Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Post-Mortem XV Tolk Folku i Pomysły na XVI (Strona 4 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Którą bitwę powinniśmy wystawić na TF2014? (Ankieta I)
x
30%
 30%  [ 9 ]
x
30%
 30%  [ 9 ]
y
10%
 10%  [ 3 ]
z
30%
 30%  [ 9 ]
Oddano głosów : 30

Autor Wiadomość
Kamila
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 26-07-2013 21:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakbyśmy mieli jakieś żaglówki, może nie do spalenia, ale do porobienia zamieszania... Z przymrużeniem oka Choć wtedy potrzeba dwóch żywiołów, bo nie dość że woda, to jeszcze wiatr by się przydał... No, może taki ogień jak jest robiony sztuczny? Nie wiem, jak go się robi... Chyba jakieś kawałki materiału plus światełko?

Co do folii i palenia czegoś praktycznie na niej, cały czas nie mogę się przekonać Z przymrużeniem oka

Co do ludu w zeszłym roku - tam wcześniej jeszcze jakaś impreza była, o ile pamiętam, rowery, jakieś coś. Pewnie to też miało wpływ...

Właśnie, a jak z tym stawem w parku? Żaglówki tam raczej nie uświadczymy, ale za to lokalizacja znacznie lepsza... Dałoby się go ogarnąć, czy bardzo nie?
Powrót do góry

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 28-07-2013 16:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kamila napisał(a) (zobacz wpis):
Jakbyśmy mieli jakieś żaglówki, może nie do spalenia, ale do porobienia zamieszania... Z przymrużeniem oka Choć wtedy potrzeba dwóch żywiołów, bo nie dość że woda, to jeszcze wiatr by się przydał...
Miło by było, gdyby można je gdzieś wypożyczyć na czas występu, nie sądzę żeby komuś chciało się targać ze sobą cokolwiek do pływania, nie mówiąc już o żaglówkach. Język

Co do folii i palenia czegoś praktycznie na niej, cały czas nie mogę się przekonać Z przymrużeniem oka
Przydałby się jakiś izolator, ja się na tym za bardzo nie znam, ale gdyby coś miało płonąć, to pewnie odbywałoby się to i tak w pewnej odległości od publiczności, więc nie sądzę żeby owy był bardzo widoczny.

Co do ludu w zeszłym roku - tam wcześniej jeszcze jakaś impreza była, o ile pamiętam, rowery, jakieś coś. Pewnie to też miało wpływ...
A może by jakieś ogłoszenia porozwieszać po okolicy, porozgłaszać? Ktoś pewnie by się skusił. Można też zawierzyć ślepemu losowi, mając nadzieję że w przyszłym roku też będzie jakaś imprezka wcześniej. Śmiech

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Kamila
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 28-07-2013 20:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do wypożyczenia, parę omeg nad zalewem bodajże rok temu widziałam. Nawet próbowałam zebrać chętnych na przekupywanie właściciela na popływanie, ale ostatecznie nie wypaliło, tylko nie pamiętam, co Język Natomiast wypożyczanie z innego miejsca, wiezienie itd. to pół biedy, że sensu nie ma, ale poza tym prawie na pewno nas na to nie stać Śmiech

Co do płonięcia - o odległość od publiczności jestem spokojna, Czarna Brama spłonęła bezpiecznie, o ile dobrze pamiętam Z przymrużeniem oka Natomiast bardziej mnie martwi ewentualny masakryczny smród folii (pewnie żywym ogniem by nie zapłonęła, choć ja tam się nie znam, bardziej porównuję efekt przy wrzuceniu plastikowej butelki do ogniska) przy topieniu się...
Powrót do góry

Leadriga

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 30-07-2013 10:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nutriasobolowa napisał(a) (zobacz wpis):

A może by jakieś ogłoszenia porozwieszać po okolicy, porozgłaszać? Ktoś pewnie by się skusił. Można też zawierzyć ślepemu losowi, mając nadzieję że w przyszłym roku też będzie jakaś imprezka wcześniej. Śmiech

Co do imprezki konkurencyjnej: w tym roku równolegle z oficjalną częścią TF-u w parku, był nad zalewem Bike Maraton (być może to były owe "jakieś rowery" w zeszłym roku, ale nie wiem, bo mnie nie było Język ) i nie wykluczone, że w przyszłym roku też będzie, bo oni chętnie biorą podobne terminy... Tegoroczny Bike maraton ściągnął zaś największe tłumy od lat: było ponad 1000 osób (samych rowerzystów, nie licząc ich drugich połówek/fanów/przyjaciół/dzieci/rodzeństwa/kuzynów/ect. Język ). Przyznam, że trochę mi zabrakło informacji nad zalewem o imprezie w parku. Ja o tym wiedziałam, bo śledzę forum, zaciągnęłam nawet kuzyna, ale z tych tłumów rowerzystów z przyległościami ( a na Bike Maraton jak widać jeżdżą całe rodziny) zapewne wiele osób by się chętnie do parku przeszło, gdyby wiedzieli, że coś się dzieje... Może takie ogłoszenia to nie jest zły pomysł hmmmm... .

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 30-07-2013 11:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:

W Bielawie było wywieszone (od poniedziałku przedTFowego) kilkadziesiąt plakatów reklamujących sobotni TF, do tego były informacje w lokalnych gazetach. Niestety, nie mamy możliwości rozdawać dodatkowo ulotek informujących o imprezie w parku.

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Nutriasobolowa

Wpisy: 254

Wysłany: 30-07-2013 13:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do płonięcia - o odległość od publiczności jestem spokojna, Czarna Brama spłonęła bezpiecznie, o ile dobrze pamiętam Z przymrużeniem oka Natomiast bardziej mnie martwi ewentualny masakryczny smród folii (pewnie żywym ogniem by nie zapłonęła, choć ja tam się nie znam, bardziej porównuję efekt przy wrzuceniu plastikowej butelki do ogniska) przy topieniu się...
Toż i nie chcę jej palić - skutki dla środowiska najlepsze nie będą, a poza tym nie chodzi o przegonienie publiczności aromatem pieczonej folii Śmiech
Można pod okręty dać jakiś izolator, tylko że się nie znam na tym. Ale przy folii obstawać nie będę, jakoś nie wyobrażam sobie na przykład płynięcia przez nią... w każdym razie prawdziwa woda byłaby dużo lepsza.

mONA napisał(a) (zobacz wpis):

W Bielawie było wywieszone (od poniedziałku przedTFowego) kilkadziesiąt plakatów reklamujących sobotni TF, do tego były informacje w lokalnych gazetach. Niestety, nie mamy możliwości rozdawać dodatkowo ulotek informujących o imprezie w parku.
A, to nie wiedziałam. W takim razie nie widzę powodów, dla których w przyszłym roku lud miałby sobie odmówić oglądnięcia przedstawienia. Uśmiech

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Mara
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 142

Wysłany: 06-08-2013 08:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z ciężkim sercem zagłosowałam w ankiecie na Dagor Bragollach. Szkoda Alqualonde, ale sądzę, że to naprawdę ciężko byłoby zorganizować, zwłaszcza, gdyby chcieć dociągnąć opowieść aż do Losgaru i palenia statków. (Hmm, gdyby skończyć na Proroctwie Północy to jeszcze jakoś...) Poza tym: skoro to ma być również dla zewnętrznej publiki, Alqualonde faktycznie może być ciężkie do przyswojenia: wyrzynka elfio-elfia... Wymagałoby to dużej ilości dodatkowej narracji.

Dagor Bragollach natomiast - by nie sprowadzać tego jedynie do pojedynku Fingolfina z Morgothem - można pokazać np. w trzech etapach:

(Zakładam tutaj, że miejscem inscenizacji byłby park w Bielawie)

1) Atak sił Morgotha
Angband znajduje się w okolicach sceny. Na trawie na jej przedpolach siedzą grupy aktorów, wyobrażających elfów oblegających go. Grupki mogą mieć proporczyki poszczególnych przywódców elfów (Fingolfina, Fingona, synów Finarfina, synów Feanora)

Od strony Angbandu bucha ogień (jakiś miotacz płomieni odpalony na chwile w bezpieczny sposób, tj. tak, żeby nikogo z elfów tak naprawdę nie sfajczyć), a potem wybiegają orkowie i dają elfom łupnia (przepędzają i zabijają ich).

2) Rozpacz Fingolfina i pojedynek z Morgothem.
Fingolfin wygłasza monolog o klęsce i pędzi do Angbandu, rzuca wyzwanie
Walka z Morgothem (myślę, że w Morgotha na szczudłach lepiej się nie bawić. Lepiej dobrać wysokiego osobnika do roli Morgotha i kogoś drobnego do roli Fingolfina).

3) Pogrzeb Fingolfina, przejęcie władzy przez Fingona
Nie wiem, jak zorganizować orła, który zabiera ciało Fingolfina... (Pan Sowa na linach w tej roli raczej odpada... Śmiech ). Ale warto pokazać, jak Turgon chowa tatusia.
Natomiast Morgoth powinien oddalić się z pola walki wyraźnie utykając.
Pokazałabym też jak Fingon przejmuje koronę (mógłby przy okazji powiedzieć coś w rodzaju, że pieśni o walce ojca z Morgothem nie będzie - by nawiązać do słów z Silma, że "elfowie nie śpiewali o niej pieśni, bo zbyt wielką okryła ich żałobą" (czy jakoś tak - cytuję z pamięci) i zapowiada, że to nie koniec walki (w końcu już po 18 latach była Nirnaeth Arnoediad), oraz odsyła Gil-galada do przystani Elfik

A spoza ankiety:
Podobnie jak kilka, czy nawet kilkanaście osób również uważam, że jeszcze fajniejszym pomysłem, niż Dagor Bragollach byłaby Wojna Ostatniego Sojuszu, a właściwie jej finalne starcie.

Brałabym też pod uwagę (choć może niekoniecznie na przyszły rok) bitwę, której zdaje się nikt jeszcze nie wspominał, mianowicie Bitwę na Zielonych Polach. Pserwa Tez byłaby czytelna dla publiki: dobrzy hobbici versus źli orkowie. No i całość mogłaby zakończyć się partyjką golfa przy użyciu orkowych łbów. Czyż to nie miła wizja? Język

Członek LOS - Ligi Obrońców Szczerby (Maglora)
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 06-08-2013 11:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W Bitwie V Armii orły były animowane, wyświetlane na ekranie i tak można zrobić wiele elementów, których nie da się bezpiecznie pokazać, jak właśnie atak orła na Morgotha i przeniesienie ciała Fingolfina do Gondolinu (Gondolin widziany z lotu ptaka Love ), w formie animacji albo slajdów. Tylko przydałoby się, by ekran był nieco większy, ten na bitwie wydaje mi się był mały. To zdaje się był projektor, więc ekranem może być cokolwiek, byle było jasne.

Mara, możesz dopisać tę bitwę do listy bitew, którą zrobiłam.

Jeszcze wielkość Morgotha - postać można powiększyć strojem, choćby cylinder Mordor Pany to pokazuje ;D Cos podobnego miał na sobie Turin jako Nazgul (Sauron?) podczas gry głównej na Fornoście 2012. Przypominał trochę wyglądem Rycerza mówiącego "Ni!" Z przymrużeniem oka W każdym razie wyższy był od każdego, a strój robi wrażenie Jestem za
Od 3:21: http://youtu.be/p6_PDRP6UUA?t=3m21s
http://www.bractwo-rivendell.pl/blog/2012/08/fornost-2012-w-kursie-na-k onwent/
W albumie Mitha na dole widać ten strój dokładniej:
https://picasaweb.google.com/earame/Fornost2012

Ewentualnie power armour może być inspiracją (Warhammer 40.000?). Tu co prawda powiększona jest sylwetka, nie głowa, ale można połączyć oba pomysły, bardziej podwyższając zbroję, niż poszerzając i będzie Morgoth - lub Sauron - jak znalazł:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://colin-midwest.deviantart.com/art/Brother-Captain-Colin-Grey-Knig ht-Terminator-286967959
Jak to jest zrobione:
http://z6.invisionfree.com/Obscurus_Crusade/index.php?showtopic=166
http://colin-midwest.deviantart.com/gallery/36910394

Pomysłów wśród larpowców i cosplayerów znajdzie się zresztą więcej - tych własnoręcznie wykonanych Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Post-Mortem XV Tolk Folku i Pomysły na XVI (Strona 4 z 6)

Skocz do: