrużeniem oka)

Nawet nam to pisali, ale było to tak wyrafinowane, że mój umysł tego nie pojął. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Dzięki wszystkim raz jeszcze za uzupełnienia i poprawki, kompletnie mnie coś z tym piątkiem/czwartkiem zaćmiło. Widać stres post-TF-owy.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: XV Tolk Folk - relacje (Strona 3 z 9)

Skocz do: