Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Pieśń krasnoludów z H1 (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 18-04-2013 15:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chodzi o ,,Song of the Lonely Mountain''? Bo jeśli tak, to ta piosenka bardzo mi się podoba. Bardzo klimatyczna, nastrojowa i taka górska melodia, wspaniały tekst i w dodatku wpada w ucho. Uwielbiam tego słuchać Love . Ale polskiej wersji nie lubię, (pewnie dlatego, że podczas oglądania filmu strasznie się na nich oburzyłam podczas, że mi to zdubbingowali) angielska lepsza Rządzę .
---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 18-04-2013 17:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Song of the Lonely Mountain" to utwór, który leci na koniec filmu, podczas napisów i raczej nie ma polskiej wersji. A temat dotyczy pieśni "Misty Mountains" śpiewanej przez krasnoludy w Bag End. Z Twojej wypowiedzi wynika, że właśnie ją miałaś na myśli. Oba utwory mi się podobają, choć pieśń krasnoludów bardziej. Zakochałam się w niej od pierwszego usłyszenia. Love Wspaniały, niski, głęboki głos Richarda Armitage'a, potem moment gdy wchodzą pozostałe głosy, słychać w tym utworze tęsknotę krasnoludów za utraconym domem. Polski dubbing nawet nie jest taki zły, choć oczywiście nie umywa się do oryginału.

A tutaj całość "Misty Mountains", częściowo wykonawca wykorzystał melodię Howarda Shore'a, lecz niektóre fragmenty samodzielnie skomponował. Mi się bardzo podoba ta wersja.

Link

A na koniec Richard Armitage śpiewający fragmenty "Misty Mountains" a capella.

Link

Floin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15
Nieobecny(a): Dwalin mnie wezwał, bo za mało mieczy wykułem na ten miesiąc

Wysłany: 19-04-2013 15:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I fajnie też było, że melodię z tej piosenki trochę bardziej podkręcona puszczali w najciekawszych momentach walki np. u trolli, u goblinów, u ,,z patelni w ogień''. Zgadzam się z wami, że ta muzyka ma jakąś moc. Ja dotąd nie mogę przestać jej sobie nucić, ale według mnie usypiająca jest, bo nauczyłem się tego na pamięć i uspałem tym mojego brata.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Pieśń krasnoludów z H1 (Strona 2 z 2)

Skocz do: