Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Pieśń krasnoludów z H1 (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Floin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15
Nieobecny(a): Dwalin mnie wezwał, bo za mało mieczy wykułem na ten miesiąc

Wysłany: 16-04-2013 19:05    Temat wpisu: Pieśń krasnoludów z H1 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co o tym sądzicie. Mi się podobało: fajna, wpadająca w ucho melodia dobra na bezsenność. Śmiech

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 16-04-2013 19:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi się bardzo podobała. Chyba ma w sobie jakaś moc.
Ostatnio jechaliśmy samochodem z cała rodzina, trochę mi się nudziło i puszczałam różne piosenki. Nikt się specjalnie tym nie przejmował, ale na misty mountains zapadła cisza.
Co śmieszne, ta piosenka łapie wiele osób. Wczoraj w szkole słyszałam jak nuciło ją kilka osób, zdecydowanie nie zaznajomionych z Tolkienem Z przymrużeniem oka

Suzanne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 16-04-2013 19:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi bardzo podobały się obie piosenki krasnoludów - zarówno "Misty mountains" jak i "Blunt the knives". W ogóle muzyka w przypadku "Hobbita" nie zawodzi, tak samo jak we "Władcy pierścieni". Mówię to jako miłośniczka muzyki filmowej Uśmiech
Powrót do góry

Finnsech
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 16-04-2013 19:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Taak, na tą piosenkę miałam fazę krótko przed obejrzeniem "Hobbita" jeszcze Uśmiech Ciekawa aranżacja, ciekawa barwa głosu Śmiech
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 16-04-2013 20:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co więcej, polska wersja obu tych piosenek miłe mnie zaskoczyła. Nie wiem, co inni o tym myślą, ale moim zdaniem teksty nie są złe, wpadają w ucho, (nie znam się jakoś dobrze na angielskim, ale) sens jest zachowany. No i głosy dobrze dobrane. (broń Eru, nie chodzi mi o dubbing- tylko same piosenki) Z przymrużeniem oka

Suzanne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 16-04-2013 20:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja oglądałam wersję z napisami, ciekawa jestem jak te piosenki wypadły po polsku ale nie moge ich znaleźć na youtubie..

Zapomniałam dodać, że piosenka końcowa jest też bardzo fajna, wpada w ucho Uśmiech
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 16-04-2013 20:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo mi się podobała, ma w sobie jakąś magię, ostatnio mam ją na playliście i słucham po kilkanaście razy dziennie, ale za każdym razem jak to początkowe mormorando słyszę to aż mnie ciarki przechodzą Love Bardzo piękny głęboki, niski głos Armitage'a również robi swoje.
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 18-04-2013 00:05    Temat wpisu: Re: Pieśń krasnoludów z H1 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Floin napisał(a) (zobacz wpis):
Co o tym sądzicie. Mi się podobało: fajna, wpadająca w ucho melodia dobra na bezsenność. Śmiech

U mnie na bezsenność nie działa, za bardzo pobudza Uśmiech Melodia przepiękna, bardzo nastrojowa. Uwielbiam moment, kiedy wszystkie głosy łączą się ze sobą Love Polska wersja też bardzo mi się podoba, jedyny jasny punkt wersji z dubbingiem Jestem za

Suzanne, proszę:

Link

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Pieśń krasnoludów z H1 (Strona 1 z 2)

Skocz do: